Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék még?

Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kutyámnak megsérült az oldala. ORVOS LÁTTA! Azt mondta nincs semmi teendő vele mert magától begyógyúl. De mivel véres a seb ezért megkörnyékeztés a legyek. Be kötöttem neki de félek beleragad a sebbe a kötés. Mi más lehetőség van?
2017. jún. 29. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Doki nem fertőtlenítette le neki? Fura.

Betadinnal kend le, tegyél rá steril gézlapot és utána kösd le. De lehet nem kell lefedni, mert bepálik. Ha nem nagy a seb, elég a betadin. Napi 2x.

2017. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De le lett fertőtlenítve. Azóta 2x bekentem már. Nem nagy seb azt mondta ugy hogy nem kell bekötni de én mégis úgy látom hogy hatlmas és nagyon féltem. Azt mondják csak túlreagálom a dolgot de nem. És nem az a kérdés hogy mit tegyek a sebbel mert azt tudom. A kérdés az az hogy mit tegyek hogy A LEGYEK ne környékezzék meg?
2017. jún. 29. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd be a házba, sétáltatásnál kösd be a sebét. Ha beköpik a legyek, az tényleg nem könnyen kezelhető!
2017. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ne kösd be neki, mert sosem gyógyul meg! Naponta kétszer betadine-ozd be gazdagon, hipp-hopp meggyógyul, (a mély sebek is meglepően jól gyógyulnak sima fertőtlenítéssel, modern orvosok már nem is ajánlják a varrást, kötést, -azért nyilván egy pontig- többet árt) a legyek elől meg vidd be a házba, sajnos azzal nem nagyon tudsz mit csinálni, de a jó hír, hogy akármilyen szarul is néz ki hamar begyógyul! Sajnos már tapasztalt vagyok a témában. Esetleg még a betadineos krémet tudom ajánlani, hogy nem töredezzen nagyon a seb.
2017. jún. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Advantix spot on távol tartja a legyeket is többek között, cseppentsd be vele. Betadinos fertőtlenítés jó alaposan reggel-délután.

Nagyon vigyázz vele, nehogy beköpjék a legyek, mert az nemcsak hogy hihetetlen undorító, de szenvedni is fog tőle. Az állatorvos a szőrös területekre (far, has, nyak) simán ráfújt nekünk Chemotox-szal. Ha gondolod, gyorsban, és van otthon, ez átmeneti megoldás lehet a becseppentésig.

Legyen helye, ahova elhúzódhat a dögök elől, a legtöbbször a láncon tartott, magatehetetlen kutyákra mennek rá.

2017. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt a megoldást találtuk hogy naponta 3x kenjük be kenőccsel. Nem nagyon vesz tudomást a sebről de kicsit butus szegénykém és olyan lusta hogy mindig úgy közlekedik hogy ha fal van mellette akkor nekidől meg ülni is olyan helyre ül le ahol neki tud dölni valaminek (kicsit dagi és az orvos is azt mondta hogy azért csinálja) tegnap bent volt egész nap mert ugye szobatiszta és este mindig alapbol bent van. Ma már nem nagyon borta a bezártságot most kiengedtem egy 20 perce de nem lepik a legyek attól függetlenűl nem marad kint egész nap nehogy véletlen mégis megtalálják. Sokkal jobban néz ki a seb is már mint tegnap. Hihetetlen gyorsan gyógyul neki.
2017. jún. 30. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!