Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy Beaglet,...

Nagyon szeretnék egy Beaglet, hogy tudnám Anyut meggyőzni róla?

Figyelt kérdés
Jól átgondoltam.

2017. jún. 21. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kertben vagy lakásban lenne?
2017. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Egy beagle-re nagyon oda kell figyelni, hogy ne rongaljon semmit. Nekem is beagle-m van, tegnap lett 8 eves. Kiskoraban kiasott eleinte minden viragot, mostanaban csak apam bakancsat viszi el. Szuka, es makacs. 10eves voltam mikor kaptam, csak az ult tudtam megtanitani neki, meg szokos volt. Most is van hogy elmegy es epp hogy utol erem. Ha komolyan a fejedbe vetted, hogy egy beaglet akarsz akkor osszefogtok illeni, hisz makacsok nagyon es kell nekik egy vezer, kulonben rendetlenkednek
2017. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
83%
Ja es a kertes haz ajanlott
2017. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Na igen, a legproblémásabb kutyák közé tartozik. Ismerősöméknek van, megszenvedtek vele az első évben.
2017. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagyis az a baj , hogy elég drága , a fajtatiszta és ha holnap után felfordűl akkor....(bár ha fajtatiszta , akkor nem nagy valószinűséggel törénik ilyen , de ezt anyunak próbálja valaki megmagyarázni)
2017. jún. 21. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Beagle nem való gyereknek. Tudom, hogy cuki, de ez egy falka vadász kutya. Jobban érzi magát, ha több másik kutyával van együtt tartva. Nagyon jó szaglása van. Ha szagot fog, akkor futni akar. Nem könnyű lenevelni a szökésről. Ugatni is szeret. És a szagban hemperegni. Szőre hullik. Lakásban a rövid szőrű kutyák szőrét nehezebb kitakarítani. Beleáll a szőnyegbe. Ez egy akaratos fajta. Nem az emberrel való együttműködés volt tenyésztése célja. Amelyik hátranézett vadászat közben az emberhez, azt lelőtték. A vérükben van az önállóság, akaratosság. A kertet felássa legalább 2 éves koráig. A lakásban is rongál. Pl egyik ismerős beagle kutyája letépte a tapétát a falról, valamint a függönyt is. Egy másik ismerős beagle kutyája pedig meghalt, mert egy auto elütötte. Minden lehetőséget megragadotta szökésre.
2017. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy holnap után felfordul? Ha ez a lehetőség fennáll hogy nálatok holnap után felfordul akkor inkább ne akarj kutyát tartani.

Egyébként meg ha gyerek vagy nem tanácsolom ezt a fajtát akármennyire is jól átgondoltad, baromi makacs és erős kezet igényel, egy gyereknél pedig gyakran előfordul hogy egy ilyen kutya nem veszi komolyan és nem fogod tudni megnevelni és irányítani. Kinti-benti kutya kell legyen, mert rövid a szőre és télen tönkremennek az ízületei kint, viszont rettentően hullik a szőre télen nyáron.


Mit tudnál neki nyújtani? Mennyiszer vinnéd sétálni? Kutyasuli? Mennyi időt tudnál naponta rászánni?

Anyukádék valószínű azért nem akarják mert félnek hogy egy idő után rajtuk marad a kutya.

2017. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ismeretlenektől kérdezed hogy hogyan tudnád "anyát" meggyőzni, akkor neked nem való beagle.
2017. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád drágáll egy fajtatiszta kutyát, mi lenne, ha kompromisszumot ajánlanál, és kérnél egy menhelyi, beagle jellegű (ahhoz hasonlító) kutyust? Ha csak a vételára a probléma?
2017. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Eloszor nezz utana, hogy kell tartani, mi kell neki, milyen a habitusa. Ha azok utan kepesnek erzed magad arra, hogy gondjat viseld, kezd meggyozni anyut... Mutass neki Beagle videokat bele fog szeretni... https://www.youtube.com/watch?v=KyQiPWufjwU

Mondjuk ne ezzel kezd :-)

2017. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!