Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet pároztatni...

Mikortól lehet pároztatni vinni a szukát?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos németjuhászom és most tüzel és folyton szökni próbál a kanok után. Mikor vihetem pároztatni?

2017. júl. 2. 14:09
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!

Képzeld az én németjuhász szukám is csodaszép és még törzskönyve is van. Ennek ellenére ivartalanítva van... Amikor vettem a tenyésztő kérte, hogy had maradjon tenyészetben (minden papírt, vizsgát, vizsgálatot segített volna megcsinálni), hivatalos úton. Mégis nemet mondtam, ugyais nem akartam kitenni egy ellenésnek sem. Már a kicsivel több, mintegy év alatt is annyi pénzt és energiát öltem a nevelésébe, képzésébe, hogy nem szeretném, hogy komplikáció miatt elpusztuljon. A lelki oldaláról nem is beszélve, mert annyira szeretem, hogy nem akarom 2-3 évesen elveszíteni...

Kérlek ne szaporíts így is eléggé elterjedt már, hogy az nj ilyen -olyan beteges és ideggyenge. Pont az olyanok miatt, mint TE!! megszületik "2 jajj de szép a kutyám csináljunk kicsiket" kutyának a kölyke, de hogy az milyen idegrendszeri, mozgásszervi vagy egyéb betegségeket kap az már le van szarva.... 25 évvel ezelőtt a szüleim is beleszaladtak ebbe, jó képességű rendőrkutya apa, tanyasi kutya anya. Csodaszép fekete kölyök (németjuhász) mindenféle bőrbetegsége, atka, bolha minden allergia, kétoldali csípő dp, ami az idő teltével rohamosan romlott, mindaddig, hogy 6 évesen konkrétan lábra sem bírt állni és el kellett altatni... Ilyen kiskutyákat szeretnél "gyártani"? 6 éves voltam amikor elvesztettem a legjobb barátomat..


A másik 7 hónapos még tini, ne akard már egyből kizsákmányolni. Btw ennyi idősen pont semmi nem látszik, abból, hog milyen kutya is lesz, ugyanis növésbe van és teljesen aránytalan!! majd 15-20 hónaposan már látható, hogy mennyire szép is az a kutya...


IVARTALANÍTS!!!!!

Nézegesd az oldalukat, hogy ígyis hány felesleges németjuhász van... Minek akarsz többet csinálni? [link]

2017. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
96%
Azért az szomorú, hogy a vadidegenek jobban óvnák a kérdező kutyáját mint saját maga... ennyire szereti a kutyáját.
2017. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
94%
Kétségbeejtő ez a sok zugszaporító. Szinte minden héten dobálják ki a "rosszul sikerült" példányokat az erdőbe felénk, az a picibaba aki nem hoz pénzt az pusztuljon el éhen egyedül a susnyásban.
2017. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező! Ha tényleg volna kutyád akkor fel se tennél ilyen lázító kérdést! Inkább gyakorolj a pótvizsgádra, hiszen az a két hónap gyorsan elmegy!!!

A kérdésedre pedig hogy válaszoljak, akkor vidd szaporítani a szukát ha már te is szültél minimum két ,, pulyát" az uradnak 14 évesen!!!

Az már más dolog hogy a kutya NEM azért szökik mert tüzel, vagy mert párosodni akar! Ha kicsit foglalkoznál vele akkor esze ágában se lenne szökni!

Ha pedig lenne kutyád egész biztos hogy fajtiszta lenne a keverék is! OSTOBA!

2017. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Shhhh nyugii emberek.

Nem fogom pároztatni, mivel ma jött ki az állatorvos és mondta, hogy ivartalanítani kell. Mert azért szökött mert beteg volt. Álvemhes és emlő daganata van. Ivartalanítva lesz, amint vége a tüzelésnek.

2017. júl. 2. 18:02
 26/41 anonim ***** válasza:
93%
szóval kamu volt, remek (bár jobb mint a szaporítás)
2017. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Na joo:D Nektek semmi nem jó?:D Amikor pároztatni akartam, akkor az volt a baj, most, hogy mondtam, hogy lesz ivartalanítva, akkor meg azért hurrogtok ke, mert "kamu" volt ?:D

Képzeld nem kamuxD

2017. júl. 2. 18:18
 28/41 anonim ***** válasza:
92%
akkor szánalmas, hogy 7 hónaposan emlődaganata van és annyira nem figyelsz rá, hogy észre sem veszed, hogy beteg...
2017. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom így már nem is kell ez a selejt kutya, kilökitek valahol a réten a kocsiból és vesztek egy másik "fajtatiszta" példányt aztán várjátok, hogy szaporítható legyen már végre, aztán dől a lé.
2017. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Nem, hanem ivartalanítás után egy ismerősünknek adjuk őrkutyának:)
2017. júl. 2. 20:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!