Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez pollenallergia miatt lehet?

Ez pollenallergia miatt lehet?

Figyelt kérdés
A kutyusomról tavaly kiderült vagyis lehetséges, hogy pollen allergiás. "Szívta" a levegőt de amúgy jó kedve volt. Ez tavasztól kb októberig tartott. Idén áprilisban megint csinálta ezidáig kb 3-4 alkalommal. Kb 2 hete azt vettem észre, hogy többet rágcsálja a lábait ( naponta többször 1-2 percig, a lábrágcsálást pici kora óta csinálja ) meg a hátsó lábaival valamit elöl ( lehet az első lábát vagy az oldalát ) vakargat. Ha megvakarom neki a mellkasa körül olyan mintha csikis lenne és kapál a hátsó lábaival meg olyan mintha mosolyogna. A testén van egy két helyen kb fél cm-nyi sötétebb folt is nem tudom mióta. Szerintetek ezekkel foglalkozzak komolyabban? Amúgy jó kedvű, jó étvágyú 6 éves csivava keverék kutyus. Vérvételen ( csak úgy ) 2 hete voltam vele azt mondta a doki minden rendben van. Ha nem muszáj nem szeretném antibiotikumokmal tömni meg gyulladás csökkentőkkel meg szteroiddal mert tavaly a "hozzá értő" doki azt adott neki amíg magamtól rá nem jöttem, hogy mi a baja. ( Megfürdettem és gyakorlatilag onnantól sokáig nem is csinálta )
2017. jún. 23. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Kétféle allergia van, a táp és a belégzési. Ezt megmondani csak allergiateszttel lehet, ami vérből van, de szerintem amit neki csináltak vérvétel, az egy kis vérkép lehetett, ha 4-5 ezer ft volt, az allergiateszt már tízezres összeg. Ezen kívül a színe is meghatározó, pl a fehér és a 'színre tenyésztett' kutyák sokszor allergiásabbak.
2017. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az allergiateszt 60ezer+ az oldat 32. Vért vesznek tőle, megnézik mire allergiás. Azért ilyen drága mert Amerikában csinálják, kb 100 dologra nézik, hogy ellergiás-e. A mi kutyáknak étel,pollen,penészgomba és por allergiája is van, összesen 24 dologra allergiás. Ez az oladtos kezelés úgy működik, hogy az allergéneket kapja meg injekció formában, egyre növekvő koncentrációban. Kezdetben 2naponta, a végén csak havonta kapja. Így hozzászokik a szervezet és nem alakul ki allergiás reakció. Persze a kezelés kezdetén a helyzet csak rosszabb lesz.
2017. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
12.000Ft volt a vér vizsgálat.
2017. jún. 23. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
18 ezer ft a tápallergia, és szintén 18 ezer ft a belégzési allergia vizsgálati díja NETTÓban, erre még jön az áfa, az állatorvosi vérvételi díj, plusz a vér szállítása... Szóval sajnos neked nem néztek allergiát. De kinyomtatva el tudod kérni az állatorvostól, hogy miket nézett, valószínűleg máj-vese-hasnyálmirigy.
2017. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen de ez gondolom "sima" vérvizsgálat volt, máj, vese, stb értékeket néztek. Amiről én írtam az az allergéneket nézi. És sajnos nagyon drága de nálunk muszáj volt, a kutya állandóan véresre vakarta magát, egész nap vakarózott
2017. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!