Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya mellé kölyök?

Idős kutya mellé kölyök?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves puli kutyusom. Sajnos daganatos beteg, többször volt már műtve, de nagyon jól van. Kicsit vaksi, kicsit süket, szeret aludni, de mind emellett még játékos is.:)


Amiről a kérdésben szó van: Nem terveztem új kutyát mindaddig, amíg Ő van nekem. Csakhogy a munkahelyen vannak kutyakölykök, és az egyikbe beleszerettem. Szeretném őt hazahozni a saját örömömre, és az ő érdekében is, mert sajna ott nagyon nincsenek jó helyen. A többinek is próbálunk gazdát keresni, de nem lesz egyszerű.


De nem tudom jó döntés lenne e hazahozni egy idős puli mellé, aki még ráadásul elég "rossz" természetű is? Mint említettem ugye sokat alszik, meg nagyon féltékeny is. Viszont lehet megmentenék egy fiatal kis életet ha hazahoznám a kölyköt. Valahogy össze lehet ezt a dolgot hangolni, nem fogja bántani a kicsit, magukra merjem hagyni? Félek sok lenne a probléma.


2017. jún. 19. 19:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű, ez nehéz döntés lesz!
2017. jún. 19. 20:16
 12/13 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés!! A szerdai napon hazahoztam a kiskutyát, a vártnál jobban sikerült a találkozás az idős kutyusommal. A puli gyakorlatilag tudomást sem vesz a kis jövevényről. Sőt annyira kis mulya, hogy hagyja magát terrorizálni. Mondani sem kell, hogy a kis rosszcsont mennyire eleven, és bizony többször rászáll a pulira, aki kétségbeesetten menekül, szemmel láthatóan zavarja. De soha még csak rá sem mordul, annyira mamlasz. Ez kicsit aggaszt, persze ilyenkor a kicsit megpróbálom én leállítani(nem egyszerű). Kicsit sajnálom az öreglány nyugalmát.


Ami viszont pozitív, hogy az éjszakát együtt töltik, olyannyira, hogy a kicsi az öreg hasán alszik. Úgyhogy nagy élet érkezett a házhoz, remélem bírjuk majd a strapát! :)

2017. jún. 24. 20:47
 13/13 anonim ***** válasza:
Jó, hogy bevállaltad! Hajrá a kölyökhöz! És ha az idős rászól majd a kicsire mikor az terrorizálná, azt hagyd. A rászólás, arrébb küldés nagyon is rendben van. A vérremenő leszámolást nyilvan tiltsd.
2017. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!