Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék kiskutyát...

Hogyan tudnék kiskutyát örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Sajnos elpusztult a kutyusom, és a gyerekeim kiszekálnak a világból, hogy szeretnének másik kutyát.

Az előzőt a kutyamenhelyről hoztam, és imádtuk, annyira hálás, kedves kutya volt. Nagyon jólnevelt volt, bár hordtam kutyaiskolába is, de pl. soha nem ugrált fel. Nem tudom, hogy hogyan szerezhetnék hozzá hasonló kedves kutyust.

Nem kell, hogy fajtatiszta legyen, bár az elől sem zárkózom el, viszont max. 20.000 Ft-ot fizetnék érte, ennyiben van a chip meg a kezdeti oltások.

Olyan 3 hónapostól 1 éves korig középtermetű, barátságos kutyát szeretnék kisgyerekek mellé, aki jól megvan a macskával is. Kizárólag az udvaron tartanám, viszont jó nagy terület, itt szaladgálhatna. Felmentem a helyi állatmenhely honlapjára, és úgy tűnik, hogy már nem nagyon frissítik, pedig a cicámat is onnan választottam pár éve. Meg olyanokat írnak, hogy lakásba adják a kutyát, meg gyerek mellé nem javasolják, meg alapjában elég kevés a kölyökkutya. Még találtam még honlapot, ahol tele van fajtatiszta kutyával, mind ingyen, hát ezt sem veszem be, miért adna fajtatiszta kutyát ingyen?

Székesfehérvár környéke, tudtok esetleg ajánlani valami normális honlapot? Akár magánszemély is hirdethet.


2017. júl. 9. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt új kutyád lenne, jó ha tisztázod magadban: Az új kutya nem lesz a régi. Két külön egyéniség, soha ne keresd benne a régit, inkább lásd meg őt.
2017. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó, ezt értem, de nagyon nem bírnám elviselni, ha pl. az ünneplő ruhámra felugrál, vagy ellopkodja a papucsaimat.

Meg szerintem amit én nyújtanék a kutyának, szerintem pont elég és megfelelő, gyerekek, akik játszanának vele, udvar, megfelelő koszt. Hát, nem ez kell a kutyának? Ehelyett meg azok vannak a hirdetésekben, hogy lakásba javasolják a kutyát, meg ilyenek. Még egy kistermetű pincsinél megértem, de egy közepes termetű kutyánál? Eszembe nem lenne beengedni a lakásba, de pár éve még ez meg sem fordult senkinek a fejében.

2017. júl. 9. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sőt! Sétálni is kell vinni.

Amit te nyújtanál neki az édes kevés. Napi séta az udvaron kívül és foglalkozás. Így egy menhely se fog adni.

allatok.info

2017. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát erről beszélek. Régen még láncon tartották a kutyát, most meg ha nem foglalkozol vele többet, mint a saját gyerekeddel, akkor alkalmatlan állattartó vagy. Kész agyrém. Nem a kutyáért élek.
2018. ápr. 27. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!