Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hallgat rám a...

Miért nem hallgat rám a kutya? (részletesen a leírásban)

Figyelt kérdés
Van egy német juhászkutyám, most 1 éves. Folyamatosan foglalkozom vele, tanítom. Ha a hátsó udvarnál mondom neki, hogy "marad" csak akkor jön át az első udvarra, amikor szólok és intek neki. Viszont az alap parancsokat, mint az "Ül", vagy "Fekszik" csak akkor csinálja meg, ha kajával motiválom. Mit lehetne tenni, hogy jobban hallgasson rám? Próbálom átvenni az alfa szerepét és előtte kajálni, úgy hogy neki nem adok, csak akkor simogatom meg, ha odahívom, nem amikor ő akarja. Valami tanácsot tudtok adni? Előre is köszönöm!

2017. jún. 25. 01:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Már sok kutyával dolgoztam, volt köztük malinois, holland juhász, német juhász, problémás kutyák stb. A falkavezér gyakorlatokat egyiknél sem csináltam, nem tartom hasznosnak őket.
2017. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet "büntetni" a kutyát, ha nem engedelmeskedik?
2017. jún. 25. 19:51
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Mondtam, nem kell jutalmazni kajával.

Addig kell mondani, amíg meg nem csinálja. És utána még vagy 5ször, hogy rögzüljön benne.

És ami fontos: ha mondasz neki valamit, és elkezd jópofizni, akkor ne kezdd el simogatni meg ilyenek, mert saját magad ellen dolgozol. Majd kap simit, ha szót fogad. ;)

2017. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, leírtam részletesen, olvasd el az első válaszomat. Amit az utolsó mond, ne fogadd meg, nem mondjuk el ötször a vezényszót, egyszer mondjuk el, ha nem csinálja, annak következményei vannak.
2017. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
8: phúúú, na most buktál le, hogy nem értesz a kutyákhoz, úgy nem ahogyan szeretnél érteni hozzá. Az én kutyámnál nagyobb túrázót, erdőt járót, sportosabb testalkatút, jó alakút, kecseset, aktívat a föld nem hordott még a hátán.
2017. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyilván rendkívül engedelmes és jól nevelt is. Nyilván. :D
2017. jún. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!