Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkényeztetjük a kutyánkat?

Elkényeztetjük a kutyánkat?

Figyelt kérdés
A mi kutyusunk (tacskó-yorkshire-keverék) minőségi tápot kap, rengeteg játéka van és mindig veszünk neki csontot vagy valami rágókát amit elrágcsálhat. Neveljük, parancsszavakat tanítunk neki. Minden nap visszük sétálni 2-szer 45 percre. Amikor otthon vagyunk, mindig felvesszük magunkhoz a kanapéra és ott simogatjuk/dögönyözzük, van amikor egyszerre 3-an. Amikor csak felmerül, hogy beteg, egyből visszük is az orvoshoz, nem sajnáljuk rá a pénzt. A családunkból mindenki imádja, kivéve apát, aki szerint rémesen elkényeztetjük. Igaz ez?
2017. júl. 10. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Kb. ez lenne a normális kutyatartás.
2017. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de apám még abban a korban nőtt fel, amikor az állatokat fogyóeszköznek tekintették, és nemcsak az állatok, de még a gyerekek se voltak megbecsülve rendesen.
2017. júl. 10. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom ki volt az a féreg, aki elsőt lepontozta, de elsőnek van igaza.
2017. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező megválaszoltad magad :D ez a gond az idősebbeknél, náluk ez van betanítva mert ők így nőttek fel, de szerencsére olyan korban vagyunk ahol már egyre jobban rájövünk hogy ők is élőlények preferenciákkal amiket teljesíteni kell ahhoz hogy normális kutya legyen belőle. Akkor kényesztetnézek el ha sok gond lenne vele mondjuk agresszív lenne és ti így is felengeditek a kanapéra és nem érdekelne titeket és adnátok neki a falatokat. Amiket leírtál szerintem nincs gond, tényleg erről szól a kutyatartás.
2017. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezen az oldalon kétféle kutyatartóval fogsz találkozni, aki szarik a kutyájára, és aki ugyanígy tartja a kutyát, ahogy ti. Ami az egyiknek természetes, a másiknak túlzás. Szóval itt mindenki jól le lesz pontozva. Deee, szarni bele. :D

Mi is fényesre nyaljuk a kutyáink popóját, pedig még csak nem is pici kis törékeny babusgatni való kutyák, mint a tiétek, hanem két 30 kiló feletti szívós nagy dög. :D Ha csak másképp néz rám a kutya, mint szokott, azon agyalok, milyen betegsége lehet. Az állatorvost már sokszor szégyellem felhívni, 10-15 hívásból kb. 1-szer van orvost igénylő gondunk (hála az égnek). Szinte látom, ahogy forgatja a szemét, mikor meglátja, hogy én hívom...

A házban, udvaron mindenhol fekhelyek, és játékok vannak. És lassan az ő kajájuk többe kerül, mint a miénk.

Lehet, hogy ez egyeseknek gáz, de szerintem inkább ez, minthogy valakit ne érdekeljen él-e, vagy hal-e a bármilyen háziállata.

2017. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha jòlnevelt,szòfogadò kutya akkor nincs ezzel semmi baj ez szerintem nem elkènyeztetès.Èn azt nevezem annak ha nem szólnak rà soha,bàrmi rosszat csinàl mert nehogy megsèrtődjön szegèny kutya,mindent megengednek neki.Meg ha az embernek nem jut idő a sajàt teendőire mert a kutyàt pesztràlja àllandòan,bàr talàn ez inkàbb butasàg mint elkènyeztetes.
2017. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a normalis hozzaallas. Igaz, neked mas, mert te nem zarhatod ki az eletedbol az apukadat, foleg ha tamogatja a kutyazast, de en pl megszakitottam mindenkivel a kapcsolatot, aki valaha is nekem beszologatott, hogy mit meg nem teszek a kutyaimert. En eddig 4 kutya tulajdonosa voltam, es ugyanennyinek gazdaja. Mindig problemasokat hozok, mert nekik kevesebb az eselyuk. Hoztam eddig 1 feloset, 1 3labut,1 agresszivet es egy szokoset. Mindet megoldottamde 2 mar nincs velem,mert nem ma kezdtem. Jelenlef a 2 kutyammal sulizok, naponta 3-4orat foglalkozok, a legjobbat kapjak mindenbol, csak az etetesuk 25ezer, havonta, kiegeszitokkel stb. Emellett mivel hasznalatban van minden cuccuk, kb evente veszek ujat mindenbol mert tonkremegy, elkopik stb. Nem banom. Meg a munkahelyemen is ferde szemmel neznek ram,de ha valaki (eleg sok paraszttal vagyok egyutt) beszol erre, szepen kozlom vele, hogy nem kerdeztem a velemenyet, o kerdezett engem, es senki nem mondhatja meg a masiknak, mire koltse el a penzet. Evente 500-700ezerben vannak, es????? Ezt vallaltam, igy vagyok kiegyensulyozott. :)
2017. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
felelos es szereto allattartok vagytok, bar mindenki ilyen lenne. en nem otthon elek, van 2 nagy kutyank 3 macskank es szamtalan mas allatunk (mentett lovunk, poni stb) es ugyanigy torodunk veluk. ha nekem nem lenne csak vajas kenyer teaval naponta akkor is ok lennenek az elsok. Gratulalok nektek es sok boldogsagot kivanok a kiskutyatokkal egyutt az egesz csaladotoknak. apad velemenyet engedjetek el a fuletek mellett;-)))
2017. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ. Visszahívható szabadon is mindig? Leállítható minden helyzetben, minden rossz viselkedésről azonnal? Más kutyákkal normális? Emberekkel nem agresszív? Eleve egy jól nevelt kutya? Mert ha igen, akkor nyilván nincs elkényeztetve. Az nem az ilyen tartási körülményeken múlik első sorban.


De ha nem lehet behívni, agresszív vagy félős kutyákkal, agresszív etek és más emberekkel, bizonyos szotuációban nem tudjátok kontrollálni, akkor igen, elkényeztetett. És a tartási körülményeket is át kellene ebben az esetben gondolni.

2017. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ezzel az elkényeztetéssel nem egy rossz szokást ápolsz akkor semmi gond vele. Én is kb úgyan ezt csinalom a picikémmel csak ő 50kg és nem lakásban van tartva. Apám is néha forgatja a szemét aztán sunyiba megy és babusgatja. Az etetésébe is besegít anyagilag amíg nem tudok elhelyezkedni, de ha az ő kutyája lenne nem így bánna vele mivel azt tanulta gyerekkorába hogy a kutya dolga a házőrzés és ha el van kényeztetve nem lesz elég szívós ehez a feladathoz.
2017. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!