Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet utólagosan...

Hogyan lehet utólagosan törzskönyveztetni egy fajtiszta kutyát?

Figyelt kérdés

Kaptam egy fajtiszta Yorkie kiskutyát pár hete. Láttam a szüleit (távoli árgól rokon családnál vannak, elég messze tőlünk, a kutyus is onnan van) , akik biztos, hogy fajtiszta,(szerintem) törzskönyves kutyák, több díjat is nyertek, az apuka pl. rendszeresen fedez!


A kérdésem a következő lenne:


Hogyan tudom törzskönyveztetni a kutyámat (jelenleg 4 hónapos!)? NEM akarom szaporítani, mivel gyönyörű kutyus, szeretném később versenyekre stb vinni és azért ott jó ha van ...

Mi a hivatalos eljárás ezügyben? Mit kell tennem? Vagy kinek kell kikérni?

Az anyagiak nem jelentenek gondot, nem számít mennyibe kerül, de mindenképp meg szeretném csináltatni!

Chipje, oltási könyve, mindene megvan. Már csak a törzskönyv kéne.


Értelmes, segítő válaszokat várok, aki végigjárta már ezt, vagy van rálátása a dolgokra!


Szeretnék ezzel tisztába lenni, hogy hogyan lehet ( és nem azt,hogy mit hogy nem lehet.....)!



2017. jún. 23. 23:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá google-ban. MEOESZ törzskönyvezési szabályzat. Ott el tudod olvasni, ha eméleim nem csalnak akkor a tenyésztő kérheti ki a kölyök 3 hónapos koráig kell beadni az igényét a Pedigree-re. De én nme gondolnám, hogy a szülök rendelkeznek származási lappal... sok dolog sántít...

1, a tenyésztő beadja az alombejelentőt, amire a született kölyköket fel kell vezetni,

2, egy magára valamit is adó tenyésztő, nem ad ki származási lap nélkül a kezéből kiskutyát, max ha valami küllemi hibája van, akkor olyan pedigree-t kap, hogy rá lesz nyomtatva, hogy nem nem tenyészthető. De kérd el szüleidtől a szerződést, amit kaptatok a "tenyésztőtől" és abba minden benne lesz.

2017. jún. 24. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Írd meg, mire jutottál. Hátha mégis van kennele a távoli rokonodnak...
2017. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ma 03:37

A yorki tenyésztési szabályzatában 4 hónapos korig lehet beadni az alombejelentést.

2017. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
ha a szülők törzskönyvesek, akkor a szuka tulajdonos, kérheti ki a törzskönyvet az alom 6 hónapos koráig. De ehhez rendelkeznie kell, egy regisztrált kennelnévvel, illetve tenyészszemlével, és a yorkiknál ugyan nem tudom biztosra, de azt hiszem patella szüréssel is. Ha a szülőknek nincs tenyészszmeléje, akkor a kiskutya nem kaphat törzskönyvet, csak regisztrációs lapot. Én a helyedben ezt a dolgot elengedném, ha rá is állnak akkor is belekerül legalább egy százasodba ez az akció. Nevelgesd most ezt a kiskutyádat, ha annyira akarsz kiállitásra járni, az MKSZ-nél pl. rendszeresen inditanak hobby osztályt, ahova a papir nélküli fajtajellegű kutyákat lehet nevezni. Aztán amikor már eldöntötted, hogy szipi szupi ez a kiállitásosdi, akkor később veszel egy rendes tenyésztőtől származó blökit.
2017. jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
#4-es honnan tudod hogy szaporítók? Épp észű tenyésztő küllemhibás kutyát nem törzskönyveztet az állomány tisztaságának megörzése érdekében.
2017. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Miért ne törzskönyveztethetné a küllemhibás kutyát? Szépen nagybetűkkel ráírja a törzskönyvre, hogy nem tenyészthető és kész. Illetve a szerződésbe beleírja, hogy nem lehet vele tenyészteni, ivartalanítani kell stb. Szerinted ha valaki szaporítani akar miben akadályozza, hogy van törzskönyve vagy nincs?
2017. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
a törzskönyv nem a kiskutya minőségét garantálja, hanem a fajtatisztaságát. Azért mert egy bab hibásan születik, ő ugyanugy megérdemli, hogy legyen törzskönyve. meg milyen vonal tisztaságról beszélünk? A hibás gén szerinted csak 1 almon belül, 1 kiskutyában lehet benne, abban csak amelyiknél kijött? Az ilyen tenyésztő, aki igy vigyáz a "kennele tisztaságára" az csaló. mert a hibás kölyköt eltitkolja, mintha meg sem született volna
2017. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Küllemhibas kutya= selejt... Igy megy ez a legnagyobb tenyésztőknél nemhogy nem törzskönyveztetik hanem közvetlenül világrajöttük után a nemkívánatos egyedeket megölik. Ez van
2017. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert te így csinálod/csinálnád 62%-os másnál nem így működik. Ismerek tenyésztőket, attól hogy te napok óta próbálod besározni őket, nem fognak ilyesmiket csinálni mint amiket kitalálsz. 1000-ből 1 maximum, de semmiképp sem ez a "szokás".
2017. jún. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!