Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, etetés közben...

Mit tehetnék, etetés közben rámmorgott a kotyám?

Figyelt kérdés
Ma enniadtam , a 3 hónapos juhászkutya keverék kiskutyámnak , de elfelejtettem tenni az ételébe tápot, és ezért utólag akartam beletenni , de rámmorgott és megugatott sőt nekem is akart szökni.Én eddig azt hittem tisztázva vannak a falkavezér szerepek(én megyek ki elsőnek az ajtón ,nincs elkényesztetve,stb. ) Leszidtam és rámorogtam és ő csak nézett, töntögette a fejét oldalra és ennyi. Mit tudnék vele csinálni , mert majd ha megnő és lesz egy 30-40kg kutya nem lesz kellemes , ha nekem ugrik.S.O.S.(légyszi segítsetek , előte is köszi!)

#kutya #morgás #falkavezér szerep
2017. jún. 20. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Kiskutyától mit vársz, ha a kajájába piszkál? Azt hitte el akarod tőle venni. Én se nézném jó szemmel, ha valaki a tányéromba piszkálna.
2017. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos még sincs eldöntve a falkavezér szerep. Elsőnek pedig nincs igaza, a kutya semmi körülmények között nem mordulhat rá a gazdira. Főleg ilyen okból nem ,hogy még pluszban ételt próbáltál neki adni. Össze kell vele veszni és kiközösíteni ilyenkor.
2017. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Meg kell neki mutatni amint morog elveszed tőle, kicsit később vissza adod a kaját. így megtanulja hogy te bármikor elveheted ő hiába morog.
2017. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%
Előttem jól leírták, és ezt "begyakorolni" vele addig, amíg nem tiszta a kutyusnak.
2017. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

Nevelni kell!

A gazdit...

Ha már a kutya elé tetted az ételt, ne akarj hozzányúlni!

Te vagy a falkavezér, ez azt is jelenti, hogy előbb te eszel, aztán ő, de ha már eszik engedélyeddel, akkor hagyod enni!

2017. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit előttem írtak gyakorolhatod, én még úgy is szoktattam a kiskutyám ahhoz, hogy bármikor a tányérjába nyúlhassak (megjegyzem sose volt ilyen morgós védős hajlama a kajára de nem akartam a véletlenre bízni) hogy etetéskor a tápjából egy marokkal adtam neki amit megehetett a kezemből, utána kézzel egyesével marokkal raktam a tányérba úgy hogy már evett, így látta hogyha odanyúlok rakok még neki. Később ezt elhagytam, de sose volt gond ha belenyúltam a tányérba.


Egyébként mivel eteted? (Már abból kiindulva hogy nem raktál először tápot az ételébe amit furcsállok, hiszen egy kiskutyának a jó minőségű kölyöktápon kívül nem igen van szüksége másra.)

2017. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám sokáig a tenyeremből evett, most pedig úgy eszik, hogy közben még rakok hozzá, ő már eszi, simogatni is hagyja magát. A macskám ugyanígy.
2017. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Általában tápot szokott kapni , de mikor marad egy kis fús, vagy finom falat az ételből , azt oda szoktuk adni(hogy ne unja meg a tápot).
2017. jún. 20. 21:27
 9/18 A kérdező kommentje:
Hús*. És köszönöm a gyors válaszokat:)
2017. jún. 20. 21:29
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Én nem vagyok kutyás, de azt még én is tudom, hogy a kutya kajájához nem nyulkálunk evés közben.


Megmondom neked őszintén, hogy én ember létemre sem szeretem, ha evés közben valaki más a tányéromon matat.


Ha ezt hosszabban művelné valaki még az is lehet, hogy megmorognám.

:)

2017. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!