Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

20/F, szüleimmel élek, egy közepes-nagy termetű kutyát szeretnék venni. Kertes házunk van. Szüleimnek van 2 macskájuk és 3 kutyájuk. Szeretek sportolni, a kutyának lenne lehetősége úszni, futni póráz nélkül is. A szőrável nem szeretnék sokat foglalkozni. Eddig ezeken gondolkodtam:

Akita, Németjuhász, Malinois, Husky.



2017. júl. 2. 16:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Egyébként csak Törzskönyves kutyát vennék. Sok jót hallottam a mastiff tipusú kutyákról is, de szerintem azok nem energikusak annyira, mint egy Németjuhász. Elgondolkodtam még a Dobermann-on is, de úgy hallottam, beteges és elég problémák kutya.
2017. júl. 3. 18:23
 12/16 anonim ***** válasza:
Vizsla, spániel, uszkár, westie
2017. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Akita, németjuhász és a mali nem biztos hogy megtűri a 2 macskát. Sőt... inkább biztos hogy nem tűri meg.


A kérdést elolvasva nekem a komondor vagy pedig a másik magyar pásztorkutyának, a kuvasznak a nyugati, urbánus megfelelője, a pireneusi hegyikutya jutott eszembe.

Kuvaszt csak munkára, őt azért nem. Nekem kuvaszom van, ők nem ezek az együtt sportolunk és együtt hülyülünk kutyák, hanem rendkívül kemény területörzők, de volt Pireneusink is, az egy nagy nyugodt dög volt, imádtam. Szőrzet miatt a Komondor is necces lehet.


Pireneusi hegyikutyán viszont gondolkozz el, bár az általad írt fajtáknál kb egy jó 30 kilóval nagyobb, mivel pásztorkutya ezért nincs jóval több kajaigénye, sőt, általában az emberek inkább túletetik és felhízlalják a pásztorkutyát, múltkor voltam egy ismerősömnél akinek Bukovinaija van, olyan széles volt a háta hogy nem bírtam ki hogy ne szóljam meg, hogy ne tegye már tönkre a kutyája izületét ezzel hogy így felhízlalja és ekkora felesleges plusztömeget kelljen a kutyának viselnie, ami ráadásul csak lassítja még a mozgásban, és lomhábbá teszi.


A Pireneusi a saját falkáját - amibe a többi kutya, a család, a macskák, és minden háziállat beletartozik - nagyon lelkesen őrzi, ugyanakkor mégsem olyan bizalmatlanul és olyan temperamentummal mint a keleti fajták. Egy Pireneusit el tudsz vinni kirándulni, sétálni, nem fog egyből dominánskodni ha meglát egy másik kutyát, és nem akar egyből verekedni sem ha jól szocializált. Nyugodtan szabadon lehet akkor is ha vendég jön, akit beengedtek azt könnyedén befogadja. Nagy teste miatt a mozgásigénye is nagy, ezért felnőtt korbában jókat tudsz vele futni, sőt, kb amikor sprintelsz ő majd csak akkor kezd el ügetni, ha kocogsz akkor csak sétál melletted. Behívást azt jól tanítsd meg neki, amihez sok türelem kell, és ne falattal meg ilyenek, hogy jutalomért megy csak oda, nyilván először falat, simogatás, de aztán ezeket hagyd el, hogy kötelezően menjen oda behíváskor, és akkor jól fog működni, póráz nélkül is. Vízért ezek a kutyák nem feltétlenül vannak oda az én tapasztalataim szerint, mármint az úszásért. Az enyémmel azt el sikerült érnem, hogy amikor locsoltam rá a vizet a táljából azt eltűrte, megállt, nem menekült el, de már a slaggal spriccolást utálta, azelől menekült.

Pireneusinak még van 1 jó tulajdonsága, hogy akik nem ismerik annyira a fajtákat azok simán kuvasznak nézik, és azok a rossz szándékkal érkezőek, betörők, házalók, jehovák és egyéb bűnözők akik a Pireneusit kuvasznak nézik azok úgy fognak pucolni a kerítésetektől mint ha rúgdosnák őket :)


De persze ha valaki kéretlenül bemegy hozzátok akkor a Pireneusi hegyikutya is harap, és teszi a dolgát amikor kell, de közel nem olyan vehemenciával és temperamentummal mint a kuvasz.


Komondor viszont magyar fajta, és szintén család centrikus. A szőre nyilván nem egyszerű eset, és nem is túl szép látvány szerintem, de azok is nagyon jóindulatú kutyák a családdal, a saját falkájukkal, a többi háziállattal.


Én ezt a két fajtát ajánlanám, Komondor és Pireneusi. Ezek biztosan beválnak. Lehet találsz kisebb testűt ami könnyebben kezelhető, engedelmesebb, könnyebben irányítható, de közel sem biztos hogy eltűri majd a macskákat, vagy hogy ilyen egészséges lesz mint ezek a fajták, hogy az éves veszettség elleni oltáson kívül nem is látnak szinte állatorvost.


Németjuhászt, malit és akitát ráadásul a szőre nem igazán védi. Huskynak nincs baja semmilyen időjárással, tehát a felsorolt 4 közül akkor már inkább az. De ugyanakkor meg ha már szánhúzókutya akkor már inkább a Malamut, az egy 10 kilóval nagyobb, erőteljesebb, szebb megjelenésű. Jóval magabiztosabb, szívósabb. Viszont ahhoz jól hozzá kell szoktatni a macskákat 8-10 hetes korától, és csak akkor fogja megtűrni.

2017. júl. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
71%

Amerikai akita tulajdonos vagyok.

Hát nem egy egyszerű természetű kutya, türelem, nevelés és jó idegrendszer kell hozzá. Pl. Sétálni megyünk nem arra megyünk amerre ő szeretne, lefekszik és nem lehet elmozdítani onnan. Az enyém imád úszni, fürdeni. Emellett nagyon hűségesek, és okosak. Én nem bántam meg, hogy ráesett a választásom. Mert akár milyen hisztis, nagyon szerethető "kismocsok".

2017. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Ha mégis a huskyt valasztanád: PÓRÁZ NELKÜL SEHOVA NE VIDD A KERTEN KÍVÜL! Egy husky gazda SOHA nem lesz olyan kondicióban hogy utólérje! Es milyet választottál amúgy? Ha segítség kell akkor írj nyugodtan!:)
2017. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhászom van tenyésztőtől. Szuka létére elég domináns. Egy Energiabomba 2 kutyasuliba járok vele, komolyabb szinten mantralingezünk+ lassan kezdjük az obedet. Aki azt hírta h nem lehet vele futni, az egy baromság!! A németjuhászoknál SEMMIVEL nem gyakoribb a dp, mint egyéb nagytestű fajtáknál, csak szeretik felfújni. Viszont nagyon fontos, hogy szűrt szülőktől vedd és az is, hogy te leszűresd 1 éves kora körül, ha valami gigszer van csak akkor nem érdemes futtatni hosszú távon. Az enyém 1,5 éves most fogom majd vinni röntgenre.
2017. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!