Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya mellé kölyök?

Idős kutya mellé kölyök?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves puli kutyusom. Sajnos daganatos beteg, többször volt már műtve, de nagyon jól van. Kicsit vaksi, kicsit süket, szeret aludni, de mind emellett még játékos is.:)


Amiről a kérdésben szó van: Nem terveztem új kutyát mindaddig, amíg Ő van nekem. Csakhogy a munkahelyen vannak kutyakölykök, és az egyikbe beleszerettem. Szeretném őt hazahozni a saját örömömre, és az ő érdekében is, mert sajna ott nagyon nincsenek jó helyen. A többinek is próbálunk gazdát keresni, de nem lesz egyszerű.


De nem tudom jó döntés lenne e hazahozni egy idős puli mellé, aki még ráadásul elég "rossz" természetű is? Mint említettem ugye sokat alszik, meg nagyon féltékeny is. Viszont lehet megmentenék egy fiatal kis életet ha hazahoznám a kölyköt. Valahogy össze lehet ezt a dolgot hangolni, nem fogja bántani a kicsit, magukra merjem hagyni? Félek sok lenne a probléma.


2017. jún. 19. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért rossz természetű? Mert féltékeny? Az normális. Neked kell leállítanod, ha balhézik. És persze a kölyköt se engedd, hogy idegesítse.
2017. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egy fontos dolog kimaradt. A jelenlegi kutyusom kb. 2 éve kint-bent tartózkodik. Nem volt benti kutya, de az utolsó műtét óta meg lett szánva, és benn maradt.


Viszont új kutyát már nem szeretnék beszoktatni. Akkor ezt most hogy? Egyik bejöhet, másik nem? Ez is nagy dilemmám nekem.

2017. jún. 19. 19:51
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem én sok múlik a nevelésen, sőt minden azon múlik. De nem vagyok itthon mindig, az elején is sokat lennének ketten. Nem volt még ilyen be részem, nem tudom mit várjak a helyzettől?


Az idős kutya meg már sokat pihenne, a kicsi meg nem fogja hagyni.

2017. jún. 19. 19:54
 4/13 anonim ***** válasza:

14 éves kutyához kölyköt nem vinnék.


Folyamatosan piszkálni fogja az öreget, akinek pihenésre és nyugalomra van szüksége. Eltűrni elfogja,mert nincs más választása,bár ha nagyon szekálja a kicsi,akkor tuti oda fog verni neki párszor.


PUli,hogy jön más kutyákkal egyáltalán?


Mert ha soha nem találkozott más kutyával akkor végképp felejtős!

2017. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és két frissen össze került kutyát nem hagyunk felügyelet nélkül 2-4 hétig!!
2017. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Naaa két totál ellentétes vélemény!! :(
2017. jún. 19. 19:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze, hazaviheted. Sokan vállalnak idős kutya mellé kölyköt. De ha a puli ilyen típus, egy jó darabig érdemes őket külön szeparálni, és csak felügyelet mellett összeengedni őket. Majd ha már az időset is lenevelted a fölösleges agresszióról, féltékenységről -a nevelés sosem késő-, és a kölyöknél is elérted, hogy ne piszkálja az öreget, akkor lehet fokozatosan együtt magukra hagyni őket. Ez nyilván munkásabb feladat lesz.


Az jó, hogy kerestek a kicsiknek gazdákat, de lényeges segítség az lenne, ha a munkahelyeden nem szaporítanának. Ha az ottani kutyákat ivartalanítanák.

2017. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szokványos puli, nagyon jámbor volt mindig. Nem vérmes! Mindenkinek csóvál, a betörőt kiszolgálná, és több évig volt egy társa.
2017. jún. 19. 20:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Szintén pulim van. Az orvos ajánlott mellé kicsit, mert úgy állítólag "fiatalodik,, a kutya. Daganatos volt ő is. 8 éves korában jelent meg a daganat, idén volt 14 éves. Amíg a másik kutyus pici volt, engedte az öreg kutya hogy ő egyen először (külön tál volt, de megvárta hogy a kiskutya jollakjon) engedte meg azt is hogy mellette aludjon. Amikor megnőtt a fiatal, onzove vált a nagy :D ő evett először, tolakodott stb.. 6 évig bírta daganattal. Előző hét kedden altattak el az idosebbet, 3 daganata volt. (Pont osztálykiránduláson voltam, nagyon rosszul éreztem magam emiatt.


Szerintem jó mellé a kiskutya. Nekünk jót tett az öregnek (az én meglatasaim szerint)

2017. jún. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2. válaszadó vagyok.


Nálunk van egy 15 éves és egy 6 éves kutya. De eleinte 2 hétig nem voltak felügyelet nélkül,a kicsit elzártuk.


Aztán amikor játszottak,meg együtt aludtak akkor tudtuk nem lesz gond,de akkor is csak fokozatosan voltak össze engedve felügyelet nélkül,hol csak fél órát hol 1 órát.


Eleinte hiába szóltunk a kicsire mindig basztatta az öreget. Látszott,hogy nem jó neki.


Még néha most is rájön a 6 évesre,hogy a 15 évest cseszteti.


Én is szeretnék még egy kutyát, a 6 éves húgomé. De amíg velem van a 15 éves addig nem lesz még egy kutyám, nem akarom már kitenni egy kölyök kutya cseszegetésének,hiába szólsz rá 20x és bünteted meg a kölykök nem adják fel. Nálunk 1 évig biztos aktívan cseszegette az időset.Pedig büntettük keményen.


Neked kell mérlegelned,te ismered a kutyádat. Max ha vmi nem stimmel a kölyöknek még mindig kereshetsz gazdit.

2017. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!