Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivava gazdák mégis hogy...

A csivava gazdák mégis hogy képzelik ezt?

Figyelt kérdés
Ma történt hogy séta közben két csivi kibújt a kertésen és a kutyámnak estek aki nagytestű. A nő az egyiket elcsípte de a másikat nem tudta az a kutyám körül ugrált és csipledte. Mikor elkapta az orra alatt bocsánatot kért utána megvetően nézett. Miért nem örült inkább hogy nem halt meg a kutyája és miért nem érezte hibásnak magát hogy a kutyája az én kutyám szocializációját cseszi el. És ami felháborító hogy ez nem az első eset. A kutyám már konkrétan utálja ezeket a kis dögöket... miért nem lehet őket megnevelni és miért próbálják azt éreztetni hogy az én hibám volt?
2017. júl. 7. 23:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Hát én meg pont a yorkisokkal vagyok így... Szaporítják őket össze-vissza aprópénzért és szellemileg-fizikailag beteg egyedeket vásárolnak az emberek, mert ez a "divat"... Velem is volt már, hogy a kutyámmal (aki szintén durván 2 kiló) sétáltunk, mire egy yorki már 10 méter távolságból amikor meglátott minket, habzó szájjal elkezdte verni magát... De a gazdi nem szólt volna rá semmi pénzért, csak rángatta tovább...


Másik kedvencem, amikor a 30+ kilós kutya póráz nélkül flangál, ezzel még nincs is baj, csak amikor mászik rá az enyémre, a gazdájára meg persze tojik magasról...


Úgyhogy ne gondold azt, hogy a csivavákkal van itt a probléma, inkább az emberekkel... de hát sokaknak gyerek sem való, mégis hány embernek van, és lexarják azt is, amikor elcsatangol, stb... Vannak emberek akikbe minimális felelősségérzet sem szorult...

2017. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges fajára összpontosítani.

Mindenféle kutyának tömegestől van rendetlen gazdája. Nagyon buták tudnak lenni sokszor az emberek, nem fogják fel, hogy ők hibáztak és hogy következményei is lehettek voltak..Még inkább ők háborodnak fel.

Nem nagyon lehet mit tenni.

Szerintem szigorúbban kéne büntetni azt,hogyha valakinek közterületen lófrál a kutyája póráz nélkül..Nyilván szükség lenne több kutyafuttatóra is. De tényleg meg is kéne őket büntetni..

Nálunk az utcában egy nagy testű kutya szokott kint szaladgálni, mert a gazdái lusták bezárni a kertkaput.

Elég agresszív a kutya, sokan félnek tőle..

Nem rég egy gyereknek oda kapott..Szerinted?És a gazdák továbbra is lusták bezárni a kaput, a kutya meg az utcán sétálgat.

Az ilyentől kéne elvenni a kutyát egy életre és normális gazdának odaadni.

2017. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló tökéletesen megfogalmazta a lényeget.


Kár puffogni, enné nagyobb gondod ne legyen..

2017. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is kár fajtára bontani ezeket,mert a környéken épp úgy vannak felelőtlen kistestű és nagytestű tartók. Akik a neveletlen kutyájukat szabadjára engedik.


Kistestűeknél ugye az a gond,hogy ha oda szaladnak és pattognak bármelyik kutyához ami nagyobb náluk ők húzhatják a rövidebbet.


Nagytestűeknél meg ha pórázos kicsire is rá támadnak ott sincs sok esélye a kicsinek.


Akárhogy nézzük a kistestűek szívják meg,de minden esetben a gazdik miatt.


Egy egyszerű dolgot nem fognak fel az emberek ha a kutyám nem jön ha hívom (hiába barátságos) nem engedem el! De ezt sajnos senki nem tudja felfogni.

2017. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
#13 elég nagy probléma ez mert a kutyám egyszer beelégelheti és ha harap akkor én szopom be tövig (meg a kutyám is) ami nekem nem hiányzik.
2017. júl. 8. 13:34
 16/21 anonim ***** válasza:

"ha harap akkor én szopom be tövig (meg a kutyám is)"


Ööö, miért is? A te kutyád pórázon van, közterületen. A másik meg póráz nélkül, ami tilos, és ő mászott az arcotokba. A gazdája felelőssége vigyázni a kutyájára. Ha megcibálja a kutyád, akkor se tud csinálni semmit a puffogáson kívül, mert neki kell vigyáznia a saját kutyájára, ami azzal kezdődne, hogy nem engedi ki lebzselni.

2017. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ez Magyarországon talán így van, de itt nem.
2017. júl. 8. 14:26
 18/21 anonim ***** válasza:

Miért, nálatok hogy van?


Mert ez kb olyan, mintha te szabályosan át akarnál menni a zebrán a zöld jelzésre, erre meg valaki felelőtlenségből elüt. Másodrangú dolog, ha az autó sérül...

2017. júl. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Inkább csivavát tartsanak az ilyenek, mint harcikutyát.
2017. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt kell mondjam igazad van.
2017. júl. 8. 22:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!