Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok elfogadható árú (1200-1...

Tudtok elfogadható árú (1200-1400 forint/kiló), csirke/baromfimentes, monoproteines (egy féle hús/hal) száraz tápot kutyának, aminek kevés az összetevője?

Figyelt kérdés
Íme álmaim száraz tápja, csak nem kapható nálunk. Kartoffel, Rentiermehl, Rapsöl, Rübenschnitzel, Natriumchlorid, Dicalciumphosphat - ÖT összetevője van. (krumpli, rénszarvashúsliszt, repceolaj, valami répaféle és a nátriumos meg kalciumos cucc)
2017. jún. 8. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk (budapesten) a fressnapf-nál van kismillió fajta táp. Hipoallergén, stb is. Érdeklődj ott, ők rendelni is tudnak, ha valami speckó kérésed van.
2017. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne ez legyen àlmaid fajtája. A felsorolás krumplival kezdődik, ergo abból van a legtöbb benne.

Amugy rengeteg hippoallergén táp van, amiben csak egy fehérje van pl a bárányos-rizses tápok.

2017. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Brit Care
2017. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A hipoallergén nem jelent konkrétan semmit. De ezt kár magyarázni, ha eddig nem jöttetek rá. (Nem bántásból mondom.)

Kismillió táp van, igen, mindegyik telepakolva MARHASÁGOKKAL (és itt nem marhahúsra gondolok).

Inkább krumpli legyen benne, mint borsóliszt, meg kukoricaliszt, meg szójaliszt. Sajnos nem emlékszem a hús összetevőjének százalékára, de a legtöbb tápban nagyon kevés hús van. Elgondolkoztatok már valaha azon, hogy mégis mi a jó ég van egy tápban a húson és némi rizsen/krumplin vagy gabonán kívül? Megismétlem: inkább legyen benne krumpli.

De tök reménytelen, meg sem nézitek az összetevőket, csak veszitek a drága tápokat, azt hiszitek, hogy a drága = jó, pedig egyáltalán nem.

2017. jún. 8. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:

A Zooplusnál kapható Exclusion az ilyesmi, rénszarvasosuk, mondjuk pont nincs, de szarvasos-krumplis, nyuszis-krumplis, malacos-borsós van.


A gond csak az, nagyon magas a burgonyatartalma (70%), a fehérjetartalma viszont nagyon alacsony (22%). A kutyámmal végigszenvedtünk háromnegyed zacskót a nyulas verzióból, sokkal lágyabb és brutális mennyiségű volt tőle a széklete, akkor is váltottunk volna, ha nem derül ki, hogy a tárolás atkára is allergiás.

2017. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem etetsz BARF szerint?
2017. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. A Fressnapf-os tápok a halas kivételével NEM monoproteinesek. (Egyébként nem értem, miért. Tök jó kis tápokat lehetne összehozni, minek két-három-négy húst belepakolni? Ez olyan, mintha én csirkét, kacsát, őzet, szarvast és még egy kis kengurut ennék egy ebédre.)


2. Kicsit javítom is magam "némi rizsen/krumplin vagy gabonán kívül", na ennek nem sok értelme volt, mert a rizs is gabona :), meg a krumplit pont nem akartam bántani. Állítólag most már az ételallergiás kutyák közül sokan a rizst sem bírják, azért vagyok ennyire krumpli párti.


3. Huh, megnéztem ezt aZ Exclusion-t és tényleg nagyon rossz az összetevők aránya. Viszont a "tárolás atka" nagyon érdekes, tudnál erről írni valamit, ha még erre jársz? Hogy derült ki, mit lehet ellene tenni (mélyhűtés?).


4. Nem szeretnék BARF-ozni.


Köszönöm még egyszer mindenkinek.

2017. jún. 9. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Brit Care Sensitive. Tudtommal csirkementes, csak szarvashús van benne + burgonya.
2017. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
2017. jún. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ismét.

A Brit Care-t sokan mondjátok, közben már megrendeltem mást, majd meglátjuk, hogy válik be.

A Platinum sajnos nem volt jó.

(Végigpróbáltunk sok mindent, mert Bella ételallergiás. Kapott acanát, trovetet, platinumot, dado-t, fressnapf halas tápot.)

2017. jún. 11. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!