Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim csalódottak, pedig...

A szüleim csalódottak, pedig nincs rá okok, így én sem tudok örülni! Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

A szüleimnek mindig is igen nagy elvárásaik voltak felém, rugdostak azért, hogy jobban teljesítsek, csináljam, tanuljak, stb. Talán túlzottan a lelkemre is vettem, meg akartam felelni nekik, azt akartam, hogy büszkék legyenek rám.

Idén diplomáztam/diplomázok. Kitűnő diplomát fogok kapni külön dicsérettel (a tanulmányi eredményeimért), ez nekik még sem elég. Akkor lennének elégedettek, ha kitüntetéses diplomát kapnék, de ezt ugye nem fogok, mivel a négy év alatt volt egy darab 2-esem keményen!

Én szeretném csak egy pillanatig felhőtlenül boldognak érezni magamat és repkedni a fellegekben... Csak egy kicsit azt érezni, hogy van okom, hogy büszke legyek egy magamra, még is állandóan visszarántanak a földre, ami már lassan teljesen összetör.

A 4 év alatt is ez volt, ha egy vizsgán nem kaptam 5-öst, csak 4-est, amikor mindenki más csak kettessel ment át, vagy sehogy, akkor sem örülhettem, mert "miért nem ötös? hogy lesz így köztársasági ösztöndíj?".

Ők is voltak főiskolások, tudják miről szól, illetve van egy bátyám, neki nincs semmilyen szakmája mégsem támasztanak elé ilyen elvárásokat. Nem értem és nem tudom hogyan kellene erre reagálnom. Most is csak rágódom, pedig hamarosan indulnom kéne megünnepelni az évfolyammal a diplománkat, de már semmi kedvem...

Hogyan kezeljem ezt?



2013. jún. 20. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a diplomádhoz! :)

Másodsorban sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy :(

Sajnos úgy látom, te is élő példa vagy erre a kérdésre:



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2013. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Huh...


Először is engedd meg, hogy szívből gratuláljak és a legjobbakat kívánjam a továbbiakra.. Magam is nemrég végeztem, szóval tudom milyen ez. :)


Egyetlen tanácsot tudok adni: engedd el a szüleid elvárásait, és a sajátodra koncentrálj. Amennyire látom, van önálló értékrended. Tudod, hogy mit értél el, tudod, mennyi munka van benne, tudod, hogy becsülettel megdolgoztál azért, amit elértél.


A saját elvárásod magad felé szerintem egészséges szinten van. Most tovább kell lépned, és egy életre elhatározni, hogy a saját belső elvárásaidnak akarj megfelelni. A szüleid hozzáállása borzasztóan romboló, lélekölő és ártalmas.

Ne engedd, hogy rátelepedjen az életedre ez!


Örülj szívből, menj el ünnepelni az évfolyamtársaiddal, érezd jól magad, és ne csüggedj! :)


Még egyszer gratulálok, és minden jót!!!

2013. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ezért első félév utántól nem voltam hajlandó megmondani hanyasokat kaptam.

Műszaki,a 2-esnek már örülni kell.

De anyám barátnőinek lányai bölcsészen ötösökkel voltak teli,mindig hallgathattam,hogy bezzeg azok ötösök.

Így rászoktam,hogy nem mondtam el semmit,kolisként megoldható volt.Mosntam,szólok ha kezemben a diplomám.

Szóltam.3-assal,de megvan,irtó jó pénzért melózok.

A "bezzeg a katikalányának 5-ös a bölcsész diplomája" egyik lány összeszerelő soron van minimálbérért, a másik angliában bébiszitterkedik.

Ennyit erről.


Örülj,ne foglalkozz velük.

2013. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Egyetlen megoldás az, hogy erőt veszel magadon és kiállsz ellenük a véleményedben. Mond meg, hogy te sokkal tökéletesebb vagy másoknál, hiszen te akkor is jobban teljesítettél, amikor a többinek csak kettes lett. Vedd elő a bátyádat is példának és mond meg nekik, hogy ha csak csesztetnek, akkor idegileg tönkretesznek és azzal csak visszahúznak, soha nem lesz normális az önértékelésed, nem lesz teljes az életed és sokkal jobban esne, ha bíztatnának.


