Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámnak, hogy hallgasson a nevére?

Figyelt kérdés
Néztem már videókat erről, de valahogy az én kutyám más. A videókban már eleve hallgat a kutya a nevére és így természetes ha szólnak neki, akkor felfigyel rá. Tudnátok segíteni? Milyen tapasztalataitok vannak? Mindent meghallgatok :)

2017. jún. 17. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában a kutya nem a nevére hallgat hanem a hangsúlyra. ha csak kimondod a nevét lehet hogy fel se veszi, de ha pl hívod és fütyülsz is neki nagyobb az esély rá.

ez az én tapasztalatom

2017. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mióta befogadtam menhelyről a kölyök kutyusomat már a kezdetektől mondogattam neki a nevét, még ha csak simogattam akkor is hogy érezze hogy neki az a neve. Amikor még az elején gyakoroltuk azt hogy ha mondom a nevét akkor jöjjön ide, mindig úgy csináltam hogy az udvaron pórázra kötöttem és 2 méterre mentem tőle és mondogattam a nevét, amikor láttam hogy reagál rá, tehát felfigyel akkor egy picit rántottam a pórázon hogy figyeljen oda és akkor mondtam a nevét és mutogattam hogy jöjjön ide, amikor odajött hozzám dicsértem és simogattam. Sokan mondják hogy jutalomfalatot kell ilyenkor adni, még a menhely vezető is mondta hogy mit hogyan csináljak, de ő megjegyezte hogy nem szabad mindig jutalomfalatot adni mert akkor hozzászokik hogy csak akkor engedelmeskedik ha látja vagy érzi hogy nálunk van valami fogára való.

Egyébként mindig törekedni kell arra hogy milyen a hangsúly, célszerű kedvesen, lágyan szólítani.

Én kutyám elég hamar megtanulta, de nem is erőltettem, picit csináltuk, aztán hagytam majd pár órával később megint. Amikor rosszat csinál mérges hangnemben mondom a nevét és ha odajön akkor semmibe veszem, és ő erre rájött hogy akkor rosszat csinált, és akkor tud viselkedni is. De ezt már csak akkor szabad ha már 100% hogy hallgat a saját nevére. Enyém amikor kiszökött a kapun és jó 5 házzal arrébb volt üvöltve kiáltottam a nevét jó mérgesen, akkor egyből tudta hogy sürgősen rongyoljon haza, szégyellte is magát emiatt, nem dicsértem meg, ráadásul tudta ő hogy póráz nélkül nincs utcán csavargás.

2017. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megfogadtam a tanácsotokat és a hangsúlyra tényleg jobban reagál. Nagyon köszönöm 🙂
2017. jún. 18. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!