Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akkora probléma ha én...

Miért akkora probléma ha én nem akarom az összes kutyasulis "trükköt" megtanítani a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Eredetileg csak azért akartam kutyasuliba menni, hogy az őrző-védőt rendesen megtanulja a kutyàm. De ott azt mondták hogy csak akkor lehet ŐV-zni ha megvan a sulinak az alapvizsgája. Mondom ok. Elkezdtünk járni, maga a suli nem rossz. De nagyon sok olyan dolog van amit 1. én nem akarom megtanítani a kutyának mert feleslegesnek tartom (pl a pörög, kutya előre küldése), 2. sok olyan dolog van, amit az oktatóm szerint én rosszul tanítottam meg a kutyának. Ilyenekbe kötnek bele: az "ül"-nél én kézjelet is használok, és az szerintük felesleges. Vagy én nem azt a szót használom hogy "lábhoz" (mert rühelllem ezt a szót) hanem azt hogy "ide". És ebbe is folyton belekötnek és agresszívan mondogatják a "lábhoz"-t. Ilyen dolgok vannak.

Lehet nekik az a problèmájuk, hogy én már egy olyan kutyával mentem oda aki már tudja az alap dolgokat. Vagy nem tudom. De az biztos hogy a szaaar pörög meg lábhoz miatt nem mehet vizsgázni és így nem mehetünk őv-re sem.


2017. jún. 17. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem azért taníttatnak meg minden ilyesmit is a kutyával, mert az alatt is szorosabb lesz a kötelék közted és a kutya közt és erősödik az engedelmessége is irányodba. Neked miért olyan nagy baj hogy megtaníttatják ezeket is? Felesleges, de megtanulja és többet nem kell foglalkozz vele ha már megvan a vizsga, mint látod ez a lázongás is csak arra vezet hogy nem mehetsz ŐV-re se. Ez olyan mint az iskola, én is rühelltem a cosinust és tangenst a társaival, soha a büdös életben azóta szembe nem kerültem vele mert teljesen felesleges hülyeség, mégis megtanultam, lenyeltem a békát és megszereztem az érettségit. Neked is így kellene szerintem hozzáállnod, azt tanuld amit mondanak, úgy csináld ahogy mondják hogyha meg szeretnéd szerezni a kutyád számára ezeket a vizsgákat.
2017. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Minden sulinak meg van a maga oktatási rendszere,vezényszavak,tanfolyamok,feltételek stb.


Olyan ez mint amikor egy iskolában van egyenruha, lehet hogy te utálod a lila színű egyenruhát,de mivel abban a suliban ez az elvárás így abban kell menned. Ha nem tetszik akkor iskolát váltasz.


Szóval ezt tudom csak mondani,hogy ennyire zavar pár dolog keress másik kutyasulit.

Ők ragaszkodnak a lábhoz parancshoz és pörögjön a kutyád. Általában behívásnál szokták a gyere,hozzám,ide szavakat használni és szerintem ezért sem "engedik",hogy azt használd.

2017. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én a behívásnál "gyerét" használok, teljesen jó.

Nem mondtam hogy vizsgázni akarok, én csak annyit akarok hogy a kutyám járjon pàr hétig/hónapig ővre hogy megtanulja a dolgot. Teszek magasról a vizsgákra, pont nem érdekel.

Más suliba nem tudom vinni, mert ez az egy van "közel", 30 km-re. A legközellebbi 50 km lenne, az már azért elég sok.

2017. jún. 17. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak olyan iskolában tudsz "alap vizsga" nélkül öv-ni, ahol sport kiképzést tartanak.

Az alapvizsga feltételét az öv-höz általában a K99-es alapokon működő iskolák kérik.

2017. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én megértelek.

Én nem küldtem fel a kutyám a pallóra, mert nem akartam és kész. Kb. az óra negyede arról szólt, hogy az egész csoport győzködött, hogy küldjem fel. Hát, nem küldtem.

Én sulit váltottam, és örülök neki - szerencsére nekem volt választási lehetőségem.

Gondolom, az is belejátszhat, hogy így beszedhetnek tőled egy adag pénzt.

2017. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapengedelmességhez pl. mi a francnak kell pörgést tanítani? Az előreküldés sem az alapvizsga része.

Nem értem.

A lábhoz kifejezés mondjuk mindenhol elterjedt, vizsgán ez az általános parancsszó. Tanuljátok meg a vizsgára, ha ez kell nekik, utána aztán öv-zhettek nyugodtan.

2017. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pörgés stb tenyleg felesleges, az lenne az alap engedelmessegi lényege, hogy a kutyád minden helyzetben hallgasson rád, es tudjon alapvető dolgokat, mint pl ul, fekszik, marad vissza stb stb... és ha ezeket tudja akkor lehet ŐV-re vinni, mert fordított esetben visszajára fordulhat az egész. Nalunk pl úgy van, alap engedelmességin ia van őrzővédő, de én nem akartam, csak azt, hogy ne akarjon kitámadni a kutyakra. Addig addig húzták vonták a dolgot, 10 alkalom után tiszta stresszes volt a kutya, nem tanultunk meg semmit szinte viszont cserébe bele"verték" (igen sok fizikai bantalmazást kapott) hogy dejó az agresszió, és emiatt a mai napig vannak kitamadasai emberre, holott előtte egyaltalán nem volt ilyen! Én már rég váltottam, egy kutyakiképző ismerősnél tanultam, és tettem helyre a kutyámat, de nem 100% olyan, mint az összes sulizás tanítás előtt volt..... ha most lenne új kutyám, biztosan nem vinném sehova, hanem saját magam képezném,mert sajnos megtanultam elég sok modszert, mi az ami hasznos. Alkalmanként hasznosítom a menhelyen is. Ha pedig őrzőzni szeretnék, valószínűleg kiképzőt keresnék, nem sulit.
2017. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A trükkök, magasabb szintű engedelmes feladatok arra jók, hogy megtanulj különböző tanítási és jutalmazási módszereket, illetve megtanuld a munkában is az elvárásokat, következetességet, szabályokat behozni. Ha később bármilyen munkában akarsz dolgozni, ezek az elméleti tudások, amiket így te megtanulsz, még nagyon jól fognak jönni. Ezeket kár lebecsülnöd, még akkor is, ha most nem sok értelmét látod annak az egy adott feladatnak. Te valóban sokat tanulhatsz belőle.


A lábnál követésnél mindegy, hogy milyen vezényszót használsz. Egyedül akkor kell a "lábhoz" vezényszót bevezetned, ha IPO-zni vagy BH-zni akarsz. Ott a szabályzat megszabja a vezényszavakat is.


Az ültetésnél viszont igaza van az oktatóknak. ŐV-ben is nagyon sokszor kell ültetned a kutyádat. Ha ez csak kézjelre megy, akkor ott gyakorlatilag nem fogja érteni a kutyád ezt a feladatot, ott nem fogod tudni ültetni őt. Hisz ha eleve jó ösztönű a kutyád, akkor egy jó ideig csak a segédre fog koncentrálni, nem fog a kézjeleidre, hadonászásodra figyelni. És a segéd majd azt fogja mondani, hogy az ültetést ne őv közben tanítsd meg neki, és teljesen igaza lesz.

2017. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!