Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le erről...

Hogyan szoktathatom le erről vagy mit kell tennem?

Figyelt kérdés
van egy kis kutyám (kaukázusi) igazából nem nagyon voltak kölyök kutyáim így nem nagyon tudom mit kell velük tenni a játékon meg a mindennapi dolgokon kivül. Körülbelül 3-4 hónapos körül lehet az a gond vele hogy mindig a lábunk elé mászik és ugye ha a sötétben császkálunk az udvaron nem nagyon lehet észre venni mivel fekete szörű és a világosban is mindig a lábunk alá mászik bujjik ha kikerüljük akk jön és vissza mászik a végén csak sikerül szegényre rá lépnem pedig hiába próbáom kerülni mit tegyek hogy ne legyen ilyen? meg kötni nem akarom mert sose kötöttünk meg semmilyen kutyát (nagyon sokat van vele foglalkozva amikor apukám nem dolgozik ugy 2-3 orahosszát ő van vele, ha tsóm rám ér akkor ő amikor én tehetem egésznap kint vagyok vele) meg ezt a harapgálás szokását se értem hogy ha meg akarod simogatni állandoan harapni akar ezt nem étem hogy miért
2016. jan. 17. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A harapdálást tiltsd! Hagyd vezényszó esetleg pofon 3 ujjal, de óvatosan, ne kerüljön a kezed a foga közé.

Ha a lábad alá kerül, lábbal told arrébb. Ne gorombán, de határozottan (nem szoktam rúgni, csak odébb tolom).

Mind a két gyakorlatot szerintem egy hét alatt meg lehet tanítani, ha mindenki megköveteli

2016. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Meg próbálom holnaptól :)
2016. jan. 17. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez elég kevés foglalkozásnak tűnik. Mennyit tanítjátok, sétáltatjátok, játszotok vele naponta? Egy kiegyensúlyozott kutya, akivel kellően foglalkoznak nem fog állandóan a lábatok alatt lenni. Persze, mikor kimentek örül, de azért nem fél óráig tart ez az örömködés.


Legyen meg a rend, hogy mikor játék van, akkor lehet harapdálni, lehet láb alatt mászkálni, amikor pedig nincs semmi, akkor ő is maradjon nyugton. Ezt tiltással, jó időben történő jutalmazással tudod elérni.

2016. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne is kössétek meg, egy kaukázusit aztán meg végképp ne.

A harapdálás játék nála, így játszana egy másik kutyával is. Ennek ellenére meg kell értetni vele, hogy titeket nem haraphat. Viszont játszhatsz vele olyan játékkal, amit haraphat, pl. erős kötél, labda, rongy.

Hogy mindig láb alatt van, az is kölyökkori sajátosság. Ti vagytok a családja, minél közelebb akar lenni hozzátok. Told arrébb a lábaddal.

2016. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Szoktunk vele játszani meg van neki csomó játékjai is és még 2 kutya hogy ha nem lennénk itthon akkor ne legyen magányos szegény. Sajnos egyenlőre nem tudom vinni sétálni mert még nincs nyakkörvem, de az első és a hátsó udvar van olyan nagy hogy szaladgálhat mint a veszett gomba. Még egy kérdésem lenne, a hám vagy a póráz nyakkörvel lenne jobb?
2016. jan. 17. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyakörvvel kell sétáltatni, a hám húzásra való, nem sétára.

Jó lenne beszerezned neki a pórázt, nyakörvet, és sürgősen elkezdeni sétálni tanítani, mert később nehezebb lesz, és bitang erős kutya lesz!

2016. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. jan. 17. 21:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Így kelti fel a figyelmet magára. Nem elég a játék neki. Valamint jutalom falattal el tudod csalogatni. Én megállnék előtte megvárnám míg arrébb megy és mwgjutalnaznám. Így pozitívan be fog neki vésődni.

Türelemre van szüksége ,rengeteg türelemre.

2016. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A harapdálás is a figyelemfelkeltéssel összefűzhető, ha van játéka. Unatkozik és társaságra vágyik. Így tudja megmutatni ha valami baja van. Az én kutyim mikor kicsi volt, kb 4-5 hónapos koráig ha nem foglalkoztam vele, és leültem odajött és hisztizett. Nyávogott mint egy kiscica és dörgölte magát belém. A könyököm alá dugta az orrát majd a 20 kgjával bebújt az ölembe. Nah akkor tudtam h szeretgetni kell. Utána szépen lassan megszokta h minden nap ugyanabban az időpontban foglalkozol vele és már automatikus várta, mint a nyáltermelés a hang leadásakor és lámpa feloltásakor. Ő is jelez neked. Olyan kérdésem van h tudja ő h ki a gazdája? Érzi? Vagy ahogy épp ráértek... ?!
2016. jan. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát három kutyánk van és mind a három máskép érzékeli hogy ki kinek a gazdája a kaukázusi az apukámé a másik kettő enyém meg tesomé de egy formán foglalkozunk mindegyikkel. Szinte suli elött elmenéskor egy orával korábban kelek hogy játszak velük meg suli után mikor haza jöttem egy ora a többiek meg ahogy rá tudnak érni
2016. jan. 31. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!