Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Injekció allergiás reakciót...

Csilla Julianna kérdése:

Injekció allergiás reakciót váltott ki az 1 éves kutyusunkból? Hogy lehet ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éves lakásban tartott közép termetű kutyusunk náthás lett. Köhögött, szörcsögött, prüszkölt. Valószínűleg tőlünk kaphatta el. Elvittem az orvoshoz nehogy nagyobb baj legyen. Orvos azt mondta be vannak duzzadva a nyirokcsomók, de nem lázas és a tüdeje is tiszta. Ezután kapott egy hurut oldó és egy gyulladás csökkentő injekciót plusz egyet hogy ezek ne váltsanak ki semmit.

Mire hazaértünk a kutya szeme alig látszott úgy fel dagadt. Vörös volt körülötte, a füle belseje is vörös lett, és vakaródzott. Felhívtam az orvost, azt mondta alergia és adjak kálciumot neki. Hát csak pezsgőtabletta volt otthon, nagy nehezen belekanalasztuk szegénybe. 1 óra múlva jobb lett, de reggelre nagyon elesett lett szegény. Nem akart sétálni sem úgy kellett húznom magam után, hogy legalább pisiljen. Azóta is bágyadt, csak fekszi és alszik. Doxiciklint is felírt az orvos, de már azt be sem merem adni. Azt mondta vigye vissza, ha nem javul. De ezek után hogy bízzak meg benne, hiszen a náthától nem volt elesett a kedve jó volt.


2011. okt. 20. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a dokihoz, sajnos ilyesmi előfordul, nem a doki hibája. Ő injekcióban tud adni a kutyusnak kalciumot, és adhat más gyógyszert figyelembe véve az allergiát. Másik dokihoz is viheted, ha a mostaniban nem bízol.
2011. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vidd el mindenképp állatorvoshoz és ha rám hallgatsz egy másikhoz! Normális doki a telefonhívásotok után visszarendelte volna a kutyát!
2011. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszömöm. El akarom vinni, de nem vihetem máshova mert nem tudom mit adott be neki, így hogy segítsen másik orvos, ráadásul a környéken ez a rendelő a legjobb hírű
2011. okt. 20. 12:48
 4/6 Akiteki ***** válasza:

Szerintem vidd vissza és kérdezd meg, mit adott neki. Azzal az ürüggyel, hogy máskor ne legyen ilyen probléma.

Aztán ha jól megjegyezted, irány egy másik orvos.

2011. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen állatorvos. A helyedben inkább megbíznék benne, bár tényleg nem volt túl etikus, hogy nem rendelt vissza benneteket.

A kutyát hagyd pihenni, ha akar, lehet, hogy ez is valamelyik gyógyszer mellékhatása vagy ilyesmi.

Az én kutyám egyszer a veszettségoltástól duzzadt be, azt hittem, elpusztul, mert alig kapott levegőt, gyorsan kapott egy Ca-injekciót és azóta figyeljük, hogy más típusú szurit kapjon, ne azt, ami azt a hordozóanyagot tartalmazza.

2011. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszömöm mindenkinek. Egy ismerősöm azt mondta, hogy az allergia miatt ilyen levert mert ő saját magán tapasztalta, hogy mikor allergiás reakciója lett egy kajától utána nagyon gyenge volt. Mindenképp visszaviszem és feliratok kalciuminjekciót - azt mondták a gyógyszertárban hogy azt vízbe is lehet rakni és meginni, csak recept kell hozzá.
2011. okt. 20. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!