Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Mit csináljak? Mi lesz...

Sos! Mit csináljak? Mi lesz szegény kutyussal?

Figyelt kérdés

Ma (kb.egy negyed órája) jöttünk haza kocsival, és amikor megálltunk a piros lámpánál, észre vettem hogy ott áll egy kutyus (Golden Retriver volt ha jól láttam) és ázik az esőben.Odajött a kocsihoz és rámnézett az ablakon keresztül.Szegény olyan esdeklően nézett.A szívem szakadt meg.Szóltam apukámnak hogy vigyük haza, aztán majd holnap eldöntjük mi lesz vele.(Meg nem tarthattuk volna).De ő mondta hogy nem, meghogy biztos jön érte a gazája.Úgy sajnálom szegényt.Ott állt a szakadö esőben, biztos nagyon megfázott.Nekem meg olyan lelkiismeret furdalásom van hogy otthagytam szegényt.Ahogy rámnézett....

Apukám azt mondta hogy minden kutyában kell hogy legyen mikrochip (lehet rosszul írtam) és ez alapján megtalálják. Ez igaz?


2016. nov. 5. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kellene, hogy legyen, de sajnos sok kutyában mégsincs. És ha van is, csak akkor tudják felvenni a gazdával a kapcsolatot, ha valaki beviszi egy állatorvoshoz, akinek van chipleolvasója.
2016. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
minden kutyaban kellene hogy legyen, de eleg sokukban sajnos nincs. ne legyen lelkiismeretfurdalasod emiat.
2016. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi.😢Annyira sajnálom.
2016. nov. 5. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A chip nem GPS nyomkövető, nem lehet vele kutyát csak úgy megtalálni. Be kell vinni állatorvoshoz, ő megnézi, van-e benne chip (hiába kötelező, sajnos nem mindig van), ha van, akkor regisztrálva van-e (az is kötelező, de szintén lutri), ha regisztrálva van, akkor helyesek-e az adatok (cím, telefonszám), és ha minden oké, még akkor is kérdés, hogy gazdinak kell-e vissza a kutyája. Szóval nem ilyen egyszerű ez sajnos.
2016. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem lesz baja a kutyanal az esotol...nem fagyi. Az is lehet h elszokott.
2016. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ötös, a barom szomszédunk kutyája úgy pusztult el, hogy kint hagyták az esőben, és megfázott. Igaz, még fiatal volt.


Kérdező, biztos más kocsikkal is ezt csinálta, és valaki csak vette a fáradtságot hogy segítsen rajta.

2017. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!