Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell vinni pároztatni a...

Mikor kell vinni pároztatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 2éves nőstény arany retriever kutyám. Most kezdett tüzelni. Az érdekelne,hogy ha szeretném pároztatni,akkor azt mikor kell? Amíg tüzel vagy pár napra a vérzés elállása után?

#kutya #tüzelés #kutyapároztatás
2014. márc. 28. 18:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
A hozzá nem értőknek SOHA.
2014. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
A vérzés elállta után 1 hónappal.
2014. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2014. márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A hozzáértők is úgy lettek hozzáértők,hogy többször is már csinálták.


Nem értem miért linkelted be ,,kedves" harmadik válaszoló azt a förtelmes kérdést. Nem értem miért kell mindig mindenkiről a legrosszabbat feltételezni. Én szeretem a kutyámat,fajtiszta,kiváló alomból való,rendszeresen állatorvoshoz vitt,chippelt,aranyretriever kutya. Szerető gazdái vannak. Szeretnénk pároztatni (nem haszonszerzés céljából!!!! Hanem azért,hogy gyönyörködhessünk a kis szépségekben,amikor pedig nagyobbacskák lesznek a kutyuskák,akkor elajándékozni újabb szerető gazdiknak,mert miért ne élvezhetné kis más is ennek a csodálatos fajtának a szeretetét?!)


Én a kérdésemre szerettem volna választ kapni,mert úgy gondoltam ide erre a kérdésre olyan fog válaszolni,aki tényleg segítséget szeretne nyújtani,és nem itt kiélni az egoizmusát.

2014. márc. 28. 18:33
 5/20 Akiteki ***** válasza:
93%

Pont az ilyen gazdikák miatt vannak tele a menhelyek. Rossz ötlet.

Tudjuk, hallottuk már milliószor, hogy de az én kutyulikáimnak mindnek lesz gazdája, meg csak egyszer.... a könyökünkön jön ki.

A tenyésztést hagyd meg a tenyésztőknek, te pedig szeresd a kutyádat és ne szaporíts.

2014. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted komolyan van itt bárkinek kedve a szaporitást támogatni, amikor sokan menhelyre járnak önkéntesnek meg stb??

Felesleges kockázatnak teszed ki a kutyádat és a kölykök élete sem játék, és nem csak gyönyörködésből áll. Ha ezt nem tudod, hogy mikor kell fedeztetni egy kutyát, akkor hogy tudnál megfelelően felnevelni egy egész almot?

De tudjuk, hogy itt bárki mondhat bármit, érveket, hogy miért ne csináld, mert rengeteget lehetne sorolni, de felesleges. Úgyis megfogod csinálni az almot, de akkor old meg magad. Meg akkor se gyere ide nyavajogni, ha komplikáció van, úgy mint annál a másiknál akit linkeltek.

Csak szerencsétlen kutyákat sajnálom....:S

2014. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

A kiválasztott kan megfelel-e a szukádhoz?

A szukádnak van-e dp röntgene, a fajtától elvárt és jellemző munkaképessége,legalább egy bírálat a külleméről, hogy megfelel a fajtaleírásnak?

A kiszemelt kannak is megvannak mindezek?

2014. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyet árulj el nekem. Honnan veszed, hogy a te szépséges kutyád szépséges kölykei jobbak lennének náluk? [link]


Én is szépnek látom a saját kutyáimat, mégsem akarom pároztatni, mert tudom, hogy mennyire felelőtlen dolog, ráadásul a kutya életét is megrövidíti. Légy szíves ne szaporíts, hanem ha tüzelt a kutya, ivartalanítsd.

2014. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Pároztatás előtt ezeket a legmélyebb álmodból felkeltve is fújnod kell és természetesen meg is kell felelni ezeknek:

[link]


Számíts bő félmilliós költségre!

2014. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya FAJtiszta,még a keverék is.Ha van törzskönyve,akkor FAJTAtiszta,ha nincs,akkor fajtajellegű keverék.A chip az nulla,bármelyik keveréknek lehet,köze nincs a szaporítási szándékodhoz.

Azt tudod,hogy egy alom 2 évet vesz el a szuka életéből?Mivel nem törzskönyves,honnan tudod,hogy a kan nem rokona-e?

Azt tudod,mennyi pénz egy alom felnevelése,a napi 24 órás felügyelete stb?És azt,hogy a kutyád nem szeretne anyuka lenni,nem lesz hiányérzete,ha sosem ellik?

Attól,hogy szerinted szép a kutya(mindenkinek a sajátja a legszebb),még nem biztos,hogy nincs tenyésztésből kizáró hibája.Fajtabetegségekre szűrve van ő is és a kan is?Ez nem az,mikor az állatorvos ránéz és azt mondja,egészséges!Speciális és nem olcsó vizsgálatokról van szó.Kérdezheted,minek,mikor sokan nem csinálják?Nem véletlenül van a sok beteges,idegrendszeri problémás kutya,olyan szülők utódai,akik szintén nem voltak szűrve és örökítették.Nem biztos,hogy a kutyádon látszik bármilyen tünet,de attól még vígan örökítheti.Jó látni,ha a kutyád kölykét másfél évesen le kell altatni azért,mert súlyos dp-t örökölt?Vagy miután végigharapta a családot a gyenge idegrendszere miatt?

Ne szaporíts!Te is,a kutyád is,a fajta is akkor jár legjobban,ha ivartalaníttatod.

Aki meg édibédi kis retrievert szeretne,forduljon bizalommal a fajtamentőkhöz vagy vegyen tenyésztőtől.

2014. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!