Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet az angol cocker...

Mitől lehet az angol cocker spánielemnek korpás a szőre?

Figyelt kérdés

Kan kutyus, fekete-fehér színű, 5 éves. Kis kora óta van neki, de soha nem volt ennyi! Már orvossal is megnézettem, de azt mondta, ez nem rendellenes.


Változtattam már sampont (előtte Héryvel, most Zannival mosom), meg eledelt (előtte Royal Canint, most Flatazort kap). Havonta fürdetem.


Mit tehetnék ellene? Állandóan hullik!


2010. máj. 20. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg gombáodás, nálunk orvosi javaslatra a Nizoral gyógyszampon (ugyanaz, amit ember is használ) bevált. Sajnos van kutya, aki allergiás a nizoralra, de ezt nem tudo meg azelőtt, hogy kipróbáltad volna. Mindenesetre nálunk rendbe tette a kutya bőrét, és ha jól tudom, általában a Noénál a menhelyen is ezt használják.


Mondjuk ez csak a gombásodás okozta korpát szünteti meg, és ha az lenne, akkor fura lenne, hogy az orvos nem ismeri fel. Jó az az orvos?

2010. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Ő azt mondta, hogy nem gomba. Elég nagy szaktekintély, övé a helyi állatkórház, és a legdrágább orvos is itt. A tiéd is spániel?
2010. máj. 20. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:

A havi fürdetés túl gyakori. Talán pont azért korpás, mert túl gyakran mosod le a bőrén lévő természetes védőréteget.

Csak akkor fürdesd, ha tényleg nagyon koszos. A földet, sarat csak sima, langyos vízzel öblítsd le róla. Ha kakiba hempereg, akkor is csak az adott részt samponozd be.

2-3 hónapnál ne fürdesd gyakrabban samponnal. Minél ritkábban, annál jobb.

Legyen bármilyen jó az orvos, nincs röntgen szeme. A bőrbetegségeket nehéz felismerni, 2 ugyanolyannak kinéző korpát okozhat 2 különböző betegség is. Ha megengedheted magadnak, csináltass egy bőrkaparékot, az tutira megmondja, hogy van-e baja, vagy nincs.

2010. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk angol cockerünk van, 3 éves fiú és volt ilyen problémánk! Mint kiderült mi is túl gyakran és rossz samponnal fürdettük. Aztán kipróbáltuk azt a sampont amit már előttünk is említettek és ez rendbe hozta a kutyust. Aztán átálltunk Héry Apricot protection (barack színű szörre való, mivel arany színű a spanink) samponra, ami a szőrét nagyon széppé tette. :)
2010. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!