Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember vagyok, ha neha...

Rossz ember vagyok, ha neha megutom a kutyamat?

Figyelt kérdés
Marmint helyesbitek: a fenekere csapok? Sajnos szinte napi szinten van ilyen, mert egyszeruen nem lehet vele birni. Raugrik a terhes kiscicamra, kitorte a labat a masik macskamnak... Nagyon szeretheto kutya, de eleg sokszor kihuzza a dugot :(
2017. jún. 15. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem verni, nevelni, tanítani kell!(ene) ha egyedül nem megy akkor suli! Remélem a törött lábú macskát látta állatorvos!
2017. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

A macska szaporítás nem túl jó ötlet, így is van belőlük rengeteg, általában ha hirdeted akkor sem kerül normális gazdihoz, mert túl sok az ingyen elvihető kiscicás hirdetés.

Ha pedig a kutya akarva-akaratlanul kárt tesz a macskákban, normálisan kell nevelni, ami nem annyiból áll, hogy ha rosszat csinál akkor a fenekére csapsz. Vidd el kutyasuliba, az lesz a legjobb.

2017. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha napi szinten megütöd, az nem "néha". És igen, baj, mert nem neveled. (Más, ha havonta egyszer kihoz a sodrodból, az sem OK, de érthető - de napi szinten, az már "megszokás", és te is látod, hogy úgysem érsz el vele semmit.)
2017. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Láthatod, hogy nem használ, tehát igen, baj. Ha használna valamit és emellett a harmonikus kapcsolatod a kutyával megmaradna, akkor oké lenne, viszont akkor nem fordulna elő napi szinten, mert a rossz viselkedés gyakorisága egyre csökkenne. El kéne vinni kutyasuliba és elkezdeni nevelni.
2017. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Felesleges, mint láthatod is, hiszen napi szinten van ilyen... Úgy kell a kutyát fegyelmezni, nevelni, hogy abból értsen is, azaz legközelebb ne csinálja.

Meg kell tanulnod kutyád nevelned. Ha egyedül nem megy, kiképzők segítenek. A fenékre csapás hülyeség, semmi értelme. Nem vagy rossz ember, csak (még) nem értesz a kutyaneveléshez.

2017. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Semmi értelme. Csak feleslegesen stresszeled, illetve fel sem veszi, mert mondjuk olyan típusú, akinek nem ez a megfelelő nevelési módszer. Inkább pozitív megerősítéssel, hogy akarjon megfelelni neked. 2 kutyám van,az egyik már akkor sikít, ha kicsit rálépek véletlenül, mert túl érzékeny, őt nem is lehet fenyíteni így,elég ha rákiabálok, már a föld alá süllyed kb. Szerencsére nincs vele sok baj, talán 3 havonta kell egyszer rászólnom. A másik kutyám meg egy tahó állat, bepróbálkozott nálam is, 2 pofon, onnantól kezdve nem csinálja és rájött, hogy figyeljen rám. Előtte 4 kutyasulit jártunk ki, mindenféle próbálkozásokkal, mert elkényeztettem (mint a másik kutyámat), és hát keményen átgyalogolt rajtam kb.

Most biztos 0%ot kapok, mert akik itt vannak, azok elítélik ezt a fajta szöveget, és mindenkinek tökéletes kutyája van, de igazából én leírom a saját véleményem, és mivel senki nem él velem így írtóra nem érdekel, ki mire pontoz.

2017. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
A kutya nem kisgyerek, hogy a fenekére kapjon dádát... Miért nem nézel utána a kutyanevelésnek, mielőtt hülyeséget csinálsz? Segítek, nézz utána pl annak hogy hogyan és mikor alkalmazzuk a grabanc megfogást.
2017. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Napi szinten nem helyes, nagyritkán talán. 7 év alatt eddig összesen 2x csaptam rá a kutyám fenekére. Egyszer, mert nekiment a macskámnak (akivel amúgy jóban vannak, csak öszvesztek a kaján), máskor pedig mert megkergült, és nem hallgatott rám, akkor mikor elértem, odacsaptam egyet, máris tudott figyeln.
2017. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Figyelni*
2017. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
Ha néha megagyalod az nem gond de akkor ne csak simogasd a seggét meg utyuli putyuli hanem csapj oda neki rendesen.Na most megne kövezzetek nem állat bántalmazásra gondolok,de sokszor van olyan szituáció,h bizony kell a testi fenyítés...illetve pl a dominancia megszerzésének a legegyszerűbb módja...tehát ne dádáld a seggét ahogy azt már írták előttem,annak nincs értelme.Neveld azt a kutyát..szeresd és utáld amennyire kell,etesd és éhesztesd ha nagyon válogat...mindent kell csinálni vele csak mértékkel és úgy,h a mérleg mindig a szeretet felé billenjen...
2017. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!