Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 14-15 éves gyereknek...

Egy 14-15 éves gyereknek milyen fajta való, illetve melyik fajta biztosan nem való?

Figyelt kérdés

Fiú, de cukorbeteg, ezért kicsit sovány. Sportolni viszont sportol. De nem versenyszerűen. Az se baj, ha a kutyának nincs kedve mindig elkísérni.

Kertesházban lakunk, de szabad bejárása lenne. Van kisbaba, cica is a családban. Mindig van itthon valaki.


2017. jún. 8. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Menhelyen is vannak kiskutyák, ha nincs ötletetek, miért nem fogadtok be egy kölyköt?
2017. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem akarunk menhelyi kutyát. Több ok miatt sem. Szerintem nem elítélendő, ha rendes tenyésztőtől veszünk és a menhelyeket pedig pénzzel támogatjuk.
2017. jún. 8. 20:33
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként meg vannak kedvenc fajtáim, de kíváncsi vagyok, hogy mások javasolják-e valamelyiket.
2017. jún. 8. 20:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Bármelyik könnyebben kezelhető fajtát ajánlom, ha tudtok vele eleget foglalkozni.
2017. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
En akkor is az elsot tamogatom. Es nem muszaly amugy menhelyrol hozni hanem vannak fajtamentesek is ahol sokszor fajtatiszta kutyak is vannak! De szerintem az ilyen menhelyekrol fajtamentesektol hozott kutyakrol megtudhatsz egy kicsit, mert ugye leirjak h mondjuk kedves jatekos oleb vagy hazorzo tipus agressziv netan dominans, szokos...... Mert attol fuggetlenul hogy a border colliek okos kutyak lehet hogy te egy buta rendetlent fogsz ki. Egyebkent igy nem nagyon tudnak fajtakat felsorolni. Milyenre gondoltatok? Nagytestu vagy kicsi? Hosszu vagy rovidszoru? Egyebkent egy ilyen rendes csaladnak tuntok ugyhogy a macska es a baba miatt is inakbb ilyen csaladi kutyat nezzetek pl golden retriver labrador...
2017. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igazság szerint amikor gyereknek veszel kutyát akkor kicsit gondolkozz úgy is hogy az valójában a te kutyád lesz főleg. (Nem feltétlenül mert a gyerek nem gondoskodik róla megfelelően, de ha pl úgy megy továbbtanulni hogy egyetemista lesz stb.) Szerintem nálatok ezzel nem lesz gond ha ilyen jól előre tervezel. Bármely kutyust el tudom képzelni mellé ha megfelelően van nevelve és kutyasuliba jártok vele. Nem kell menhelyről fogadni ha kiszemelt fajtátok van, nem elítélendő, sőt, megértem egy ponton hogy nem onnan akartok, ugyanis a menhelyek elitségével már nekem is tele van a bugyrom sokszor hogy kb gyereket egyszerűbben tudnék örökbe fogadni.
2017. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is cukorbeteg vagyok :D nekem egy németjuhász keverékem van (mentett kutya). Igaz, én màr 20 éves vagyok és külön élek a szüleimtől.

Mit sportol a fiad ahovà elkísérheti a kutya? Mik a te àlomfajtáid amit írtàl?

2017. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam. Vannak álomfajtái. Bár nekem is.

