Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitség Szeretnék egy yorksi...

Segitség Szeretnék egy yorksi kiskutyát de nagyon drága fajta valaki olcson fajtiszta yorksit kb max 7-8 heteset?

Figyelt kérdés
Nagyon régota szeretnék már egy ilyen kiskutyulit de sajnos nincs annyi pénzem amennyibe ez a fajta kerül viszont abban bizom hogy találhatnék olcsoban is ilyen kis kutyust. Maximum 25000 forintom lenne egy kis kölyökre mert 35000 forintom van és egy 10000-rest félre teszek a felszerelésére meg az oltásokra stb. Kérlek segitsetek !!!!!Elöre is nagyon köszönöm a segitséget !!!!

2017. jún. 24. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
80%

"Nem mindenkinek van 100000forintja egy kutyára .. És ha én egy ilyn fajta kutyát szeretnék de nincs annyi pénzem akkor már nem is lehet olyan kutyám ? "


Így van. Ha nincs rá pénzed, akkor nem lehet "olyan" kutyád. Mivel ez nem "olyan" kutya, hanem max. hasonlító keverék kutya. Mit nem lehet ezen érteni? Keverék kutyáért meg tök felesleges ennyi pénzt kiadni.

És ha nincs rá pénzed, hogy vegyél egy fajtatiszta kutyát, akkor honnan lesz pénzed, ha esetleg 100 ezres állatorvosi kezelésre, műtétre lesz szüksége? Vagy mi lesz akkor?

És igen: nem kötelező ám kutyát tartani. Az nem egy plüssállat, arra költeni kell, sokszor nagyon sokat is. Ha ez nem megy, akkor nem, ne legyen kutyád.

Mert utána majd jönnek a kérdések: beteg a kutyám, haldoklik, f.sik, hány, nem eszik, rosszul van, nem tud lábra állni, mit csináljak, mert nincs pénzem állatorvosra?! Végignézed majd, ahogy kínok között elpusztul? Vagy mi a terved erre az esetre? Ha pl. babéziás lesz, mert nem lesz pénzed megfelelő kullancs elleni védekezésre sem?

Ezeket kellene átgondolnod megsértődés meg hiszti helyett. Hogy nem csak az számít, hogy te AKARSZ egy kutyát, hanem hogy az a kutya egy érző élőlény, akinek szükségletei vannak, és aki pénzbe kerül.

2017. jún. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
79%

Nem nagy jövőt jósolok neked ennyi ésszel. Helyesen írni nem tudsz, de még a felfogásod is nulla. Amit vettél, az egy yorki - tacskó keverék és ki tudja mennyi idős. Ilyet a menhelyen / fajtamentésen is találtál volna és nem ennyiért. Ugyanis a te fajtád miatt sok kerül oda. Ha nem lenne kereslet, akkor kínálat sem lenne. Szerintem ez túl bonyolult mondat neked, ezért leírom másképp : ha nem vásárolnátok szaporítóktól, akkor nem lenne ennyi kutya a menhelyeken. Nem a fajtatiszták szoktak odakerülni jellemzően, mivel a tenyésztőnek vissza vásárlási előjoga van. Meg aztán ki az a hülye, aki több százezres kutyá csak úgy kidob. A 25 ezres már más. Egyik ismerős kb ennyiért vett uszkárt 8 éve. A kutyának mindkét szemén szürkehályog van és csak oldalra lát minimálisan. A gazdának nincs pénze műtétre, ezért szerencsétlen állat szenved. Nektek lesz pénzetek akár 200 ezres műtétre ? Nem ezt nézem ki.

A barátnődnek is yorkija van ... Pont az ilyen pláza libák miatt utálják sokan a fajtát. Kényes dögként tartjátok és egy idegbeteg, neveletlen görcs lesz belőle. Sajnálom, hogy divat fajta lett, ráadásul kiknek a körében.

2017. jún. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:

Szaisztok Este utánna olvastam ennek a szaporittos tenyésztös dolognak mert nem értettem minek szittok annyira. Beismerem a hibámat. Télleg nemszabad innen kutyát venni. És megnéztem a kölyök yorksit és télleg nem ugy néz ki. Anyukámmal eggyütt néztünk ilyen dolgokat az interneten és azt mondta ma felfogja hivni és lemondja a kiskutyát. Mondta hogy eggyütt fogunk mostantol gyüjtögetni pénzt hogy meglegyen a rendes helyröl valo kutyus. Egyébként neki van fére tett pénze 60000 forint amit a kutyusnak az orvosi elátására tett fére. De még gyüjtünk annyit hogy legyen 200000forint mert ha 100000lesz a kutyus akkor még lessz elég a többi dologra. Igy a kis yorksi naggyábol egy vagy más fél év mullva lessz meg.

Neharagudjatok amiért ekkora felháboródást kelltettem. Télleg igazatok van. Köszönöm a segitséget. Hálás vagyok Nektek.

2017. jún. 25. 07:18
 54/64 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó döntés, a részedről és anyukád részéről is!

Látod, ez a felelős állattartás, amivel nem csak annak teszel jót ami hozzád kerül, hanem úgy általában a "kutyáknak" is!

Tisztelem benned, hogy hajlandó vagy ennyit várni még a kutyára, a te korodban egy év nagyon sok időnek tűnik, de elrepül, ne aggódj! :)

2017. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%
Remek döntés, gratulálok! Most lettetek felelősségteljes állattartók!
2017. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:
Köszi. Viszont arra megkérhetnélek titeket hogy linkelnétek pár jo oldalt a yorksirol a tartásárol stb illetve a kutya vasárolásrol hogy mire kell figyelni meg minden ami kell? Mert csak a szaporittos tenyésztös részeket néztük meg anyuval de jóbban utánna szeretnék olvasni ha már ennyi idöm van még.
2017. jún. 25. 08:46
 57/64 A kérdező kommentje:
Mivel mindnhol mást irnak és nem tudom melyik az igaz.
2017. jún. 25. 08:47
 58/64 Andizsuzsi ***** válasza:
17%

"Köszi. Viszont arra megkérhetnélek titeket hogy linkelnétek pár jo oldalt a yorksirol a tartásárol stb illetve a kutya vasárolásrol hogy mire kell figyelni meg minden ami kell? "


😉 Kiestél a szerepedből.

2017. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2017. jún. 25. 09:08
 60/64 anonim ***** válasza:
2017. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!