Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e kan kutyák részére...

Van-e kan kutyák részére tüzelés ellen injekció?

Figyelt kérdés
Már hallottam valahol, hogy kan kutyát is be lehet oltatni tüzelés ellen! Fontos lenne mert szegény kutyánk már teljesen ki van készülve ebbe a nagy szerelembe! Tönkreteszi magát! Muszály volt megkötni mert állandóan kiszökött, de ehez meg nincs hozzá szokva, úgyhogy teljesen maga alatt van!
2010. máj. 21. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Nincsen. Csak ivartalanítani lehet, utána nem fogja érdekelni a tüzelő szuka.
2010. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Talán kéne neki szerezni egy kislányt. ;) (Vagy te hogy bírod? Vagy esetleg lány volnál, hogy nem igazán tudsz belátással lenni a férfikívánság természetét (és elementaritását) illetően?)
2010. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt találtam neked remélem segít valamennyit:


Ezt a pár hetet évente a legtöbb esetben át lehet vészelni, de ha mégse olyanok a körülmények és nem lehet biztosítani a nem kívánt szaporulat elkerülését, akkor két lehetőség van. Az egyik megoldás átmeneti, a másik visszafordíthatatlan. Hormon-tartalmú készítményekkel az tüzelés elnyomható, de mint minden hormonkezelés-nek, ennek is megvan a maga veszélye.


A másik lehetőség az ivartalanítás. A műtét rutin jellegű, egy hét alatt a kutya el is felejti az egészet, szövődménye ritkán van. Köztudott, hogy az

ivartalanított szuka kutya hajlamosabb lehet az elhízásra, mert jobban értékesíti a táplálékot. Későbbi szö-vődményként a szőrzet esetleg megváltoz-hat vagy szőrhiányos területek alakulhatnak ki és sajnos viszonylag gyakran jelentkezik vizeletcsöpögés.

2010. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos amíg nem ivartalaníttatod, minden tüzelési időszakban ilyen lesz :(
2010. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

A hormonkezelés csak a szukáknál jöhet szóba, mert ez olyan mint a fogamzásgátló tabletta. A kanoknál a megkötés/bezárás vagy az ivartalanítás lehet a megoldás.


Egyébként az én kutyám is ilyen. Két-három hét önsanyargatás után kb. két nap alatt rendbejön.


Én azt javaslom, hogy Te bírd ki ezt a két-három hetet, tartsd távol a lányoktól a kutyád és hidd el, hogy a tüzelési időszak után hip-hop rendbe fog jönni. :)

2010. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Csak az a baj, hogy nekünk már majdnem két hónapja szinte minden nap kilógott és járta a falut a lányok után! Most utoljára is egy csajnál szedtük össze és a lány már teljesen szét szedte a fejét és a fülét is, tiszta seb szerencsétlen kutya! Azzal meg, hogy ne szökjön ki sajnos már mindent kipróbáltunk, de annyira furfangos, hogy mindenhonnan kitudja magát valahogy varázsolni. Most megkötöttük, de nagyon sajnálom mert elég szorosra kellett állítani a nyakörvet, hogy ne tudja kihúzni magát!

Hát igen én is így gondoltam, hogy a legjobb megoldás az ivartalanítás lenne!

Mégegyszer nagyon köszönöm!

2010. máj. 21. 10:18
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Igen létezik ilyen injekció. Állatorvos vagyok. Hozzám is szoktak hozni ennek badására kutyákat. A tüzelés időtartama alatt hatásos. Én 3000 Ft-ért adom be ezt az injekciót.
2010. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdés eleve rossz, mert nem a kan kutyák tüzelnek, így eboltani sem lehet őket "ellene". Vigyétek el ivartalaníttatni, ha jót akartok neki. Vagy másik lehetőség a hormon implantátum (a hatása hasonló, mint a hormoninjekciónak, amit a szukák kapnak), a pontos neve Suprerolin. Ezt, mint a mikrochippet, beültetik a kutya 2 lapockája közé és mérettől függően kb fél évre megszünetei az ivaros jelleget.
2010. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítsd, az a legjobb megoldás! Az injekció lehet hogy hat, de csak egy adott időszakra, ezenkívül akárhogy is nézzük, hormont tartalmaz, ami (pláne) hosszútávon nem egészséges.

Amíg tart a tüzelés a környéken, addig tényleg érdemes megkötni, ha nincs más megoldás. Nem egy jó dolog, de nem tudják bántani, és ami nem elhanyagolható szempont: nem fedez be egy csomó szukát, nem gyárt még több kiskutyát.

Ha van lehetőséged, a nyakörvet cseréld le hámra, így nem rándul a nyaka, és nem szorítja a nyakörv. A hám az egész testét fogja, ha ránt a láncon, szétoszlik a testén az erő, nem a nyakára terhelődik az egész.

2010. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy nem tüzelésnek hívják, de másképpen nem igazán sikerült megfogalmaznom a kérdést!

2010. máj. 25. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!