Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már ilyen veletek? Meg...

Volt már ilyen veletek? Meg tudnék őrülni ilyenkor.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék majd egy huskyt, illetve imádom a kicsit farkasszerű kutyákat.

Jelen pillanatban nem engedhetem meg magamnak hogy ilyen kutyám lehessen, igazából semmilyenre nem vagyok eléggé felkészülve, van egy menhelyesünk (padlócirkáló) bőven elég ő.

A minap láttam egy altathatót az egyik sintértelepen, olyan mint egy farkas. Nem ő az első akibe beleszeretek így neten keresztül, de persze mindig lebeszélem magam, hogy nem lehet most. Albérletben vagyunk, anyagilag sem állunk olyan jól hogy menjen, oltások, cuccok, ivartalanítás, kutyasuli stb. Aztán meg azon agyalok, hogy de ha túlórázok kicsit akkor....de az ivartalanítást nem kell azonnal megcsinálni..... miért ne....

És már szinte nyúlok a telefonért hogy érdeklődjek a kutyáról, de aztán valahogy mégse megy.

Most is ez van. Tudom, hogy meggondolatlan döntés lenne és nem biztos hogy gördülékenyen menne minden.


Veletek is szokott ilyen lenni? Jöhetnek a történetek :)


2017. júl. 2. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Furcsa dolog, én el sem tudom képzelni, hogy egy kutya a külseje miatt kelljen, főleg hogy már van kutyám és annak a megléte ellenére vágyom egy bizonyos kinézetű kutyára.
2017. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14%

Természetes és normális ha tetszik egy bizonyos küllemű fajta, és ettől válhat majd belőled egyszer egy felelős boldog husky vagy farkaskutya tulajdonos, hogy tudod hogy most még esetleg nem vagy felkészülve rá és inkább vársz. Ezek nem olyan fajták hogy egyik napról a másikra akárkinek megfelelnek.


Nehéz eset ez, hiszen ha altatható akár te lehetsz ennek a kutyának az utolsó esélye, de azért érdemes lenne jól megismerni a természetét mielőtt elhoznád, nem biztos hogy a te élettípusodhoz illő kutya. Az ivartalanításra szerintem kérhetsz pár hónap határidőt, szoktak is adni ilyenkor, a szerződést is úgy írják meg hogy x hónapon belül kötelezően elvégzendő.

Kérdés, hogy mennyire bírjátok hosszú távon anyagilag, nem is csak az oltás meg az ivartalanítás, hiszen azok egyszeri dolgok (oltás évenként egyszer, ivartalanítás életében egyszer), viszont a jó minőségű táp, kutyasuli, élősködők elleni védelem az havi nagy kiadás lehet egy nagytestű kutyánál.

Nektek kell éreznetek hogy ezt tudjátok-e most vállalni.

2017. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Tavasszal fogadtam be egy kutyát. Már kb. két éve motoszkált a fejemben, hogy az előző kutyám után lassan készem állok egy új kutyára, bár az elején még voltak kétségeim.

Többször néztem menhelyes hirdetéseket, megosztásokat, ahol elárvult/kidobott kutyáknak gazdit kerestek. Többször voltam azon a határon, hogy érdeklődöm, de mindig lebeszéltem magam.

Legutóbb viszont TUDTAM, ÉREZTEM hogy eljött az idő, és ő az én kutyám, és meg fogom tudni oldani a felmerülő gondokat.

2017. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!