Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos spánielem Tálból...

Sznehajani kérdése:

6 hónapos spánielem Tálból etetésnél morog, támad, haparap.1,5 óra míg lecsillapodik. Kézből etetésnél semmi probléma. Hogyan neveljem tovább?

Figyelt kérdés
Vezényszavakat ismeri, szabályok közé állítva, következetes nevelésben részesült.

2017. jún. 11. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
A kuvaszom csinálta ezt. Azt csináltam hogy etetéskor kézzel raktam a táljába a kaját és újjal megkavargattam. Utána hagytam hogy egyen. Egy idő után megszokta és nem morgott tovább. Mára már szép nagyra nőtt és most akár ki is vehetem a csontot a szájából, meg se mukkan, bár ezt csak nagyon ritkán próbálom ki hogy én vagyok e még a "főnök". :)
2017. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már a tálal sem közelíthetem meg...nagyon sok negatív visszacsatolásban volt része, nyakráncigálás, földrenyomás, pofon....étel birtoklás agresszióra gondolok...a falkavezér pozícióval nincs gond. Túlzottan kötődik, ez sem elóny, sötétben fél, s úgy gondolom wzek hozott tulajdonságok. Ha valaki tud okosabbat, legyen szíves írjon! Köszönöm
2017. jún. 11. 18:22
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Semmi köze a falkavezérséghez (mert nincs szükség rá), de ez egy másik téma. :D

Az én spánim is nagyon kajaféltő volt. Amit az első írt, az jó módszer, így a közelséged és a kezed közelségét pozitív dolgokkal társítja: ad, nem elvesz. Ha már a tál megközelítése is problémás, akkor a következőt tenném: üresen leteszed, odaengeded, elsétálsz mellette, ledobsz neki egy falatot. Jössz-mész, mindig elpottyantasz valami finomat. A végén nem lesz annyira a tálra rákattanva, hanem az érkezésedet fogja várni. Utána lehet azt csinálni, hogy leülsz mellé, a tálba szórsz pár falatot, esetleg felveszed, teszel pár szem tápot, vagy amit enni szokott a tálba, leteszed elé. Ha végzett, felveszed (ha erre érzékeny, hagyd lent) és dobj megint pár szemet a tálba és add oda neki. Szépen fokozatosan lehet növelni az adagot (képesek nagyon belefeledkezni az evésbe, ha több van, és olyankor megint háklisak tudnak lenni). Ha már nagyobb adagot kap, megint meg lehet azt csinálni, hogy a tálban lévő kajánál finomabbat leejtesz neki amikor elmész mellette. Így csak tovább erősíted abban, hogy csak jót jelent a közelséged, nem elvenni akarod az ételét. Ugyanis ez a kajaféltés ebből alakul ki. Valamiért úgy érzi a kutyus, hogy őriznie kell (hiába kap minden nap), mert különben elveszik és akkor éhen marad, elpusztul. Semmi más nincs ennek a viselkedésnek a hátterében, csak félelem.

2017. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Elég komoly gond ha már a 6 hónapostól sem tudod elvenni a kaját.

Etetés közben fogsz egy üres ásványvizes üveget vagy esetleg nagyobb flakont/kannát és szépen mész oda. Ha elkezd morogni akkor pofon a kannával. Nem kell hülyére verni, de azt sem engedheted meg, hogy a gazdájához odakapjon mert ő eszik. Ezután elveszed a tálat és újra. Egészen addig morgás nélkül el tudod venni a tálat.

Biztos lesz olyan aki ezt durva állatbántalmazásnak találja, de ha egy kisgyerek megy oda (persze nem engedünk gyereket kutyához felügyelet nélkül, de bármikor adódhat olyan hogy mégis sor kerül rá) akkor azért a gyerekben szép kárt tud okozni.

2017. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,.a javaslatokat..a.flakon megvolt, pórázzal elhúzás, megvolt, kizökkentés, pofon, lenyomás,nyakráncigálás szintén....sajnos ezzel csak a bizalmát vesztette el..azt tapasztalom,hogy már félelemből támad :( gyermek közelsége abszolút kizárva...etetésnél már, ha meglát feszült, szorong...ha feladatokat adok neki, s akkor kap apránként, nincs vele gond
2017. jún. 11. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont ha ennyire nem használ semmi érdemes lenne egy házhoz járó kiképző/rehabilitációs kiképző segítségét kérni, hátha ő talál megoldást a problémára vagy legalább a probléma forrását.
2017. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán egyértelmű ez a szitu.


Tehát ha tállal a kezedben (még nem evett) odamész, már kezdi a morgást? Akkor egész egyszerűen addig nem adod oda neki, amíg pofátlan.


Ez a 1,5 óra hogy néz ki, addig ácsorogsz kezedben a tállal vagy mi?


Kicsit részletesebben leírhatnád, hogy zajlik az etetés.

2017. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos, most már feladatok végrehajtásánál, s apportírozásnál is ezt produkálja :(
2017. jún. 13. 18:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor vagy keressetek neki kutyákhoz értő, másik gazdát vagy nagyon gyorsan keress fel egy házhoz jövő kiképzőt, mert ez nem állapot. 6 hónapos kutyának baromira nem így kéne viselkednie, valamit nagyon eltoltatok a nevelésével.
2017. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érkezett, másik "kutyához értő" szakember is. Ismeretlenül, nem szeretem, ha leszólnak, ez a fórum nem erről szól. Aki ismeri a fajtát, bizony tudhatná, hogy a spánielek között nagyon sok idegrendszeri problémával küzdő egyed van, mivel nem szűrik, csak eladják. De azért köszi az értékes és használható tanácsod. Viszont, ha neked van gyermeked nem szívesen adnám oda, bármennyire is nagykutyásnak érzed magad. Ötleteket , javaslatokat kértem, nem közhelyeket
2017. jún. 14. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!