Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni ha a...

Mit tudok csinálni ha a gyökér 150 centis nő lakott belterületen többszöri figyelmezetés ellenére is póráz nélkül sétálltatja az agresszív kutyáit?

Figyelt kérdés

Persze természetesen a törpe nő mellé két farkas (most azt nemtudom hogy csehszlovák farkaskutya vagy valami egyéb keverék de szürke farkasnak látszanak) dukál akiket póráz nélkül sétálltat. Ezzel nekem még nem is lenne bajom de a mi kiskutyánkat már többször megmorogta/megugatta sőt tegnap meg is támadta, éppen el tudtam kapni onnan de a hámja el is szakadt valahogy.

Már nem először morogja meg és meg lett mondva annak az idióta kvának hogy nehogy mégegyszer póráz nélkül sétálltassa (elmennek tőle 40-50-100 méterre is) de nem ért belőle.

Most eldöntöttük, hogy máshova visszük ezentúl sétállni de attól még érdekel a kérdés, hogy ilyenkor mit lehet tenni?

A nő mikor le lett osztva nem mondott semmit de mikor arrébb mentünk csak visszaszólt, hogy ő x éve itt sétálltatja meg hogy még a mi (amúgy rendkívül veszélyes 6 kg-s) kutyánkat kellene szocializálni. Ami egyébként folyamatban van bár elég nehéz ha ok nélkül meg akarják támadni. Nem csinált semmit csak szaglászott majd hirtelen elhúzta a fejét erre vadult be a másik. Ne mondja nekem semmi hogy még a kiskutya kva anyját. Az a hibás akit megtámadnak nyilván.


Szóval ilyenkor mit lehet tenni? Mert tuti nem tesz rájuk pórázt továbbra sem. De nem akarom hogy majd legközelebb más kutyáját kapja szét.


2017. jún. 29. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
A helyi közjegyzőnek nem tudtok szólni? Illetve egy sárga masni a pórázra. Azt jelenti: ne engedd közel a kutyád mert az enyém nevelés alatt/beteg/agresszív/fél stb...
2017. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A te kutyád pórázon van? És az övéi odamentek a tiédhez?


Amúgy fénykép, és jelented a jegyzőnek, mert minden kutyát pórázon kell sétáltatni.

2017. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A miénk pórázon volt az övé jött oda úgy hogy a nő meg 50 méterre lemaradva. A jegyző mit tud csinálni? Nem kéna hozzá név vagy valami? Persze nem mintha tudnám :/
2017. jún. 29. 22:39
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Akkor vigyél magaddal gázsprét, és fújd le a kutyát.

Sajnos sokmindent nem tehetsz, mint fotózol, videózol. És jelented. Mert rendőrt/ közterest hívhatsz,, de nyilván nem fogja megvárni.

Max egyszer "hazakíséred", és akkor már tudod, hol lakik.


Amúgy ha valóban agresszív lenne a kutya, a tied már nem élne...

2017. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Oooo szóval ha nem ölt még akkor nem agresszív? Akkor a póráz is felesleges rá nyilván. Az ilyen kutyák egy másodperc alatt egy mozdulattal el tudnák harapni a kicsi nyakát ilyen esetben szerintem feleslees soekulálni, hogy most él-e vagy nem. Lehet legközelebb vagy ha nem kapom el onnan nem ússza meg ennyivel. Az embert se csak akkor nevezzük agresszívnek ha megöl vagy megver valakit hanem ha fenyegeti/ordibál/inzultál másokat.

Szóval ne mosdassuk itt a másik kutyát hogy nem agresszív. Mint mikor habzó szájjal ugat és morog a kutya a gazdája meg "jaj nem bánt" igen hallottam már ilyet, lehet addig nem bántott senkit de elég ha egyszer megteszi. Érdekes a mi kutyáink és sok más normális gazdi kutyái nem morognak meg támadnak rá a másikra csak szagolgatnak meg ismerkednek.

2017. jún. 29. 22:54
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Az rendben van, hogy kiakadsz a kutyákon, de hogy jön az ide, hogy 150 centis törpe nő?

Erre ki vagyok hegyezve, mert anyum is alacsony és nem törpe!

Utolsónak igaza van, ha agresszívek lennének a kutyái, a tiédet már rég megették volna vacsorára.

Mit tehetsz? Szólnék neki ismételten, ha nem használ, akkor szólj az erre illetékes személynek a lakóhelyeden. Valamit csak lépnek előbb-utóbb.

2017. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

6-os vagyok. Első válaszoló! Ebben csak az a bibi, hogy nagyon sokan nem tudják, mit jelent a sárga szalag, hiába teszi a kérdező a kutyára.

Nem tudjátok másfelé sétáltatni?

2017. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a felháborodásod.


Szólsz a jegyzőnek, közterületest hívsz, írsz a közterület felügyeletnek, önkormányzatnak, lefotózod a "hölgyet" és a kutyáit és az is jó ötlet, hogy kifigyeled, hol lakik.



Mindenképp írd meg, hogy folyamatos szabályszegésről van szó és nem hajlandó kontrollálni a kutyáit többszöri felszólításra sem. 40-50-100 méter, kész vicc, nálunk is vannak ilyen kutyásuk, természetesen mindig ők vannak felháborodva, ha valaki szól nekik.

2017. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha lepontozol, akkor is így van.

És mint írtam, minden kutyának pórázon kell lennie. Mérettől és vérmérséklettől Függetlenül.


Ja, és javaslatot is tettem, mit tegyél.

2017. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

6-os vagyok


Utolsó válaszoló, tőlem ment a zöld, mert igazad van.

2017. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!