Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a hátsó szomszéd...

Mit csináljak a hátsó szomszéddal?

Figyelt kérdés
2 kutyája van, egy puli meg valamilyen keverék. Mivel a hátsó szomszedunk, ezért az ő és a mi hátsó kertünk szomszédosak. A probléma az, hogy a kutyák folyamatos mindent megugatnak. Ha kimegyünk a kertbe ugat, ha felkapcsoljuk este a villanyt ugat, ha porszívózunk ugat. Egyszerűen mindenre ugatással reagál. A másik pedig, hogy nem szedi fel a kutyaszart, és a kertünkben is lehet érezni a szagát, hányingerem van, ha kimegyek. Szólni nem igazán tudunk neki, mert általában naponta egyszer, maximum kétszer rá néz a kutyákra, késő este, vagy kora reggel, így az is ritka, hogy az ablakból látom. Csengőre, kopogásra nem reagál, utcán én még alig láttam. Mit lehet tenni?
2017. júl. 1. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Menj társasházba lakni, akkor nem csak az utcán szaglászod a kutyaszart! Jó esetben a szomszédban sem lesz ugató kutya!
2017. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Kerítés átláthatatlanságát megoldani.

Kutyaszarszag ügyben ANTSZ.

2017. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Ja. Költözz panelba, ott nem kell szimatolnod.
2017. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Kertvárosban, vagy falun, vannak kutyák és azok bizony ugatnak ha valamit észrevesznek, a figyelemfelkeltés a dolguk.

Ha nem 0-24-ben ugatnak, csak napközben "eseménykor", akkor panaszt sem tehetsz ellenük.

Nyugtasson a tudat, hogy ezek a kutyák akkor is fognak ugatni, ha hozzád készül bemászni valaki.

Azt pedig végképp nem kifogásolhatod, hogy a saját hátsókertjében összeszedi e a kutyagumit vagy sem, mert erre nincs jogszabály, az dolga.

Hidd el, vannak sokkal rosszabb helyzetek, ahol az egyik szomszéd disznókat tart, a másik lovakat, trágyadomb bűzölög a hátsókertben és elefánt nagyságú legyek röpködnek, az összes kakas hajnali 3-kor ébresztőt tart, a gyöngytyúk egész nap rikácsol,... ez a vidéki élet.

2017. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
* jav.: az ő dolga
2017. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

# 4-es válaszoló gyönyörű szépen leírt mindent!


Őrület, hogy egyeseket már az is zavar, ha a felső szomszédnál ugat a kutya! Mivel felső szomszéd, gondolom azért nem éppen közel lehet a házatokhoz. Én is falun lakom, a felső szomszéd, és a mellette lévő szomszédok is szépen tele vannak kutyákkal. Ők is sokat ugatnak (az egyiknél 3 puli, és egész nap csipognak) , ha kint vagyok az udvaron hallom, bent nem, vagy csak olyan hangerővel, ami nem zavaró. Kint meg kit érdekel. Az sokkal durvább, mikor reggel 6-kor fűnyíróra, fűrészhangra kel az ember.

A szagokról falun meg inkább ne beszéljünk, vannak sokkal durvábbak is, mint a kutyaszarszag.

Aki azt írta, hogy emiatt fordulj az ÁNTSZ-hez, szerintem viccelt, vagy nem normális. :D

2017. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem látom, hogy a kérdező írta volna, hogy falun lakik. Budapesten is vannak kertes házak, sőt más nagyvárosokban is.


Azt sem teljesen értem, hogy miért kell neki esni a kérdezőnek. A kutyák nem véletlenül ugatnak. Azért mert nem foglalkoznak velük. Az pedig hosszútávon elég zavaró, ha minden mozdulatodra a kertben a szomszéd kutyák megállás nélkül ugatnak.

Én is szeretem a kutyákat, nekem is van több is és aktívan versenyzek is velük. De nehogy már a kérdező legyen a hibás azért mert ő nem szeretné ezt hallgatni.


Kérdező.

Érdemes lenne a kerítéssel kezdeni valamit, hogy a kutyák ne lássanak át. Az valamilyen szinten orvosolná a problémád.

A szagokra nagyon nem tudsz megoldást találni.

2017. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

7-es, te valamit nagyon benéztél!

Senki nem állította, hogy a Kérdező falun lakik,... bár akár lakhat ott is.

Mindösszesen el lett neki mesélgetve, hogy túlzottan érzékeny és olyasmit kifogásol (pl. kutyakaka) amihez köze nincs és a kutya ugat, ha valami eltérőt tapasztal.

Azon viszont csodálkozom, hogy te, - aki állítólag értesz a kutyákhoz - nem tudod, hogy vannak ugatós és nem ugatós fajtájú kutyák, aminek köze nincs ahhoz, hogy mennyit van vele foglalkozva.

Nekünk 100 éve vannak kutyáink, sokan a gyerekükkel nem foglalkoznak annyit mint mi velük, mégis a pulink az bizony ugat (nappal), ha valamit meglát, ...mert ilyen a természete.

Éjjel nem ugat, mert nincs kint és alszik mint a tej.

Nappal meg hadd ugasson, ha jön a postás, kutyát-macskát lát, vagy jön a fagyiskocsi, esetleg a kapuban toporognak a jehovisták.

Nehogy már amiatt kelljen fegyelmeznem, mert más idegbeteg!

Mondjuk mi szerencsére normális szomszédokkal, normális helyen élünk, mindenkinek van kutyája és a fene nem foglalkozik vele, ha a másik kutyája jelzésképpen ugat.

2017. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes, hogy szinte minden fórumon van egy-két fogadatlan prókátor, a "NAGY MEGMONDÓEMBER" aki a többiek regulázásával kezdi a mondókáját és utána megmondja a tutit! :D
2017. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!