Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jön velem a kutyám...

Miért jön velem a kutyám mindig WC-re?

Figyelt kérdés
2017. jún. 15. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ragaszkodik hozzád.(Minden körülmények között!:D)
2017. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Máshová nem kísér téged ugyanúgy, csak éppen a WC-re való kikísérésed a feltűnőbb, mert szokatlanul hat?

Pásztorkutyá van, azok pedig a szakirodalom szerint és az én eddigi tapasztalataim szerint -- ösztönösen is állandóan a gazdi nyomában vannak, olyanok, mint egy bokabilincs. Eleinte én sem tudtam a kutyámmal elhitetni, hogy amikor a bejárati ajtóhoz közelítek, az nem feltétlenül jelenti, hogy egyedül marad...márpedig nálam a fürdőszoba-ajtó közvetlenül a bejárati ajtó mellett van. 24 órában képes lennék vele "kommunikálni" akár mások számára szinte láthatatlan kézjelekkel, gesztusokkal is, hogy egyetlen szót is szólnom kellene. Mindig úgy igyekszik "velem lenni", hogy lásson, de hamar megtanulta azt is, hogy tényleg csak akkor feltételezze, hogy kilépek az ajtón, vagy le akarom vinni, ha arra tényleg bármi "jelet" kap vagy egyéb utalást tapasztal.

Lehet, csak folyamatosan maga mellett akar téged tudni és a retyóig elkísérni téged uazt jelenti számára, amikor pl. a konyháig kísér és a szeme sarkából állandóan figyel, mit teszel. Sztem tanítsd meg neki, vagy eleinte akár jutalmazd is, ha 5-10 percre magára hagyod és mégis hajlandó a helyén vagy a szobában a kedvenc helyén maradni. Éppen úgy, ahogyan kutyaiskolában is tanítják a "marad ! " parancsot: a kutya csak akkor mehet a gazdi után, ha arra a gazditól "engedélyt kap".

Lehet, ez a tipp elsőre h.lyén hat, de sztem célravezető és az élet egyéb területein is hasznos lehet.

2017. jún. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szokott különösebben gond lennni az elválásnál, nincs szeparációs szorongása, az egyedül hagyást is úgy éli meg, hogy akkor aludni kell és mire felébred itthon is vagyok.

Csak érdekelt, hogy mi oka lehet rá, ha észre veszi hogy oda készülök, hogy jöjjön utánam és ott feküdjön a lábamnál. Engem nem zavar. Amúgy meg ő terrier :)

2017. jún. 15. 09:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyemek is jonnek. Egy idoben az egyik mindig felugrott az olembe mikor wc-ztem. Szerencsere leszokott rola 😀😀
2017. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!