Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a sok....

Miért van az hogy a sok. állatvédő, nem tanácsot ad hanem csak okoskodik?

Figyelt kérdés
Miért ne pároztassam a kutyámat? És még én vAGYOK AZ ÖNZŐ?
2010. máj. 21. 09:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
4%
Mert azok a sokak kielégítetlenek. És nem is túl okosak. Ez nem szerencsés párosítás. :)
2010. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
11%

Mert unatkoznak, otthon ülnek, és a gép előtt mentik az állatokat.

Aki IGAZI állatmentő, nem ér rá itt okoskodni!

Megnézném azért, akik itt az észt osztják, hogyan tartják otthon az állataikat, urambocsá tényleg ivartalanítva vannak-e, volt-e már náluk nem kívánt alom, menhelyi állTik vannak-e, vagy tenyésztőtől vett tk-s,és minden apró bibivel az orvoshoz szaladnak-e?

2010. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
78%
Tanácsot adnak, de mivel az nem egyezik azzal a válasszal amit vársz (=egyetértés abban, hogy pároztasd a kutyádat) te okoskodásnak érzed a válaszukat.
2010. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
21%

Sok állatvédő el van szállva magától. Szerintem már nem is tudják, honnan indultak és mire tették fel az életüket. Kutyid párosításánál azért figyelj oda sok részletre, ha már jártas vagy a témában, akkor bocsi :)

Amugy a kutyák nem élvezetből csinálják, ha ilyesfajta igényeket szeretnél nála kielégíteni, akkor inkább hagyd.

2010. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

Ne pároztasd, ha nem vagy tenyésztő és nem értesz hozzá és nem hivatalos szakfórumokon kutatsz utána, ha mégis el akarod kezdeni...

Egyébként van bőven tanács is, csak a makacs hozzá nem értők nem arra figyelnek, csak okoskodnak.

Én nem kutyás vagyok, hanem papagájos, alaposan utánajártam, hogy jól csináljam a tenyésztést, utánaolvastam, milyen hibákat követtek el korábban, mi az esélye ezek javítására.

Sok a gazdátlan állat, a pároztatás lényege a tenyésztés, nemesítés lenne, az egyre jobb tulajdonságú utódok (papírral is lehet rosszul csinálni), ha a te célod nem ez, hanem csak hogy legyen pár cuki kiskölyök, akkor inkább ne kezdj bele.

2010. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
74%
Kedves 10:02-es válaszadó. Attól, hogy egy kutya nincs ivartalanítva, még nem kötelező összeengedni mindenféle ebbel, mikor épp tüzel, és voilá! nincs nemkívánt alom. Amugy ha te nagy aktivista vagy, hogy-hogy ráérsz a gép előtt ücsörögni? :)
2010. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Minden alkalommal kaptok tanácsot, ha kértek, mivel mi a kutya érdekét nézzük és nem a gazdiét, pláne ha a kettő homlokegyenest különböző.

Sokszor leírjuk a véleményünk is mellé, igen. Miért? Mert az álltalad szaporítani kívánt kutyából rengeteget láttunk már nyílt sebbel, felfekvésekkel, tájoggal a szájában, törött csontokkal, lebénultan vonszolva magát. Esetleg már csak a kamion által kettétépett testét tudtuk összeszedni, hogy legalább annyi tisztesség jusson neki, hogy ne az út mellett rohadjon el.

Mert láttuk, hogy ezek a kutyát értéktelenek a gazdák szemében, ahová később kerülnek. Nincs papír, vagy nagyobb összeg, ami visszatartaná őket attól, hogy 5-6 év múlva megunják az állataikat. Mivel gondolom te sem vagy jós, nem látsz előre ennyi évet és nem tudod mi fog történi.

A kutya, amelyik magányos, lebénult hátsófelével vonszolja magát az út mellett és néz rád kétségbeesetten (mert a buta kutya annyi rossz bánásmód után is bízik az ember "barátjában"), hogy segíts rajta, de tudod, hogy maximum néhány percnyi szeretettel tudod szebbé tenni az életét mielőtt elengeded, ez a kutya az esetek 99%-ban nem törzskönyves, chippel ellátott, TENYÉSZTŐTŐL származó kutya, hanem a talán jóindulatú (inkább persze pénzhajhász) szaporító keze munkája.

