Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy uszkárból lehet házörzőt...

Egy uszkárból lehet házörzőt vagy tesrőrkutyát nevelni?

Figyelt kérdés
Óriás uszkár / standard poodle. Nincsnek amúgy ilyen céljaim, de ha ez lehetséges akkor az egy + pont a fajta mellett.

2017. júl. 4. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Lehet. Mindent lehet. Nem mindegyik uszkárból, de kb 100-ból akad 1, amelyik jó lesz erre.
2017. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Kiegeszitve az elso valaszolot, az az 1 is roszabb lesz mint pl egy atlagos Mali.
2017. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy ilyet: "A legtöbb ember számára az uszkár mulatságos, bohókás, pattogó, játékos kis ölebet jelent, ezért minden bizonnyal furcsa ötletnek tűnhet besorolása az őrző-védő fajták közé. Ám a kutyatenyésztésben éppen az az érdekes és izgalmas, hogy mindent lehet kezdeni egy fajtával. A kisebb változatok valóban elsősorban kedvencként közismertek, de az óriásuszkár testi erejénél, bátorságánál, jó szaglásánál fogva nagyon is alkalmas őrző-védő munkára. Ideális sportkutya. Sajnos, ezt kevesen tudják, és még kevesebben használják ki a kutyában rejlő, szinte kivételesen nagyszerű lehetőségeket: intelligenciáját, temperamentumát, tanulékonyságát. Holott éppen ezek a tulajdonságok tették lehetővé sokoldalú alkalmazását: bevált mint hadikutya, mentőkutya, vízi vadász, mutatványos eb, házőrző és testőr.


Kategória: Őrző-védő kutyafajták / Francia kutyafajták"

2017. júl. 4. 15:44
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Láttam már uszkárokat őv-zni. Törpét is, óriásokat többet is. Játéknak jó. Otthon is ugathat és még foghat is, ha a betörő szépen hátrál és nem ad védős terhelést. De személyvédőnek vagy komoly házőrzőnek használni nem lehet őket. Mert nem erre lett az idegrendszerük kialakítva.
2017. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én úgy tudom, hogy az egyik legokosabb és nyugodtabb fajta, ha lehet így álltalánosítani.

De biztos nem véletlen az egyik, ha nem a legnépszerűbb rohamjelző kutya.

Valamint mozgássérültek mellé is nagyon szokták ajánlani, mert elvileg az egyik olyan kutya aki nagyon bírja a változást, s alkalmazkodik ahhoz is ha egyik pillanatról a másikra mondjuk drasztikusan kevesebbet mozgatják. Persze ettől még van egy minimum amit nyújtani kell neki, illetve szellemileg még jobban fárasztani kell.


Pontosan mit értessz az alatt, hogy nem olyan az idegrendszere mint egy házörzőnek?

Melyek azok a készségek amik elengethetetlen egy házörzőnél, vagy testőr ebnél? :)

Csak mert szerintem egy óriás uszkár pl. azért méretre és súlyra is bőven hozza a minimumot, max. a külseje miatt nem elrettentő.

De mondjuk egy fekete állat, nem viccesre nyírva ebből a szempontból nem sokkal másabb mint egy schnauzer.

2017. júl. 5. 01:03
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Ne foglalkozz az eddig válaszolókkal kérdező. Nem értenek hozzá láthatóan. Az óriás uszkár igenis hatékony örző-védő tud lenni. Egy nem bohócra nyírt óriás feketétől igenis megijednek sokan, ha támad. Mi nem Magyarországon élünk és itt nem nézik le az uszkárt. Ilyen célokra is bátran alkalmazzák.
2017. júl. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
az óriás uszkárral bizony, hogy lehet örző-védőzni, sőtt nagyon jók is!!! mellesleg az óriás uszkárt az ö.v. fajták közé sorolják.
2017. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Ami a jó őv-hez kell: magas agressziószint az ember felé, nagy dominancia, jó idegrendszer és erős védő- és zsákmányszerző ösztön.

A szezont pedig ne keverjük a fazonnal. A segítő kutyás munkának semmi köze nincs az őv-hez.

De én erre is csak azt tudom mondani, hogy ha annyira jó őv fajta lenne, használná a rendőrség, katonaság is, látnánk knpv-n, mondioringben, IPO-ban is az uszkárokat. Mert ezekben a munkákban nem divat alapján választanak fajtát.

2017. júl. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó és az uszkár mióta divat kutya? Le vagy maradva egy kicsit, úgy egy 20 évvel. Sokkal több labradort és staffordshire terriert tartanak az emberek.

És külföldön használják az uszkárt rendőrségen is.

Az uszkár minden munkaterületen megállja a helyét, mivel kitünő az idegrendszere.

2017. aug. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Kérlek, kérlek, mutass már uszkárról komoly szolgálatis őv videót!

A szövegértésen pedig érdemes lenne még dolgoznod. Ki mondta, hogy az uszkár divat kutya? Azt mondtam, hogy a jó szolgálatis és sport kutyákat nem divat alapján választják! A kettő nem ugyan az.

2017. aug. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!