Akkor mesélek a fiúról. Nagyon imádja az állatokat egészen kisfiú korától. Sajnos nem mindig lehetett neki albérlet miatt. Kb 8 éves korától állatorvos szeretne lenni és ez nem egy múló szeszély. Kitűnő tanuló, de önként jár speciális matekra szombati napon. Itthon sokat segít, ezért nem kell neki könyörögni. Még főzött is nemegyszer magától. Már van egy kutyája (black & tan cavalier King Charles spániel), de nagyon szeretne mégyegy kutyust. A kutyának barf szerint ad enni, maga osztja be az adagokat a fagyasztóba. A kertben is segít, hogy tudjon adni a kutyának a zöldségből, gyümölcsből is. Bulizás nem érdekli. Neki a kirándulás, mozi, jó könyv a szórakozás. Szeret kirándulni vagy filmezni a barátaival. Rendszeresen jár úszni és bicózni. Tanul valami lájtosabb harcművészetet is, amihez nem kell sok izom és durva edzés. Inkább keringésjavító mozgásnak mondanám. Eszembe jutott : tai-chi. A kutyáját nagyon szereti, soha nem hanyagolná el. Ahova lehet viszi. A kutya rendkívül jól szocializált és sok trükköt tud. A kinézett egyetem a mi városunkban van, szóval nem válna meg a kutyájától ez miatt. Szerintem koliba se vennék fel, de felesleges is lenne így. Elhiszem, hogy sok szülő magának vállal kutyát, de vannak olyan gyerekek is, akik komolyan gondolják a kutyázást. A fiú rendszeresen viszi kutyasuliba is. Nagyon szeretne mégegy kölyköt felnevelni. A menhelyen is volt, de a felnőtt kutyákról maga a menhelyes beszélte le a kisbaba miatt főleg. Kölyök nincs sok náluk, de nekik már van gazdajelölt. Különben se tudni mindről mekkora lesz, sőt az se milyen keverék. Maga ellen beszélt, de inkább a tenyésztőt ajánlja. Ha segíteni akarunk a menhelyi kutyákon, akkor nemcsak örökbefogadással lehet. Ráadásul a gyerek sírva jött haza a menhelyről, alig bírja feldolgozni a látványt. Nem gyereknek való. Viszont kutyát választani nem lehet gyerek nélkül.

Neki több fajta szerelme is van. Kinézetre akita, husky, szamojéd, border collie, de ezeket nem vállalná be. Mondta is. Beagle, tacskó, törpe snaci, rottweiler ellen pedig én vagyok. Volt már tacsink és a cavalierrel ellentétben felásott mindent. Pedig volt vele is foglalkozni. Úgy vettem észre a tacsi imád kaparni. Először törpetacsit kért a gyerek. Odavan a skót juhászokért is. Sheltie hasonló kinézetű és kisebb, de úgy tudom hiperaktívabb, szeret ugatni. Gondolkozik mégyegy spánielen is. A cavi imádnivaló. De a cockereket is mindig megbámulja utcán. A nagymamája németjuhászá is imádja, illetve a bácsikája magyar vizsláit. Lényegében ezek a kedvencei, amiket felsoroltam. De új barátjának van labradorja, mopszai és francia bulldogjai. Egy másiknak boston terriere, boxere. Ezeket a fajtákat is nagyon megszerette. A spániele mindegyikkel jól eljátszik. Bár a labival kicsit fél játszani, mert véletlenül nagyon fellökte egyszer játék közben. 6 kg a spániel. Nagyok közül egyedül skót juhászt mernék mellé venni. Megmondom őszintén. Más fajákat sem utálja a gyerek, de ezek nyűgözték őt le legjobban. Külső és / vagy belső tulajdonság alapján.

2017. jún. 9. 08:34
 9/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat a terjedelemért.

A tacsihoz még annyit hozzáfűznék,hogy a fiú 4 éves volt, amikor a kutya meghalt. Az apukája fogadta be utcáról. Az álatorvos szerint 8-9 éves tacsi volt akkor. Nem egyszer megharapta a gyereket, pedig a gyerek nem bánt vele durván. A társasház kertjét pedig rendszeresen rongálta. Egy barátom mesélte, hogy az ő tacsija is harapta már meg a gyereket. Ez a fajta állatorvos szerint is hajlamos odakapni.

2017. jún. 9. 08:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jó gyerek, és remek gazdi, büszke lehetsz rá. A skót juhásszal szerintem nem lehet mellélőni, de ha nem mondtatok még le a menhelyről teljesen, ajánlanám a Vigyél Haza Alapítványt. Nem ketreces menhelyet kell elképzelni, hanem egy tanyát, ami kutyapanzió is egyben. Az ideiglenes befogadójuk nagyon ért a kutyákhoz, kb előneveli nektek, és mindent tud róluk, ismeri a személyiségüket, nem zsákbamacska. Most vannak nála 4-5-6 hónapos keverék kutyusok is. Tündériek, és álomgazdi lenne nekik a kisfiad. De nem akarok ám papolni, mindenkinek szíve-joga eldönteni, honnan akar kutyát. Sok szerencsét :)
2017. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!