Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hónapok óta étvágytalan...

Hónapok óta étvágytalan vagyok, az orvos azt mondja, hogy ez normális. AKkor most hogyan?

Figyelt kérdés

Juliusban kezdödött. De lehet hogy már májusban. A hajam több mint fele a nyáron kihullot... rengeteget fáj a fejem föleg ha keveset eszem. Gyomrom is rengeteget ég. Amikor elöször mondtam a dokinak azt mondta, hogy ez normális, meghoyg nekem nem árt. Max 10 kg felesleg van rajtam de erösitek szóval a nagyja már izommá alakul. Már érezhetőek a bordáim meg a medencém ott csípőnél. Ma ortopédiára kellett beutalo, megemlítettem a gyomorégést de szart rá. Akkor most mi legyen? Egy kiflit fél óra mire elnyammogok, és már volt hogy énekkar fellepés elött 3szor könyörgött a tanár hogy egyek (akkor pont tudtam) és már egy-két tanár is tudja, és zavar az egész. Feltünt nagyszüleimnek szüleimnek pár baratomnak tanáromnak... de mind pozitiv dolognak fogják fel meg azt hiszik hogy direkt "nem eszem annyit mert adok magamra".


Ilyenkor mit kene tennem?

14/L



2017. jan. 4. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet refluxos vagy, de ezt csak vizsgálattal tudják kideríteni.

Ha a mostani háziorvosod nem hajlandó beutalókat adni. pl.: vérvételre, gasztroenterológushoz, hasi ultrahangra nem ártana elmenned, akkor anyukáddal beszélj és váltsatok háziorvost.

2017. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vérvétel meg hasi ultrahang volt amikir már korházban voltam miatta. Azt mondták minden ok
2017. jan. 5. 08:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem normális hogy kihullott a hajad .. Én is azonnal orvost váltanék és megnézetném a gyomrod , beleidet.
2017. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezen mind én is átestem, szorongásos betegségem van.
2017. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem normális, a dokid sem.

Cink és B-vitaminhiány okozhat étvágytalanságot. Ezeket szedhetnéd, de egyéb vitaminokat, nyomelemeket sem ártana.

Próbálj minél több egészséges ételt (zöldségek, gyümölcsök, tojás, húsok, máj stb.), azt a kevés kalóriát inkább hasznos ételekből fogyaszd, ne csak péksüteményekből.

2017. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kérdezte régebben a doki,h mennyit idegeskedem az étvágytalanság mellett de akkor pont olyan volt a dolog h nem, aztán így nem is eröltette. Most viszont szinte minden kis dologtol felmegy a vérnyomásom és rettegek
2017. jan. 5. 16:03
 7/11 A kérdező kommentje:
És amúgy szoktam enni, van hogy önmagába eltüntetek 2 kaliforniai paprikàt vagy 4 paradicsomot ilyenek. A kiflit példának írtam, mert az ugrott így be, mert az tegnap is megtörtént
2017. jan. 5. 16:04
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg nagyon szeretem is a zöldségeket gyümölcsöket de ha még azt se kívánom olykor? Vagy pont nincs itthon vagy amikor a suliba vagyok? Szoval ja
2017. jan. 5. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Hús, tojás, sajt, túró? Ilyeneket eszel? Mert ha nem, akkor fehérjehiányod is simán lehet. Akkor már meg is van a hajhullás oka...
2017. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem a tejet

Normálisra fogva, igen

2017. jan. 5. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!