Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyáról és neveléséhez...

Beagle kutyáról és neveléséhez tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés
Augusztusban kapok egy beagle kiskutyát szerelmes lettem ebbe a fajtába (már 2 éve akarok)mármindent elolvastam(jót,rosszat) tökéletesen fel akarok készülni.Most a részletekre lennék kiváncsi elsősolrban tapasztalatokra lennne sükségem és tippekre a neveléséhez.(nem első kutya lenne)

2017. jún. 10. 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ami nagyon fontos, a behívását már ahogy hozzád kerül kezd el tanítani. Ugyanis a beagle ilyen téren elég makacs fajta vadászkutya mivolta miatt. Ha szagot fog megy és kész, ezért kell nagyon hamar megtanítani neki a behívást. Kajával nagyon jól motiválható, de hajlamos arra h csak kajára dolgozik ezért ha már valamit megtanult fokozatosan el kell hagyni a jutit. A beagle-ről tudni kell, hogy kb "mindig éhes" tehát képes konkrétan halálra enni magát (sajnos egyszer a miénk beszökött a tápokhoz és degeszre ette magát, menni kellett állatorvoshoz meghánytatni). Az adgjára emiatt oda kell figyelni, mert hajlamos hízásra. Érdemes vele futni járni, a mieink pl imádtak bicikli mellett futni (igen tudom elvileg nem szabályos), ha a biciklik kikerültek az idvarra hiszti tört ki, hogy ők is jönni akarnak. Nem egy domináns fajta, de elég keményfejűek tudnak lenni, szerintem kutyasuliba is érdemes elmenni vele. Nekünk eddig 2 beaglenk volt egyszerre (az egyik még most is megvan 13 éves és még ugyanolyan pörgős, mint 3-4 éve, sokszor kölyöknek nézik a viselkedése és a mérete miatt:))
2017. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!