Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom meg a kutyámna...

Hogy taníthatom meg a kutyámnak, hogy ne kaparássza az ajtót?

Figyelt kérdés
A kutyus 3 hónapos, most került hozzánk és erre nem számítottam, hogy az ajtót szét fogja kaparni. Légyszíves valaki hozzá értő segítsen. Oltást nem kérek, rosszindulatú emberek lépjenek tovább. Köszönöm!
2017. jún. 22. 06:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Engedd be, 3 hónapos kiskutya nem szeret egyedül lenni és nem is tesz jót neki..
2017. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kutya társaslény. Amikor magunkhoz veszünk egy kiskutyát, akkor időt szánunk arra, hogy megtanítjuk neki az egyedüllétet. Ez nem úgy megy, ha ma megjött Morzsi, én meg holnap 12 órázok. Meg kell vele értetni, hogy a gazdi elmegy, de semmi gond, vissza fog jönni. Most került hozzátok, nem ismer titeket, nem ismeri a környezetét, jó hogy fél amikor egyedül van.


Amit tehetsz, hogy mielőt magára hagyod,hogy jól kifárasztod. Egy hosszú, tempós séta megteszi. Utána egy kis tanítgatás, három hónaposan egyszerűeket, mint ül fekszik marad, stb. Esetleg még adhatsz neki rágókát, hogy tudjon mit rágcsálni amikor unatkozik.


"Nagyon fontos, hogy kölyök esetében az első napok sírását ne keverjük össze a szeparációs szorongással. Ilyenkor csak annyiról van szó, hogy a kutyusnak hiányzik a megszokott környezete, az anyja és a testvérei. Ha nem akarjuk elrontani az elején, a legjobb, amit tehetünk, hogy nem vesszük figyelembe a sírást (még ha ezt nehéz is kibírni), nem simogatjuk, és nem vesszük ölbe a kutyust minden egyes nyüszítésnél. Az állandó babusgatás mellőzésével elkerülhetjük, hogy később bepánikoljon, ha egyedül hagyjuk, illetve azzal is csak jót teszünk, ha már a kezdetektől fogva tudatosítjuk a kutyában, hogy mi vagyunk a főnökök." (kisallatorvos.hu)

2017. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is ugrált sokáig a kilincsre mert tudta hogy úgy be tud jönni A kilincsünket ha felnyomjuk már nem lehet..Mi 8 hónaposan szoktattuk ki, pedig nagy testű kutya.Mi nem vettünk róla tudomást, és szépen leszokott róla.Ha kinyitod az ajtót még ha leszidod is , azt azzal kapcsolja össze hogy úgy kap figyelmet tőled.Én a neten olvastam hogy 6 hónapos korukig jó ha bent van velünk a kiskutya, a kötődés miatt.
2017. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 2. Hozzászóló: nem tudom lefárasztani, próbáltam. Nem tudom, miért de nem kel fel. A napi mozgása amíg el megy a dolgát végezni plusz annyit mozogni, hogy lássuk, hogy él. Még a labda se érdekli. Enni inni se kel fel, oda fekszik az edényekhez. Egyébként Közép-ázsiai és kaukázusi juhászkutya keverék.
2017. jún. 23. 04:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, meleg van, ezért nem mozog. Kora reggel vagy napnyugta után érdemes vele játszani. A házban hűsölni is tud, ha beengeded.
2017. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!