Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék biciklizni a kutyuso...

Szeretnék biciklizni a kutyusommal. Tippek, tanácsok hogyan is kezdjem?

Figyelt kérdés

Egy lassan egy éves szuka goldim van és szeretnék vele biciklizni járni, mivel a gyaloglást nem bírom olyan sokáig mint pár hónapja (napi 2-3 óra), mivel volt egy térdsérülésem és nem tudom annyira megerőltetni, de a bringázás az megy.

Hogyan kezdjem?


2010. máj. 18. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Először szerintem csak told magad mellett a biciklid, és utána próbálj meg felülni. Én is nagyon szerettem volna a kutyámmal biciklizni. Falun kívűl még lehet, hogy tudnék is, de a faluba ha bicikliznék vele, esés lenne a vége :S Mert elég sok kutya van és elránt. Ha a kutyád szótfogad neked és nem ránt el, akkor szerintem semmi gond nem lesz. Sok sikert hozzá :))) ( az enyém kan kaukázusi, és erő az van benne, de sétálni járunk majdnem minden nap :))
2010. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Én görkorizni mentem a barátomék kutyájával régen, hát pedig jól korizok, de ez, amit művelt :)


Végig kerítésekbe, meg jelzőlámpákba, meg oszlopokba kellett kapaszkodnom, teljesen meggárgyult. Az oké, hogy húzott, de össze vissza és olyan erővel, hogy, és bár csak a közértig mentünk, de alig bírtam hazavinni :)

Többet nem próbálkoztam.

2010. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szófogadó és tudsz olyan helyet ahol nem zavarnak ott póráz nélkül próbáld meg.

Ill. keress a neten (én már láttam ilyet) lehet kapni olyan bringára szerelhető dolgot ami egy könnyű vékony távtartó és egy viszolnylag rövid póráz keveréke ezzel a kutya biztosan nem fog a kerék alá ugrani, stb...

2010. máj. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első lépés: a kutya megbízhatóan, szépen sétáljon melletted.

Másodikra próbáld ki, hogy csak tolod a bicajt, és hozzá fogod a kutyát, és ha elhúz, elránt, akkor korrigálod.

Majd nyugis, csendes környéken szépen, lassan gyakoroljátok be a tökéletes biciklizést.

És fokozatosan szoktasd hozzá, mert a bicaj mellett való kitartó kocogás jóval nagyobb megterhelést ró a kutya lábaira, mint a laza (de hosszú) séta.

Ha van lehetőséged, ne betonon vagy aszfalton futtasd.

Azért a bicajozás ne a séta egészét tegye majd ki, mert oké, hogy fizikailag elfárad, de az élvezetet a szaglászás nyújtja neki (no meg a játék).

2010. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Semmiképp nem fogja csak a bicajozás a mozgást kitenni. Csak mivel a sok sétát nem bírom, ezért nem tudom rendesen kifárasztani. De a rövidebb ideig tartó séták megmennek, olyan fél és egy órák naponta kétszer.

2010. máj. 18. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól írta,ami írt,DE nem ha lehet ne futtasd betonon,hanem egyáltalán ne,rendkívól megterheli a kutya izületeit.

Ahol beton van,csak told a bringát,és földutakon futtasd a kutyádat. Ott meg már ha úgy van,el is tudod engedni,azt fogja a legjobban élvezni

2010. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

mindíg vidd előtte wc-re !

a legjobb egy egysoros folytó nyakörv, VISSZACSATOLVA fixre !!( mert csörög,és a kutya azonnal reagál )és egy rövid 1-m-es vastag ( nem műszálas ) póráz.

először séta ,biciklivel-kutyával.

kutya a JOBB oldalon !!

te-bicaj-kutya.

a séták 1 hétig naponta, hogy a kutya szokja a távolságot a bicaj mellett.

majd rövid 4-500 m-es tekerések a kutya pedig melletted kocogjon.

lassan kezdeni, sokszor leszállni.

javasolt parancsszavak.:

bicikli: a kutya bal oldalról átmegy a bicaj mellé a jobb oldalra ( póráz A kézben ).

menet közben kanyarban ( jobbra-balra )

megállás : marad, vagy állj ( fontos, hogy azonnal meg tudjon állni)

menet közben beszélj hozzá, dícsérd, hogy tudja, mikor fut jó tempóba.

erősen kell tartani,és néha bizony meg kell rántani erősen a pórázt,hogy megtanulja: NEM FUTUNK MACSKA-MÁSIK KUTYA-MADARAK-VAGY LABDA UTÁN !!

a kutyák futás közben az elindulás után pár méterrel wc-nek, mert a bélmozgásuk ilyen.

erre fokozottan ügyelni kell, mert ha hirtelen megáll, te elesel.

a lényeg,hogy örömmel fusson.

ne rohanjon, ész nélkül , hanem MELLETTED, A FEJE A JOBB LÁBAD MELLETT ! nem előtted, nem bal oldalon.

a lényeg az állandó tempó, se túl gyors-se túl lassú.

a pórázt, a kezemben tartom, de bármilyen eshetőségre felkészülve, úgy ,hogy mindíg el tudjam engedni!!

csak lassan fokozatosan kezdeni,

egy golden ,napi 5-10 km-t símán lefut gond nélkül.

SOHA NE FUTTASD , FELKELÉS UTÁN, MERT HAMAR MEGHÚZÓDNAK AZ IZMAI !

előtte, egy kis séta , hogy bemelegedjen !!

ha , meghúzódott ( sántikáll )

masszázs, és pihentetés.

a talpát figyelni, ha sebes, akkor pihentetni.

a gyógyszertári vaselin krém sokat segít a talpukon ( és télen a lesózott hó miatti sérülések ellen is jó )

hajrá.

2010. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szót fogad, visszajön, netán távolról ültetni is tudod, én is a szabadon futtatást javaslom. Mi éjszaka vagy hajnalban szoktunk kimenni a kutyákkal, amikor nincsenek kocsik, más kutyasétáltatók, meg ébren lévő kertmániás szomszédság, aki azt lesné, mikor trappol át a kutya a füvén. :-D

Jó buli, próbáljátok ki. (Nekem is goldenjeim vannak.)

2010. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Niky emo girl ***** válasza:

én régen kutyámmal gördeszkázni jártam, néha jól megindult de mindig figyelt rám nehogy bajom legye, bár ez összeszokás kérdése. én vele nőttem (kb 6éves korába keztem vele deszkázni) fel szoval érthető h miért vigyázott rám annyira. most nemrég sajnos meghalt és nehézvolt nélküle. viszont nemsokára lesz uj kutyám és aztis szeretném majd megtanitani. azt muszájlesz mert részben kifárasztani is könnyebb és élvezte eőző kutyámis, viszont kétlem hogy tanitás nélkül hamar hozzászokna

de a jótanács h óatosbaszoktasd, először ha felis tudsz ülni már vele biciklire lassan menj és mindig a te tempódba ne pedig őt kövesdmert a végén elbízza magát és húzni fog mint ha muszájlenne és nemfogja érdekelni h te merre akarsz menni meg mijen tempóba

2010. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!