Ameddig így állnak hozzá az emberek, hogy az állatvédő az ellenség, addig a menhelyek 200 %-osan telítettek lesznek és rengeteg ártatlan élet hal meg, aki pedig nem kérte az életet.

Na ezért okoskodunk. Mert már sírtunk ártatlan életért, amit nem tudtunk megmenteni. Nem kívánom neked, de egyszer nézz bele jó mélyen a szomorú és halálraítélt szemekbe és gondold át, hogy egy szaporítós kutya szemében láttad, hogy méltatlan életére, hogy kerül egy végtelenül elkeserítő pont.

Ha ezt kibírod érzések nélkül. Ha átgondolod, és szerinted te vagy az Atya Isten és Cassandra keveréke és még mindig úgy látod jó ötlet, amit teszel, akkor igen: ÖNZŐ VAGY!

2010. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
43%

Őket állatbarátoknak hívják, NEM állatvédők! Különböztessük őket meg azon állatvédőktől, akik tényleg érdemi munkát végeznek, és felkészültek. Ha beszél valaki egy ilyen emberre rögtön rájön a különbségre: ők nem csak habzó szájjal fikázzák a másikat, hanem tényleg segíteni próbálnak, akkor is boldogok, ha csak egy állaton sikerül segíteniük, és "csak még 1en és csak még 1en" akarnak, mert a valóságban élnek.

Akik ide írogatnak azok gyakran szánalomra méltóak, azt hiszik, hogy pusztán a másik kioktatásával, vagy mert adójuk 1%át felajálják a karosszékből valami állatotthonnak, hogy nyugtasság a lelkiismeretük, máris állatvédővé válnak. Miközben még azt se tudják mit esznek, vagy mik a mindennapi életben végrehajtott tetteik következménye... Önuralmuk meg , pedig segíteni csak objektív ember tud, ez az alap!

2010. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy ha más a véleményed, mint az ittenieknek, akkor is le leszel szólva, ha amúgy tök normálisan tartod a kutyáidat... nekem 2 kutyám van, egy kan és egy szuka, ivarosak, és jé, nincs kölyök. Mert arra az 6-8 napra külön vannak zárva, amíg a tüzelés megy. És még csak nem is kennele zárom őket, hanem a férjem mondjuk a nappaliban van az egyikkel, amíg én a hálószobában a másikkal és külön sétáltatjuk őket. Amikor meg egyedül vannak pár órára, akkor a kettőt külön szobába zárom, az ajtót kulccsal bezárom. Ennyi kell hozzá, hogy ne legyen tályogos, lebénult, vízbe folytott, mit tudom én milyen kölykük. Nem tudom, miért kell midnig mindenkiből a legrosszabbat kinézni, aki nem azt csinálja, amit itt a többség kitalált egyedüli megoldásként.
2010. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon szívesen adunk tanácsot abban is, hogy hogyan pároztasd a kutyádat, csak szerintem már a tizedét sem csinálnád meg annak, ami ehhez szükséges. Mert te most akarsz pároztatni és a meglévő kutyádat és nem akarsz rá időt, energiát és pénzt áldozni.

Pedig lehet ezt úgy is csinálni, hogy tudatosan választasz jó felmenőkkel rendelkező törzskönyvezett kiskutyát (inkább kiskutyákat), kiállításokra jársz vele(ük), megismerkedsz kicsit alaposabban a fajtával, tenyészszemlére viszed, elvégezteted a kötelező szűrővizsgálatokat, kennelnevet váltassz ki stb, stb, stb. Ha ezekre hajlandó lennél, akkor nem csak olyan válaszokat kapnál, hogy inkább ivartalaníttasd.

Mivel téged nem érdekel a sem a saját kutyád sorsa, sem a kölykei és legkevésbé sem érdekel, hogy merre halad a fajta fejlődése, ezért úgy érzed, hogy nem kaptál választ a kérdésedre. Pedig kaptál, csak nem olyat, amilyet szerettél volna. A legutolsó kérdésedre válaszolva, igen, ez valóban önzőség a részedről. Gondolkozz el ezen egy kicsit!

2010. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!