Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak? Hogy...

Most mit csináljak? Hogy vigyem el orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizenhárom éves vagyok. Szeretném el vinni Bonyhádra a kutyámat állatorvoshoz, mert a helyi doktor nem végzi túl jól a munkáját. A szüleim nem visznek át. A buszjegy kettőnknek nagyon drága lenne, de nekem csak ötezer forintom van. Nagyon barátságos kutya, mindenkihez odamenne, ezért még zájkosarat sem vettem neki. Ráadásul az állatorvosnak is kell majd fizetnem. Mit tegyek?


2011. aug. 28. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak bevinni pl.nagyszüleid vagy idősebb testvéred?:)
2011. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
miért mennyibe kerülne a jegy? és miért kettőtőknek? azt mondtad hogy csak te mennél a kutyáddal. és ne mond hogy 5.000 Ft nem elég??? szeretnék segíteni légyszi írj privátban hogy miért nem elég az 5.000 Ft vagy az rgyéb dolgok és megpróbálok segíteni.
2011. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mert nekem diákjegy kell, a kuttynak pedigteljes áru. Nem tudom mennyi a jegy ár, de Bonyhád kb. 20-25 km tőlünk. A buszra pedig nem engednek fel szájkosár nélkül, még ha nem is harap a kutya, akkor sem. Plusz nem elenyésző szempont, hogy az orvos sincs ingyen.


Idősebb tesóm nincs. A nayszüleimnek nincs autója.

2011. aug. 28. 11:46
 4/16 anonim ***** válasza:

20-25 km-es diákjegy 230-250 ft körül van, felnőtt is max 500. szájkosarat nem tudsz kölcsönkérni valakitől? mi a baja a kutyusnak, vagy csak egy sima vizsgálatra mennél? ha mondanál konkrétumot, hogy miért vinnéd, talán tudnánk segíteni ebben.

vagy, ha a helyi állatorvoshoz vinnéd a kutyát, a szüleid fizetnék az vizsgálat árát? kérd meg őket, hogy akkor annyit adjanak, amennyibe ott nálatok kerülne, a többit te elintézed.

2011. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

bocsi:)

*ha mondanál konkrétumot, talán tudnánk segíteni, hogy mennyibe kerülhet.:)

2011. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

hát az állatorvos lehet, hogy 5.000-nél többet fog kérni...


miért akarod odavinni?

van valami konkrét baja, vagy csak egy vizsgálatot szeretnél?...


a diákjegy és a kutya jegye összesen kb. 600 ft körül lesz.

+ kaphatsz olyan szájkosarat, ami tépőzáras - nem fém, nem bőr...

minden méretű kutyára jó, valami textil féléből van.


és jóval olcsóbb, mint más szájkosarak...



viszont a dokit így nem tudom, miből tudnád kifizetni.

Arra nem adnak pénzt a szüleid?

2011. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csak viszonyítva, tőlünk picit több, mint 40 km-re fekvő település egy diákjeggyel és egy teljes árúval oda vissza kijön 2000 Ft-ból. (600+300 *2)Nem tudom, mit szeretnél a kutyusoddal, de, ha jó fej a doki, bejelented neki előre, h csak 3000 Ftod van, úgy számoljon. Szájkosarat nem tudsz kölcsönkérni valamelyik szomszédodtól, vagy távoli ismerősödtől, akiről tudod, hogy van kutyája? Biztos odaadná, az meg most a legkisebb probléma, hogy ha nem teljesen jó a méret.
2011. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

mi a baja a kutyidnak?

sűrgős lenne orvoshoz vinni?

miért nem visznek át?

mert ha azért, mert h az az orvos ami "nem végzi túl jól a munkáját" az is jó lesz, akkor mond meg nekik, h rosszul csinálja, és mond meg konkrétan mit csinál szarul.

nem értem meg h miért nem. hiszen az ő felelősségük is.

mi pesten a 19. kerületbe lakunk, de a tesóm gyalog elviszi erzsébetre a kutyát dokihoz.

szóval próbálkozzál, kérj rokonoktól segítséget. hátha nnagyid rá tudja a szüleidet beszélni h elvigyenek.

2011. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerintük túl mániákus vagyok az állatszeretetben, és mivel már 9 éves a kutya sokat úgy sem fog élni, minek költenék rá több ezer forintot... Ezért nem engedték meg azt sem, hogy ivartalaníttassam.


A baja a következő:

Szemölcs nőtt a szeménél arra a fekete "keretre". Nem fájt neki és biztosan nem kullancs. Ez kb. egy hónapja történt. Tegnap észre vettem, hogy piros, és nem az hogy véres, hanem mintha nem is tudom. Ilyen megdagadt.

[link]


Ilyesmi mint a kpen, csak nem ekkora, meg teljesen, hanem a fekete szemölcs végén van 2-3 ilyen piros kis izé.


Illetve mindkét mellső lábán a könyökénél a következő kérdésben leírt tünetek jelentkeztek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2143927-kutya..

2011. aug. 28. 12:14
 10/16 anonim válasza:

ha 9 éves, akkor még élhet egy darabig

akár 14 éves koráig is ha elviszitek orvoshoz ezt is mond meg a szüleidnek!

2011. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!