Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, etetés közben...

Mit tehetnék, etetés közben rámmorgott a kotyám?

Figyelt kérdés
Ma enniadtam , a 3 hónapos juhászkutya keverék kiskutyámnak , de elfelejtettem tenni az ételébe tápot, és ezért utólag akartam beletenni , de rámmorgott és megugatott sőt nekem is akart szökni.Én eddig azt hittem tisztázva vannak a falkavezér szerepek(én megyek ki elsőnek az ajtón ,nincs elkényesztetve,stb. ) Leszidtam és rámorogtam és ő csak nézett, töntögette a fejét oldalra és ennyi. Mit tudnék vele csinálni , mert majd ha megnő és lesz egy 30-40kg kutya nem lesz kellemes , ha nekem ugrik.S.O.S.(légyszi segítsetek , előte is köszi!)

#kutya #morgás #falkavezér szerep
2017. jún. 20. 20:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Utolso ha nem vagy kutyás, mit szolsz bele?

És igen, BELENYÚLUNK a kutya táljába söt ha ugy adódik, szájába, amit neki hagynia kell.

Miért? Mert ha bármi olyat eszik (pl patkány), akkor azt el kell tőle venni, mert mérgezett lehet.

Ha nem hagyja, akkor meghal a kutya, a te hibádbol mert ilyen alap dologra nem tanitottad meg.

2017. jún. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutya soha, semmilyen körülmények közt nem lehet agresszív! És ha kirakott mérgezett ételt eszik? Majd az okos gazdik végig nézik a kutya kínhalálát, mondván nem lehet olyankor hozzányúlni? A sok okos válaszoló... Családi kutyáknál én amúgy is bevezetnék egy a temperamentum teszthez nagyon hasonló vizsgát.


A büntetésből kajaelvétel nem működik, hisz a kutya azt védi tőled. Ha elveszed, még jobban védi majd. Tiltsd le erről a viselkkedésről, szólj rá, büntesd meg ezt a viselkedést, küld el a táljától. Majd ha elfogadta, újra ehet. Ha megint agresszív, újra kezdődik. Még most csináld meg ezt, mert fél év múlva sokkal rosszabb lesz. Már nem mersz majd a kutya közelébe sem menni. És mellette tanítsd meg, hogy nincs miért féltenie az ételt. A fentebb leírt tál tartása, étel pakolgatása evés közben erre jó.

2017. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Tőlem kapott volna egy akkora sallert, hogy a feje leesik a helyéről. És nem, nem vagyok állatkínzó, de abban sem hiszek hogy csak pozitív megersítéssel nevelhető egy kutya. Néha muszáj lekeverni egyet neki ha így viselkedik.
2017. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#5 a kutyanak muszaj engednie, hogy akar a szajabol szedd ki a kajat mivel ha egy mérgezett ételt talál nem fogod tudni elvenni. Az én kutyam szajaba bele adom a kaját mondom neki, hogy add visza, leteszi a kezembe. Ha ezt gyakoroljuk természetesen mindig megkapja utana.


A kérdezőhőz: nyulkalj a tapaban es simogasd. Kiskora ota igy tanitottuk es nincs baj.

2017. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

11-esnek:

"ha nem vagy kutyás, mit szolsz bele? "


Tudod ez egy nyilvános fórum, mindenki hozzászólhat, amihez kedve van, még akkor is, ha neked ez nem tetszik.

2017. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, igen, nyilvános fórum. De ha butaságokat írsz, akkor ne csodálkozz, hogy butának is fognak tartani. És bár nem tilthatjuk meg nyilván az írásodat, de egyet értek, hogy ha nem értesz valamihez, ne szólj bele, és főleg ne addj tanácsot! Mert ez egy alapvetően segítő fórum.
2017. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
OK rendben 16-os, elfogadom amit mondasz.
2017. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Akik szerint a kutyát hagyni kell békén enni: Amikor az utcán felnyal valami patkánymérget, akkor is illedelmesen kivárjátok míg lenyeli?
2017. aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!