Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kutyával kapcsolatban...

Labrador kutyával kapcsolatban szeretnék kérdéseket feltenni!? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan (júl.9-én) lesz egy Labrador Retriver kutyusunk.

Először is véleményeket szeretnék kérni!

Mennyire rágcsál mindent(ha van játéka(illetve láttunk olyat ami nagyon kemény szóval lehet nem tudja szétrágni de tud vele játszani))?

Illetve mennyi sétát igényel min.-max.?

8.-as leszek és reggel is vinném meg iskola-(otthoni)tanulás után.

Nekünk plussz pont hogy 5méttere vagyunk az erdőtől!

Gondoltam reggel egy kb.fél órás séta (mert azért nem szeretnék hajnali 4-kor felkelni(de ha szükséges még azt is bevállalom mert mindent megteszek érte))délután-este fele meg egy nagyobb kört az erdőben és egy nagy réten meg még labdát dobálók neki?! Ez elég?

Illetve még egy hogy ti nagyobb testű kutyával hogyan szoktatok nyaralni? Nem rágja szét a szállást ha mondjuk strandra mentek, vagy a nyaralás ezután teljesen felejtős?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. júl. 1. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha elég sokat foglalkozol vele, kezdettől következetesen neveled és mindig adsz neki valamit, amit rághat, akkor nem fog károkat okozni. (Nálunk egy olyan könyv esett áldozatul, ami két példányban volt meg + 3-4 tő virág a kertben. De se bútor, se cipő, semmi ilyesmi.)

Hogy mennyi sétát igényel, az a vérmérsékletétől is függ. Ha van udvar, akkor ennyi elégnek tűnik, ha esetleg nincs, akkor napi 3 séta a minimum. Kölyökként a mienk 3 hónapos koráig az udvarra is csak pórázon ment ki, akkor 8-10 alkalommal is kivittük egy nap.

2017. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tomee'd'ganjaman válasza:
0%
Nekünk 2 is van. Szerencsére kertes házunk van és nem kell sétálni, de egész nap szaladgálnak és nagyon szeretik a vizet, úgyhogy az nagy előny ha van ott tó. Amíg kicsik, addig mindent megkóstolnak, úgyhogy valami nagyon strapabíró játékot szerezz. Nyaralni nem szoktuk vinni, mert nem férnek el a kocsiba.
2017. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elöször is. Lakás vagy kertes ház?

Másodszor pedig, minden kölyök rágcsál. Érdemes beszerezni többféle rágható játékot(gumicsont, ami kemény, tömör gumiból van, rágókötél stb).

Harmadszord pedig, ez a mozgás valószínűleg kevés lesz, bár nem tudom, hogy a délutáni séta mennyi lenne.

Kell neki naponta kb 2-3óra séta(felnőttként), amikor más kutyákkal is tud játszani, bírkózni. Labdázás jó. Kell még tanítani is és jó lehet a rongyozás.

2017. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vinni fogjuk sokszor fürdeni ugyanis itt van mellettünk a Fertő! :)

Kertes házban lakunk nem egy hatalmas kert 70 nègyzetméter minimum.

Ehhez a élethez elég az a séta amíg írtam?

Hát az erdő séta meg amíg kimegyünk a réthez kb. Háromnegyed óra aztán körbesétáljuk a rétet és még labdázunk.

Ez kb.másfél óra plusz a reggeli fél-háromnegyed órás!

Azért is gondoltam erre a labdázásra mert láttam ezt a 'szerkezetet' amivel könnyű elég messzire dobni a labdát. Ezt eldobnám jó néhányszor és szerintem azzal eléggé elfárad!

+kert

Szerintetek?

2017. júl. 1. 18:29
 5/7 A kérdező kommentje:

2.!

Neked a kutyád okoztak károkat?

Sajnos ettől picit félek, de most megnyugtattatok ezzel hogy mondtátok hogy akkora károkat nem tesznek, mert hallottam olyat hogy a házból kiszedett egy 10 méteres darabot és fél millió Ft. volt.

2017. júl. 1. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is labradorom van. Csak hogy tudd, jó hogy eltervezted, hogy labdázni fogtok, én is szerettem volna vele, de ő egyszerűen nem az a labdázós típus. Nem minden kutya labdakoncentrikus, őket máshogy kell lefárasztani. Persze valamilyen szinten talán meg lehet tanítani nekik, de... Én már megtanítottam neki, hogy visszahozza (1 év kemény munkája volt, ez az az egy amit nehezen tanult meg), de nagyon hamar megunja, így azzal nem tudom lefárasztani. Én is sulizok még, én 5-kor kelek, hogy reggel félórát vele lehessek. Húzodzkodni viszont nagyon szeret. Meg hogyha odaadok neki egy botot és el akarom venni tőle, akkor elszalad, én meg kergetem, ezt imádja, és jól lefárad tőle. De ha azt mondom vége, és leülök a fűbe megérti, hogy vége a jáétknak, és jön hozzám. Mi megyünk kutyasuliba is, mert az elején nem mentünk és mivel így elmaradt a kutyákkal való szocializáció, így kissé megbízhatatlan lett. Tehát mindenképp menjetek kutyás közösségbe! Én is az erdő mellett lakok, délután 2 órát sétáltunk mindig, így nyáron reggel másfél, este másfél óra a séta. Fontos, hogy az agyát is fáraszd le mert anélkül nem sokat fog érni a testi lefárasztás. Imádnak új trükköket tanulni, akár az is lehet egy feladat, hogy hangra és kézjellel is megtanulja ugyanazt. De ezt nem kell rögtön elkezdeni csak kb. 3-4-5 hónapos kortól, addig csak az alapokat tanulja meg biztosra! A miénk nagyon sokat rág, amikor nem vagyunk ott csak azt csinálja. De csak a játékokat, a fadarabokat amiket szabad. (Egyszer megszidtuk, mert elkezdte lezabálni a szőlőt, azóta nem csinálja.) Nálunk nyaralást nem zavarta, nem rágott mert vittük a játékait. Csak hozzá kell szoktatni az autózáshoz, és a szállítódobozhoz. Ha van bármi kérdésed, nyugodtan írj!
2017. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tomee'd'ganjaman válasza:
Neeem, azért nem akkora károkat. Csak apró dolgokat. Kisebb műanyag játékok, növények esnek áldozatul.
2017. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!