Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A kutyám öklendezik, és egy kis gyomorváladékot is hány időnként. Étvágya nincs, ami nála soha nem fordul elő, akármilyen beteg is legyen.


Ma egész nap még nem volt baja, most kezdődött el.

Valószínűleg az antibiotikum amit kapnia kell, az okozza ezt, a betegtájékoztatóban is írtak róla. (Hólyaggyulladásra kapja.)


De már kéne neki adni a következő antibiotikum tablettát, amit az étellel együtt szokott megenni, de egyszerűen nem hajlandó enni. Ha meg önmagában nyeletem le vele, akkor 100% hogy ki fogja hányni.

Az étel tehát fontos lenne, meg abban vannak a többi vitaminjai is, hányáscsillapító, stb. Éhgyomorra ezeket nem érdemes beadni neki. Mit javasoltok?


Ha nem kapja meg a szükséges adagját, akkor kockáztatjuk az egész kezelés sikerét. És így is kevesebb tablettánk van mint ami kéne,mert a csomagolásban nem volt annyi amennyit az állatorvos felírt, a patikában meg nem akartak 2 csomagot adni belőle. Ha most megkockáztatom hogy beadom neki üresen és kihányja, akkor elpazaroltunk még egy tablettát.



2017. júl. 9. 23:13
 1/3 A kérdező kommentje:

Egyébként a hasa teljesen fel van puffadva. Vizet nagyon sokat iszik most, máskor nem szokott ennyit. Széklete is nagyon sok volt most, de állagra teljesen normális, szilárd.


Az ételt már lassan eszegeti, de még nagyon kedvetlenül. A nagy részét kiköpködi. De már valamennyit megevett belőle, az antibiotikumot is.

De valamiért nem kívánja az ételét még mindig. Pár falat üres zsömlét viszont elfogadott, azt szívesen ette legalább.

2017. júl. 10. 00:26
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt sose értettem. Ha valakinek a kutyája szemmel láthatólag nem egészséges, miért nem viszi azonnal orvoshoz? Az írásodból azt veszem ki, hogy voltatok valamikor állatorvosnál, ha ilyen kezeléseket kap, de az lenne a minimum, hogy ha ilyen durva mellékhatásai vannak a kezelésnek, és ennyire rosszul van a kutya, miért nem mentek vissza a dokihoz? Vagy legalább hívjátok fel telefonon? Ha a doki most valamiért nem elérhető, akkor addig keresel, amíg nem találsz másik dokit. Szerintem ez az alap dolog. Vagy csak mi vagyunk olyanok, hogy képesek vagyunk egy nap akár háromszor is állatorvoshoz szaladgálni (megjegyzem: vidékről) , ha arra van szükség?
2017. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem bírja a gyomra, akkor érdemesebb lenne inkább injekcióban megkapnia a szükséges gyógyszert. Beszéld meg az állatorvossal.
2017. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!