Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adjam be a kutyának az...

Cennedy kérdése:

Hogyan adjam be a kutyának az inzulint félelem nélkül?

Figyelt kérdés

Cukorbeteg a kutyám, és eddig mindig a szüleim szúrták meg naponta kétszer, de ők nem sokára elmennek nyaralni, és a kutya rámlesz utalva.

Már próbáltam megszúrni a kutyát a tűvel, de ott megragadtam hogy osszefogjam a bőrét, és oda tartottam a tűt.

Félek attól, hogy esetleg benne maradna egy pici buborék a folyadékban, és ugy adom be neki, félek, hogy rossz helyre szúrom és fájni fog neki.

Alapból se bírom elviselni a tű látványát.

Valami tanács?:(


2017. jún. 30. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Csináld csak te, míg el nem mennek a szüleid, persze a felügyeletük alatt. A kutya már megszokhatta, hogy szurkálják.
2017. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Mivel bőr alá adod nembaj ha egy kis levegő marad benne. Félni meg nem kell, nem te kapod az inekciót, hanem a kutya. Sőt ha te félsz a kutya is megérzi és ő is félni fog.
2017. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De akkor probléma lehet belőle, ha véletlen érbe szúrom a buborékos inzulint
2017. jún. 30. 18:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Tanuld meg! Talán nem hagyod hogy a kutyádnak baja legyen, mert te félsz megszúrni őt? Attól nem félsz jobban, hogy rohama lesz?
2017. jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem magától a megszúrástól félek, hanem attól, hogy elrontom.Volt hogy az állatorvosnál is elrontották az egyik szuriját, és műtét lett belőle a végén.Ma próbáltam először megszúrni, de a szüleim ott kiabáltak a fejem felett, és nem ment, rögtön hibáztatni kezdtek, hogy ha nem fogom neki beadni az inzulint amíg nem lesznek itt, akkor elfog pusztulni.Ezt tudom jól, de ha rosszul adom be neki, abba is belepusztulhat.Lehet hogy a szüleim ezt csak hisztinek képzelik be, mivel csak 15 éves vagyok, de lehet legközelebb nyugodtabb légkörben sikerülne is.
2017. jún. 30. 18:25
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen készüléketek van, de ha előkészített "toll", abban nincs buborék.

Amellett az inzulint a bőr alá kell adni, 2-3 mm-t megy be a fecskendő, nem lesz semmi baja a kutyusnak, de ha aggályaid vannak, akkor minden szúrás előtt spriccelj ki 2-3 egységnyit, - ahogy az orvosok is csinálják - és a probléma megoldva.

Ha nem adod be neki, abba bele fog halni!

Gondolom a szüleid megmutatták hova kell szúrni?

Szóval, szedd össze magad, gyakorolj egy párnán vagy szivacson és nem lesz semmi baj!

Én naponta 4x szúrom magam és hidd el, nem fáj!

2017. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Bocs, nem a fecskendő megy be, hanem a tű! :D

2017. jún. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%

- Keressetek egy nővért, vagy eü dolgozót a közelben és kérjétek meg, hogy napi 2x oltsa a kutyát, persze pénzért.


- Vigyék magaddal a kutyát a szüleid.


- Vidd el az állatorvoshoz és ott nyugodt körülmények között add be neki a szurit, úgy, hogy a doki megmutatja a helyet rajta, ahova biztonsággal adhatod.


- Ha a közelemben laksz (Pest megye) én beadom a kutyusodnak, én is inzulinos vagyok.


- Ha a körzeti nővérnek adtok pénzt, még az is megteszi, csak nem kell elmesélni senkinek.

2017. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyi:

Ha csak a bőrét csippented össze és nem markolsz hozzá húst, akkor abban NINCS ÉR, tehát nem tudsz érbe szúrni!

2017. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Osztom 6 és 8 kommentjét. Én is cukorbeteg vagyok, 4-szer szúrom magam. Plusz állatorvosi asszisztens is, bár mi nem nagyon szúrhatunk kutyàt.

Összefogod a bőrét és belebököd a tűt. De ne szöszölj vele sokàig mert akkor a kutya érezni fogja hogy baj van. Hirtelen kell csinàlni. Gondolom làttad màr hogy a doki hogy adja be a kötelező oltást. Odaáll és hirtelen beadja. A kutyàk általàban meg se érzik.

2017. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!