Ne félj tőlük, állj ki magadért. Nagyot fognak nézni, hidd el nekem. :)

2013. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd figyelembe amit mondanak. Amúgy sem ő értük tanúlsz, hanem magad miatt!Te mindent megtettél, és ez tegyen téged boldoggá!Abszolútt nem kell szégyenkezned, még akkor sem kellene ha kettes lenne a diplomád!Mert akkor is volt benned kitartás megcsinálni!Így meg aztán főleg!Ha nem tudod mellőzni a csalodottságodat, akkor beszélj velük, és kérdezd már el mit is várnak tőled?Merthogy azt hiszed hogy okkal lehetnének rád büszkék!Kérdezd meg akkor mit szólnának ha a 8általánosod lenne csak meg?Egy normális szülőnek akkor is büszkének kellene lennie a gyerekére!Bármi apróságot ér is el az életben!
2013. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem:soha nem fogsz megfelelni a szüleidnek.Akármilyen kitűnő diplomát is fogsz kapni, nekik soha semmi nem lesz elég.Ez nem a te hibád.A hiba bennük van.Sajnos vannak ilyen rossz szülő-gyerek párosítások, úgy látszik, a tietek ilyen.Ha kitűnő vizsgád lesz, szuper munkahelyed, akkor is fognak hibát találni valamiben, vagy ha nincs hiba, akkor majd kitalálnak egyet.Kukacoskodó, örök elégedetlen szülők lehetnek, akik teljesen tönkretehetik az életedet, ha hagyod.Ne foglalkozz velük, csak azt tudom mondani!
2013. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Vagy most határolódj el tűlök és ne adj a véleményükre, mert ezt fogják csinálni az életeddel. Ha lányod lesz akkor a szemedre vetik hogy miért nem fiút szültél.Ha a gyereked 4est visz haza akkor ugyanezt fogják a szemére vetni amit neked. és az még rosszabbúl fog esni ha a saját gyerekeddel fognak úgy bánni mint veled. Mindenbe bele fognak kötni.Miért nem panelban laksz, miért kellett a kertes ház, miért ilyen autót vettél, hisz amaz sokkal jobb... sorolhatnám. állj ki magadért, különben a későbbiekben rosszabb lesz!
2013. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lehet egy szülő ilyen, hogy ennyire nem gondol bele, hogy mit tesz a gyerekével. Nekem is ilyen szüleim vannak kérdező, semmi nem jó nekik, folyton csak a morgás megy itt is. Ha miniszterelnök lenne belőlem, az se lenne elég, mert akkor meg az lenne a baj, hogy én miért egy ilyen szegény ország minisztere vagyok és miért nem Ausztriáé...

Szét is cseszték az önértékelésemet és most próbálom összeszedni magamat. Sok sikert neked is hozzá!

És gratulálok a diplomádhoz! :)

2013. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívből gratulálok, és őszintén legyél büszke magadra.

Szerintem most egy kicsit "flegmának" kéne lenned, és közöld velük, hogy NEKED EZ IS MEGFELEL.

2013. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as: kicsit eltértél a témától, de ott a pont. Kemény egyetemen néha a 2-es, 3-as felér egy népünnepéllyel... :)

És azok, akik véleménye számít ezt pontosan tudják is.


Kérdező: ez tényleg szomorú, pedig te már sok mindent letettél az asztalra! Gondolom a kitűnő diplomát nem osztogatják ott sem ingyen. :)


Próbáld objektívebben nézni a teljesítményedet, ebben segít, hogy hál Isten', nem a szüleid, (már bocsánat, de tényleg így van), hanem egyetemi oktatók értékeltek, nyilván sokkal nagyobb objektivitással... és az ő ítéletük, sok egyetemi oktatóé, kiátlagolva: KITŰNŐ. Ezt így kell nézni.


Sajnálom, hogy a szüleid lehetetlen értékelési rendszerrel próbálkoznak, próbálj tőle elvonatkoztatni, persze ezt mondani könnyű.


Egyébkén segíthet a külön költözés, na nem mondok én semmi rosszat, nincs szó haragról, összeveszésről, egyszerűen a kötelékeke természetes lazulásáról. Akkor már jobban felül is tudod bírálni őket, a tisztelet mellett is!

2013. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!