Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzás?

Ez állatkínzás?

Figyelt kérdés

Egy anyuka posztolta egy facebook csoportba, hogy a szomszéd fel akarja jelenteni a gyerekeit 9-10 év körüliek mert megdobálták a kutyát aminek lett egy seb a fején, össze varrták.

A történethez hozzá tartozik, hogy a kutya jött át az ő udvarukra és a gyerekek el akarták ijeszteni.


2017. jún. 14. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a legfontosabb részletet hagytad a végére. :) Eleve nagyon kevés eséllyel büntetik meg rendesen azokat, akik valóban állatot kínozak, másrészt ez önvédelem. A gazda feladata gondoskodni arról, hogy a kutya ne hagyja el a telket/lakást.
2017. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

Igen. És még egyéb tényállások is lehetnéNEK, ha a gyerekek nem lennének a koruk miatt nem büntethetők.


13,59!

Az, hogy egy kutya szemben megy veled, még nem jogosít fel arra, hogy megsebesítsd. Önvédelem akkor áll fenn, ha támad.


Amúgy a szülőknek nagyon gyorsan tudatosítani kellene a gyerekekben, hogy rendkívül rossz módszert alkalmaztak, hiszen a kutyát akár támadásra is hergelhették volna. Miért nem a szülőknek szóltak vajon?

2017. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezek mindig nehéz esetek. Tanú hiányában jogos önvédelemnek minősül ez az eset. Ha rendőrségre mennek ezzel az üggyel, a gyerekek anyjának adnak igazat. De volt eset, hogy átszökött a szomszédba a kutya, levadászta a csirkéket és a szomszéd, még a saját telkén, félholtra verte a kutyát. El kellett utólag altatni. Ez viszont állatkínzásnak minősült, bár csak pénzbírságra, de megbüntették a szomszédot.


Az persze másik kérdés, hogy a kutya gazdája mindig elfogult a saját kutyájával szemben, és ha az eb normális, aranyos, nem volt agresszív, akkor túlzásnak tarthatja -jogosan- ezt a viselkedést a gyerekektől. Én is annak tartanám.

2017. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az a tény, hogy idegen kutya van a kertben, kimeríti az önvédelem fogalmát, mert nem kötelező mindenkinek ismerni a kutyák testbeszédét, viselkedését és sokan félnek tőlük. Ettől függetlenül én elítélem ezt a viselkedést, ráadásul veszélyes is, de szerintem nincs az a bíróság, ami ezért büntetne. Az más lenne, ha direkt kegyetlenkedtek volna vele, de szerintem az, hogy el akarták ijeszteni és a kutya véletlenül megsérült, azt nem büntetik.

Egyébként ha kiskorú bűncselekményt követ el, a szüleit veszik elő, tehát akkor sem úgy van, hogy ha, kiskorúak, akkor mindenki megússza.

2017. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
"Az, hogy egy kutya szemben megy veled, még nem jogosít fel arra, hogy megsebesítsd" Az hogy egy kutya szembejön velem az utcán, vagy az udvaromba bemászik, nem ugyanaz. Itt a kutya gazdáját kellne feljelenteni.
2017. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát én is feljelenteném a helyében...


Értem én, hogy átszökött a kutya, de akkor sem az a megoldás, hogy akkor kővel úgy megdobáljuk, hogy így megsérüljön, hanem mondjuk a gyerek szól a szülőnek, az pedig intézkedik (szól a szomszédnak, hogy fogja meg).


Honnan tudni, hogy a kutya nem-e azért ment át, mert hergelték a gyerekek? És mi van ha a dobálásra nekik megy a kutya??


És az se mindegy, hogy ez az első átszökése a kutyának vagy a sokadik. Már csak azért mert ha a gazdinak csak kerti dísz lenne a kutya, akkor nem vitte volna orvoshoz, hanem még ő is elveri a kutyát, aztán tojna rá, "majd meggyógyul vagy lesz új". Úgyhogy én azért elgondolkodnék ezeken a dolgokon...


Mindenesetre ez rendkívül borzasztó és elgondolkodtató, hogy egy 9 és 10 éves gyerek már így viszonyul az állathoz...

2017. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Seamonk válasza:

Igaza van az utolsonak.

Milyen indulatok/eltokeltseg/rettegés(?) /kegyetlenseg(jo ez lehet kicsit eros szo erre) kell ahhoz hogy 9-10 éves gyerekek addig dobaljanak valamivel egy kutyat amég felreped a bőre?

Lehetseges hogy el kene beszelgetni a gyerekkel es/vagy a szulokkel vegso esetben pszichologusnak.

Szerintem ez a hozzaallas nem teljesen normalis...

De ez csak velemeny

2017. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze ha a kutya megharapta volna a gyerekeket a saját udvarukban, akkor is gyerekek lennének a hibásak, nem a kutya gazdája, aki képtelen a saját telkén tartani a jószágot. Vicc.
2017. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!