Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Van egy öt és fél hónapos Labrador Shar-pei keverék kutyánk aki jelenleg kinti kutyus, azonban most,hogy repkednek a 0 fok körüli hőmérsékletek, úgy érzem hogy sokkal jobb lenne neki ha "legalább" az éjszakáit bent tölthetné, azonban akárhogy próbálom meggyőzni a szüleimet ők ellenzik a dolgot.(azért, mert apámnak a "közeljövőben" lehet egy transzplantációja, ami után a steril környezet miatt ki kell raknunk a kutyát és attól tartanak, hogy túlságosan beszokik a házba és nem akar utána kimenni) Valaki tud valami jó érvet mondani amivel meg tudnám őket győzni?

2016. nov. 9. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Csak említsd meg hogy a hideg elbaxa az izületeit és az orvosi kezelés(műtét) nem lesz olcsó (kb. 100k)
2016. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Inkább legyen kényelmesebb a kutyaháza. Pl. egy 100 W-os infrapanel 25 ezer Ft körüli, ez kellemesen befűti a kutyaházat, napi 10 óra működéssel kevesebb mint 1500 Ft-tal emeli a havi villanyszámlát.
2016. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Apukád egészsége fontosabb, mint egy kutya.
2016. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Ez az a kivételes eset, amikor ne próbáld meggyőzni őket.

Arról győzd meg őket, hogy kint legyen megfelelően hőszigetelt helye, hófüggönnyel, szalmával kibélelve. Napközben pedig vidd sokat mozogni, sétálni.

2016. nov. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Kutyaruha, megfelelően hőszigetelt, akár fűtött kutyaház. A ház előszobájában pl nem aludhatna? Könnyen, olcsón el lehet keríteni egy kis rész bent.
2016. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha a házába nem esik be az eső, hó, van benne szalma, esetleg egy függöny, akkor a kutyának semmi baja nem lesz a hidegtől. Nagyon sok házban nem engedik be a kutyát a házba, és nincs semmi baja az izületeinek,. Hacsak nem egy agyontenyésztett állat.
2016. nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt mondanám, hogy igen, be kellene engedni, mert fázik, megfázik, ízületek, satöbbi.

Viszont az, hogy apukád beteg,és steril könyezetre lesz szüksége, ez az a ritka kivétel. Édesapád gyógyulása, fontosabb a kutyánál (mondom úgy, hogy van kutyám, és szeretem) így szerintem győzködés helyett legyen egy szigetelt kutyaháza, melegítőpanellel. Ha van kazánház, az jobb, de akár a garázs is megfelel, ha van, kialakítató neki egy fűtött rész.


Ha édesapád meggyógyult, utána tárgyaljatok arról, hogy bemehet-e a kutya.

2016. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Shar peinek nincs semmilyen alszőre, az enyém már 5-6 fokban nagyon meg tud fázni. Sokan röhögnek, hogy minek van rajta a ruha, de mivel a fedőszőr alatt nincs semmi csak a csupasz bőre, és nem olyan tömött, állandóan folyik az orra. Én nem tartanám kint, amúgysem. Persze lehet a labi dominál de azért az sem egy hű de nagybundás egyed.
2016. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van valamilyen melléképület, akkor ott ki lehetne alakítani neki egy ki zugot. Ha nincs, akkor a megoldás a hőszigetelt kutyaház, sok szalmával kibélelve, hőfüggönnyel az ajtaján. (A szalmát időnként cserélni kell. Ha cseréled, ez a legjobb hőszigetelő.)

Sajnos steril környezetet nem lehet kutyával együtt kialakítani.

Egy ismerősömnek kellett hónapokig így élnie. Még az előszobába sem léphetett be senki utcai cipőben, ahogy a család hazaért, zuhanyzás stb.

Nekem is van kutyám, nagyon szeretem, de ebben a kivételes helyzetben érthető, hogy a szüleid nem engednek a kérésednek, mert nem szeretnék kockáztatni az apukád egészségét.

2016. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nagyon elkeríteni nemtudjuk az előszobát, de a garázs egy egész jó opciónak tűnik, mivel nem szokott általában autó bennt lenni.(A háza pedig jól hőszigetelt, fűtést is terveztünk volna rá, csak a kutya sehogy se hajlandó bemenni...) :( A kutyaruhán pedig gondolkoztam csak félek, hogy lerágná magáról.(de próba szerencse)
2016. nov. 9. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!