Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok? Mivel etessem...

Mit javasoltok? Mivel etessem a kutyusomat?

Figyelt kérdés
Van egy csivavám 3 éves kutyus. Nagyon válogatós, nem igen akar megenni nagyon semmit. Tápot egyáltalán nem eszi, csak ha ledarálom csirkemell filével együtt, de azt is sokszor otthagyja. Konzervet nem eszi, csak az alutasakos pedigreet néha megeszi és a royal alutálkás eledelét is ritkán. De ha egyszer eszik, akkor másodszor már nem akar belőle enni. Csak a sült csirke májat akarja megenni. Viszont félek, hogy vitamin hiányos lesz emiatt. Mit javasoltok, mit adjak neki, hogyan próbáljam rávenni, hogy egyen mást is?

2017. júl. 2. 13:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
mert amit most csinálsz az nem éheztetés :D
2017. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor meg a dokit kérdezd
2017. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, de nem tud vele mit csinálni, mondta, hogy muszáj mindig ennie vmit, keverjem meg ilyenek de nem nagyon akaródzik. Ezért kérdeztem, hogy hogy tudnám rávenni, hogy egyen, vagy hogy mit adjak neki, ami nektek bevált stb.
2017. júl. 2. 15:03
 14/18 anonim ***** válasza:
15%
Na ezért nem kell szapis kutyàt venni.
2017. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#14 Honnan is tudjuk, hogy nem mentett csiviről van szó?


Kérdező, attól hogy van valami a gyomrában, az általad felsorolt eledelekből nem jut hozzá a számára megfelelő tápanyagokhoz, azaz funkcionálisan éhezik. Kérlek olvasd el egyetlen egyszer olvasd el és értelmezd az összetevőiket: biztos, hogy gabona alapú szarokkal és vágóhídi maradékkal akarod etetni a (cukros) kutyádat?


Első nekifutásra nem ártana valami igazán jó minőségű tápot beszerezni neki: Brit Care, N&D, Taste of the Wild, Acana, Orijen, Real Nature, ehhez hasonló szintet kellene belőni. Ha akarsz neki konzervet vagy hasonlót adni, abból is.


Az a baj ezzel az egész nem lehet éheztetni dologgal, hogy ti most remekül megtanítottátok arra, hogy annak, hogy nem eszi meg a kajáját, finomság lesz a jutalma. Én gyakorlás közben jutalomfalatnak álcázva elosztogatni neki a kajáját (a 101 things to do with a box játékkal simán elfogy egy evésnyi kaja).


Ha még mindig nem megy, el lehet gondolkodni a BARF etetésen. Annál ellenőrzöttebb összetevőjű kaját nem találhatsz :P viszont könnyű variálni a feltéteket a husin.

2017. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nyers hust imádta, viszojt folyton hányt tőle.

De a fresibe benézek, mert mintha ott láttam volna azt a real naturt, azt megpróbálom akkor.

Konzervet nem eszi, de alusat meg tálcásat váltogatva tudom etetni, csak van, hogy az se kell neki, akkor jön ugye a csirkemáj, pulykamell stb.

D e köszönöm a válaszokat:)

2017. júl. 2. 17:51
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyers húst mikor adtál neki akkor számoltad az arányokat, húst csontost, mennyi kell %-osan, kiegészítők, illetve könnyű hússal kezdtél (nyúl, csirke)? Vagy csak úgy adtál neki nyerset? Jó lehet a BARF vonal, de simán hányhatott attól, hogy nem volt jól belőve az arány.
2017. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
És ha játék közbe enne? Például eldugod a kaját vagy pár falatot és meg kell keresnie? Vagy dolgoztatod érte tehát jutalom falatként kap?
2017. júl. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!