Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ha új trükköt tanítotok a...

Ti ha új trükköt tanítotok a kutyának (otthon, nem kutyaiskolában), hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Én úgy szoktam, hogy először csinálok pár bemelegítő gyakorlatot, mindent amit eddig tud megcsináltatok vele 2-3-szor. Ez néhàny perc. És utána tanítom neki az újat, amit megcsináltatok vele 5-6-szor, majd egyszer egy régi trükk, aztán az új, ezt így kb 3-szor. Aztàn fél perces pihi amig újratöltöm a jutit :D és utána még 10-szer megcsináltatom vele az új trükköt, végén levezetésnek 2 régi hogy sikerélménye legyen.

Ez így jó?


2017. jún. 17. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem így csinálom, de ha a kutyádnak így jó, akkor jó, azt te látod.
2017. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ennyire beszabályozni, hogz pl 10x ismétlek és kész. Szerintem a legfontosabb a csúcson abbahagyni, amikor a legjobban csinálta aznap. Főleg egy bonyolultabb klikkeres formàzàsos trükknél, amit nem egy nap betanítani.
2017. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem nagy hibám, hogy a tanításnál nincs időérzékem és sokáig tolom a dolgot...ezt NEM SZABAD. Amit Te csinálsz, az nagyon-nagyon sok egy kutyának!!!! Ha valamit megcsinál elsőre hibátlanul, NE csináltasd meg vele újra. Az új trükk ha megy 2-szer hibátlanul mondjuk, akkor játék, extra juti és sétáljatok. Ne nyomd túl a kutyát. Mindig a csúcson kellene abbahagyni :)

Tudom, nehéz. De megéri :)

2017. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kicsi, egyszerű trükköt tanítok, akkor akár kettőt, hármat is elkezdek egyszerre. Egyszerűek közé sorolom azokat, ahol nagyon nem kell gondolkoznia a kutyának, csak megvezetéssel, célkövetéssel, egyszerű modellezéssel tanul. Pl. kúszás, meghajlás, pitizés, bizonyos egyensúlyozós trükkök, egyes tolatós trükkök, stb. Ha bonyolult vagy összetett feladatot veszünk, akkor csak azt az egyet veszem vele, sőt, ha kifejezetten nehéz egy trükk, akkor pár tréning erejéig más trükköt nem is gyakorlunk. Csak arra ez egyre koncentráljon.


De bármilyen új tanítás is van, régieket, már ismerteket nem hozok be se előtte, se utána. ne fárassza le magát és ne kavarodjon bele az új feladatba. Maximálisan csak arra az egy újra koncentráljanak. Ez a tanítás. Ha viszont tréning van, vagyis ha koreot veszünk vagy versenyre készülünk, akkor ott pedig csak olyanokat gyakorlok velük, amiket már jól tudnak. Az új, bizonytalan, még nem kész feladatokat nem hozom be sosem.

2017. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!