Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felszakadt a tappancsa. Mivel...

Felszakadt a tappancsa. Mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés

8 hónapos, lakásban tartott, kellő kamaszos szeleburdisággal.

Kint az udvaron szaladgált, egyszercsak egy picit berogyasztott, ezt követte pár sántító lépés, aztán már szaladt is az elejtett labdájáért és a kezembe nyomta, mintha mi sem történt volna.

Ez tegnap történt, azóta néha van pár érdekes sántító lépés, de néhány után abbamarad, amúgy normálisan terheli a lábait, fut is, ugrál, játszik, szóval kizárnám a húzódást. Kisebb "felhajló" szakadás van a mancsán, még csak nem is vészes látszatra sem, nem húsig szakadt, de szeretném megkönnyíteni és felgyorsítani a gyógyulását, hogy ismét felhőtlenül szaladgálhasson. Bekötni felesleges lenne, szerintem röptében varázsolná le magáról.

Betadine oldat? Nem lesz baja, ha lenyalja? Nem csípi? Mehet ugyan úgy egyenesen bele a sebbe, mint nekünk?

Amúgy az udvar egy része betonozott, a füves részen pedig maximum száraz fűszál jelentene veszélyt, úgyhogy én a betonra vagy a kavicsokra tippelek.

Egy mudiról van szó, szóval nem egy kifejezett bársonytalpú öleb, de kitudja mennyire lesz "puhány" egy parkettán-járólapon-puhapárnán nevelkedett igazi igénytelen fajta, pláne hogy ha lehet én még egyedül is kerülöm a beton utakat, nemhogy kutyával sétálva...

Valakinek hasonló tapasztalat? Tippek?


Válaszokat előre köszönöm!



2017. jún. 24. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Betadinnal le kell kezelni, igen úgy mint nekünk. Valószínű nyalogatná, ilyenkor figyeld pár percig, az is több mint a semmi:D. Valamint hámosító krémmel (neugranormon pl) lehet kenni viszont valszeg ezt is lenyalja, ilyenkor is figyeld utána és ne engedd neki
2017. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krisz.1998. válasza:

Az én kutyámnak tavaly télen szakadt fel a tappancsa, szószerint ketté szelte a középső nagy párnát futás közbe egy sörös kupakkal

Vidd el dokihoz, ha jó a doki, akkor kapsz egy fecskendőnyi hámosító folyadékot, ami már már inkább zselé és egy ragasztó nélküli kötést, amit ha jól van rárakva, akkor nem tud leszedni és a szőrét se bántja

2017. jún. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Betadin és doki.

Ahogy 2-és írta, nagy segítség ilyenkor a jó kötés :)

2017. jún. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha csak a szaruréteg sérült akkor nem biztos, hogy jó ötlet bekötni. Egyrészt nehezebben gyógyul, másrészt ilyen melegben nem előnyős, bepállhat a lába + ugye csak ott tud izzadni
2017. jún. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bepanthen sebkenőccsel kendd be. Neogranormont nem ajánlom, valami növekedési hormon van benne, ami nálam például allergiát okoz. Más országokban sem divat. Ha nem leeht bekötni a sebét, akkor kisebbre venném a mozgásterét, pl. 2-3 napig a szobában tartanám, hogy be tudjon gyógyulni a seb mielőtt kitenné magát a nagy világ apró veszélyeinek.
2017. jún. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!