Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ezzel vigyem-e orvoshoz?

Most ezzel vigyem-e orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap a kutyámmal utaztunk vonaton. Mikor megérkeztünk az állomásra, a kis bugyuta leugrott és fölakadt a hátsó lába abba a rácsos lépcsőbe. Csak percek múlva, a villamoson vettem észre, hogy ömlött a lábából a vér, mert mikor megsérült, egy hangja sem volt. Mikor haza értem vele, azonnal lebetadinoztam, plusz reggel séta után is. A lábujja biztos nem tört el, de úgy láttam, a köröm sérült, de nem tudom eldönteni, hogy teljesen eltört-e a körme vagy csak megrepedt vagy visszahajlott. Nem sántít és nem látom, hogy különösebben fájlalná, bár este nyalogatta, meg látom a körménél az ideget, mintha belevágtak volna. Egy kicsit ferdén is áll a körme azóta.

Szerintetek ezzel el kell orvoshoz vinni vagy elég a betadine? Nem tudom, mit tegyek vele, mert tényleg nem látom, hogy fájna neki, csak félek, hogy elfertőződik.

És légyszíves ne essetek nekem, én is utálom, mikor olyanok írnak ide, akiknek egy hete haldoklik a kutyája és itt kérdezgetne az orvos helyett. Magam is ha kell ha nem viszem az orvoshoz a kutyát, már néha hülyének is néz a doki, de ezt most nem tudom eldönteni. Szerintetek mit tegyek?


2010. máj. 19. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én nem vinném. Ha betadinozod nem fertőződhet el. Max annyit tehetsz h bekötöd neki, de lehet jobban fogja zavarni mint a mostani állapot. Az orvos sem tudna mást csinálni.
2010. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért vidd el,sokat úgy sem kérne el!
2010. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szerintem várj vele holnapig. ha holnap fáj neki vagy valami, akkor vidd el orvoshoz :)
2010. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
szerintem meg vidd el! attól, hogy te nem látod, hogy fájna neki, nem biztos, hogy így van. persze meg van rá az esély, de akkor is el kell vinni orvoshoz, mert csak ő tudja megállapítani, hogy van-e valami baja! vidd el! a kutyusod érdekében!:)
2010. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

én elvinném, fő a biztonság!


jobbulást a kutyinak!

2010. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És ha megállapítja h betört neki, akkor mit tud tenni?? Lebetadinozza és max. beköti. Ezt azért a gazdi is meg tudja csinálni. Nekünk egy ilyenért fél éve 2500at kértek el - és azt mondta h ennél többet nem tud tenni. Most biztos nem vinném el, megcsinálnám magam.
2010. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Nehéz kérdés, ráadásul mostanában annyi semmi kis vacak miatt voltunk és már a fél fizetésemet otthagytam, apró nátha, azelőtt hasmenés, most meg ez. :S Hát, azt hiszem az lesz, hogy ma még figyelem. Igazából tegnap még akkor is ordított, ha csak meg akartam fogni a lábát, bár sántítani akkor sem sántított. Ma viszont már nem visított, csak mikor oda csepegtettem a betadine-t, gondolom csípte neki. :S

Köszi a válaszokat, figyelem este, hogy mi van, aztán meglátom. De szerintem akkor leszek teljesen nyugodt, ha elviszem a dokihoz.

2010. máj. 19. 14:12
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem fertőződik el az a seb a kutyán, amit nyalogatni tud. A kutya nyála a legjobb fertőtlenítőszer. Ezt évekkel ezelőtt egy idős, megszállott kutyás mondta nekem is, és emlékeztetett a ókori görögök háborús kutyáira. Azért vitték a kutyákat, hogy a nyílt sebeket nyalogassák a sebesülteken, így nem fertőződött el, és gyorsan gyógyult. Tehát csak olyan sérülés lehet fertőzésre hajlamos, amit nem ér el. Az enyémnek a talppárnájából húztam ki egy kb. 3-4 cm-es tüskét, én is féltem, és ettől a bácsitól kértem tanácsot. Bevált.

Érdekesen működik, mert mindenkinek az első gondolata, hogy tele van a kutya nyála mindenféle fertőző anyaggal. Az még érdekesebb, hogy érzik az emberen is a sebet. Mikor nyáron azért mentem haza mezítláb, mert teljesen feltörte a sarkamat, ujjamat a szandál, a kutya első dolga volt, hogy minden sebemet végignyalogatta. Nem mondom, hogy nem volt bennem egy kis majré, de gondoltam, letesztelem az öreg kutyás tanácsát. A kutyám minden oltást megkap, tetanuszt előtte 1 évvel kaptam. Semmi bajom nem lett, sőt nagyon gyorsan enyhült a fájdalom, és gyorsan gyógyult a saját sebem is.

2010. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha ferdén áll a körme sztem leszakadt és le fog esni és újranőni mint az embernek ilyenkor. ha már nem fájlalja nem vinném én se, csak betadinoznám.
2010. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És az nem lesz gond, hogy kilátszik a körmének az eleven része? :( Bár a vérzés már tegnap, kb. 10-15 perccel a baleset után elállt, de addig ömlött belőle.
2010. máj. 19. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!