Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivava gazdák mégis hogy...

A csivava gazdák mégis hogy képzelik ezt?

Figyelt kérdés
Ma történt hogy séta közben két csivi kibújt a kertésen és a kutyámnak estek aki nagytestű. A nő az egyiket elcsípte de a másikat nem tudta az a kutyám körül ugrált és csipledte. Mikor elkapta az orra alatt bocsánatot kért utána megvetően nézett. Miért nem örült inkább hogy nem halt meg a kutyája és miért nem érezte hibásnak magát hogy a kutyája az én kutyám szocializációját cseszi el. És ami felháborító hogy ez nem az első eset. A kutyám már konkrétan utálja ezeket a kis dögöket... miért nem lehet őket megnevelni és miért próbálják azt éreztetni hogy az én hibám volt?
2017. júl. 7. 23:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Egy darab gazdáról írsz. Miért akkor a többesszám a kérdésedben?
2017. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
3 eset volt már, ez az egyik. A másik ugyan ilyen volt, nyílt a kapu a kutya rohant ki. Ha a kutyám ráun és neadjisten vissza harap még én leszek szarban. A 3 eset séta közben volt mikor is egy kis agresszív dög oda jött és neki ment a kutyámnak, az enyém vissza is csipkedte akkor. Aztán vot egy negyedik eset is de ott szerencsére meg tudták állítani a kutyát. Ezért írtam többes számban.
2017. júl. 7. 23:37
 3/21 A kérdező kommentje:
*3. eset
2017. júl. 7. 23:37
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen fölösleges általánosítani, vannak normális csivava gazdák is. Ettől függetlenül mivel nagyon népszerű a szaporítók körében így rengeteg idegrendszeri problémával élő csivava fordul elő. Emellett Magyarországon elterjedt szokás, hogy a kistestű kutyának nincs szüksége kutyaiskolára vagy szocializációra.

Ha teheted kerüld az ilyeneket és ha a kutyád felé megy akkor pedig kergesd el.

2017. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A legszomorúbb hogy nem Magyarországon élek. Az háborít fel hogy nem gondolnak bele hogy ez egyszer a kutyájuk életébe fog kerülni? Csak ennyi eszük van?
2017. júl. 7. 23:43
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

A csivavák gazdái kb olyanok, mint maguk a csivavák.

Nudlik, mégis sokat képzelnek magukról.

Sétáltatom a kutyám és mikor egy csivavás jön velünk szembe SOHA nincs megkötve. Egy megkötött csivavát nem láttam még.

Aztán megnevelni luxus, hívják nem megy vissza. Én megfogom az enyémet, hogy ne legyen vacsi a másikból, erre nem odajön a kiskutya heccelni az enyémet?! Múltkor is az volt, hogy megkapta az enyém a csivavàt, aztán még nekik állt feljebb, hogy miért nem nevelem meg a kutyámat.

De ez nem csak a csivavásokra igaz. A Yorkiekra is meg összes kistestű kutyásokra és gazdáikra. (A szöveget olvasó kiskutyás tulaj kivétel. Tisztelet neki:)

2017. júl. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert az állat tartási kultúra a béke segge alatt.
2017. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
68%
Na az vicc hogy nekem a csivim mindig meg van kötve de a nagyobb kutyák nem. Mondjuk ez itt a környezetünkben igaz hogy még akkor sem hívják oda a kutyát mikor már mi ott vagyunk és a mi kutyànk nem is nagyon szereti a többit.😃 Én is ismerek egy nőt akinek mindig szaladgál a csivavája az ÚTON IS és sohase szól rá. De mi az hogy olyan a csivava mint a gazdája?!😃 Figyelj már. Te így minden csivavával rendelkezőt ismersz vagy mi? Ha jön velünk szembe egy másik kutya én soha nem emgedem hozzá szóval megkérlek máskor ilyenekkel ne általánosíts senkit. Oké a legtöbb ilyen de nem mind. És a kérdező: engedd a kutyádnak hogy védje meg magát! Nem te vagy azért a hibás mert valaki nem tudja hogy kell kutyát tartani! Csináltassa meg a kerítést ha folyton kiszökik mert lehet hogy egyszer egy kóbor kutya téved arra és azt már senki nem tudja majd megállítani hogy hagyja hogy a csivi ,játszon' vele.😃
2017. júl. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Örülj, hogy a csivava gazdák csinálják ezt, és nem mondjuk a bernáthegyik gazdái. Egy csivavát felrúgsz aztán szevasz.
2017. júl. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%

Felháborító ez a primitív, általánosító stílus. Nekem csivavám is volt és semmi baj nem volt vele. Egyik haveromnak is az van. Az övé is jól nevelt kutya. Felénk az egyik legnépszerűbb fajta a csivava, mégsem tudok úgy beszámolni róluk, mint te. És én is külföldön élek.

És miért csak volt csivavám ? Miért ez a múlt idő ? Mert egy kutya gyűlölő amstaf keverék ok nélkül megtámadta és széttépte a parkban. És mégegy kistestűt. De mit várjon az ember, ha idióta gazda tart erős kutyát. Ráadásul olyan kutyát, akinek a vérében van a többi kutya elleni harc vágya. Erről le kellett volna nevelni. A dög már ott van, ahol a helye : elaltatták. Szerencsére itt nem szórakoznak. Amúgyis tiltott fajta nálunk, ezért a gazda nagy pénzbüntetést kapott. Félreértés ne essék. Nem utálom a nagyobb fajtákat. Egyik rokonnak pitt van, másiknak roti és tünemények. Az idióta gazdákkal van bajom, akik megveszik az erős kutyát menőzni, pénisznövelőnek és nem tudják megnevelni. Behívhatatlan vadállat jön az ember felé, de "nem bánt" a gazda szerint. A csivavám nem így gondolja :( A francnak kell egy behívhatatlan kutyát póráz nélkül sétáltatni. Ha normális amstaf keverék lett volna, akkor semmi bajom vele, de ez egy elcseszett dög volt. Szóval nem kell általánosítani. Én sem teszem a történtek ellenére.

2017. júl. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!