Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul érezné magát egy...

Rosszul érezné magát egy spániel lakásban tartva?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, főleg a spánielek tetszenek, de attól tartok, hogy rosszul érezné magát. Én még suliba járok, a szüleim dolgoznak, szóval 7-8 órát egyedül kellene töltenie, persze vinném sétálni napi 3x, hétvégente akár többször is, de nem akarom, hogy rossz legyen neki egyedül. Kérem a tapasztalt gazdikat, hogy írjanak! A segítséget előre is köszönöm!
2017. jún. 8. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kölyök akkor inkább ne legyen kutyád.Egyedül ennyi időre nem lehet hagyni nevelni szeretni kell.

A három séta is kevés mellette szintén nevelni kell tehát időt igényel.

Ha már nagyobb a kutya kérdezd meg hogy szokott e egyedül lenni.

Fokozatosan hozzá lehet szoktatni persze de én ezt a 7-8órát sokallom.

Nekem is vannak egyedül pár órát.2-3.

2017. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És milyen spániel ? Mert nemcsak egy fajta van. Pl a cavalier King Charles és a papillon kifejezetten lakásban érzi jól magát. A cockernek már kell egy komolyabb lemozgatás, hogy lakásban ellegyen.
2017. jún. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az összes spániel szobakutya, csak némelyiknek sok mozgás kell. Szinte mindenki munka, suli mellett tart kutyát, kibírnak akár 8-10 órát is. Persze amíg kölyök, be fog piszkítani, de ez ezz jár, majd megtanulja.
2017. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen a "dolgos élet", olykor egyedül kell maradniuk 7-8 órát. Kölyöknél ez egyáltalán nem lenne ideális és felnõtt kutyusnál is csak akkor, ha nincs izoláziós didiszstressze, vagy szeparációs gondok. Amúgy kb minden kutya jól elvan lakásban, ha mellette megadod a fajtának szükséges mozgást, agyi aktivitást, stb.

Ahogy utolsó írta, az se mindegy milyen spánielt akarsz. Nekem pl egy menhelyi cockerem van, õ 4 évesen is igenyli a napi mozgást, agytornát. Egy springer spaniel végképp igényelni fogja, de egy cavalier már nem feltétlenül annyira. Õk viszont nagyon társasági kutyák, szóval nála az egyedüllétre kellene ráfeküdni. Nézz körbe a különbözõ fajták között és kérdezd meg magadtól: meg tudom adni mindezt neki? Ha igen, akkor hajrá, ha nem vagy olyan sportos, mint az adott fajta, vagy bármi más nem passzol, akkor vagy változtatsz, vagy másik után nézel.

2017. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem érezné rosszul magát, ha eleget mozgatod.

DE! A legjobb az lenne, ha várnál jövő nyárig: tavasszal kinéznéd, hogy honnan akarsz kutyát, és úgy időzíted, hogy rögtön a nyári szünet legelején tudd elhozni - így már 4,5-5 hónapos lehet, mire újra suliba kell menned, és nyáron sokat törődhetsz vele (de arra figyelni kell, hogy az egyedülléthez fokozatosan kell hozzászoktatni, már az első nap is jó, ha egy picit (eleinte csak 5-10 percre) egyedül hagyod.

2017. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem cockerem van, lakasban. Neki semmi problemaja nincs, sosem volt.

En nem tudom, hogy kinek hogyan van arra ideje, hogy max csak 2-3 orat legyen egyedul a kutyus, nekem O ugy lett ahogyan az utolso irta, azzal a kulonbseggel, hogy nekem julius kozepetol lett meg. Nyaron sokat foglalkoztam Vele, mar az elso naptol elkezdve tanitottam neki trukkoket es eloszor a sajat biztonsagahoz is szukseges parancsokat tanulta meg (ul, fekszik, marad).

Kb augusztus vegere 3,5 honapos volt. Az en szivem is majd megszakadt, hogy otthon kell hagynom, de neki mindenfele gond nelkul ment, addigra mar tobbe- kevesbe szobatiszta is volt. Ami gondot okozott, az kb 6 honapos koratol a fogvaltas, akkor eleg sok mindent megragott (apukam 6 par cipojevel kezdte), szval szerintem akorul erdemes eltenni labbeliket az orra elol.

Egyebkent a mai napig (tobb, mint 6 eves) majd kiugrik a borebol ha ujra talalkozhatunk. Nemreg ivartalanitottuk is, azota nagyon ragaszkodova, nyugodtta valt, szval ezt is ajanlom.

Amugy szeparacios stresszt sosem lattam rajta, nem hangos (sosem ugat), csak neha nyavalyog/enekel mikor pl unatkozik, vagy mehetnekje van, ehes stb.

En ajanlom lakasba amellett is, hogy suliba jarsz. Szarul hangzik, de megszokja.

En agytornanak van, hogy elrejtek 1-2 jutifalatot a lakasba, vagy jatekaiba, vagy van, hogy bekapcsolok neki dogTV-t, ezekkel is jol elvan, illetve nagyon sokat setalunk. :)

2017. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!